BA cyklisti v meste majú nulovú schopnosť rešpektovať predpisy. Je to aj krásne vidieť na Rázsusovom nábreží kde vymieňajú dlažbu a je ponechaný iba úzky koridor pre chodcov, Odhliadnuc od toho, že už od mosta SNP to nie je zdieľaný chodník s cyklotrasou a čiže je to chodník - cyklisti majú akurát tak tlačiť bicykel, sú tam aj tabule so zákazom vjazdu a nápisom Zosadni z bicykla. Ak to rešpektuje 5% tak aj to preháňam. A cyklokoalícia je hlásna trúba cyklistických extrémistov, čo si myslia, idem na bicykli všetci sa uhnite a prispôsobte.
29.06.2021 - 21:04:17
05
Na razusovom ak teda musim tak chodim od snp vlastne uz od lafran po ceste. Ale skor sa tomu vyhybam. Je to uzke, derave a vela semaforov a prechodov.
29.06.2021 - 21:07:34
00
JOLI napísal:
Cyklocestičky na Odborárskej sú smerovo rozdelené. Takže pre každý smer je určená jednosmerne. To čo stretávaš na bicykloch oproti sú blbci, ktorý si zaslúžia iba pumpičkou po gebuli. Lebo toto je presne tá banda používateľov bicyklov, ktorý si jazdia po mesto podľa svojich pravidiel a kvôli čomu nás všetkých hádžu do jedného vreca ako nezodpovedných.

Opatrne s tým diagnostikovaním.
Na ľavej strane cesty (v smere od Nobelovej) je značka "Cyklistická komunikácia" v oboch smeroch. Na pravej strane je v smere od Nobelovej "Cyklistická komunikácia" a v opačnom smere "Zákaz vstupu chodcov".
30.06.2021 - 08:40:26
01
OK...A po slovensky keď mi vysvetlíš, že čo to znamená???

Presne preto som položil "zdanlivo" jednoduchú otázku.
Ešte som žiadneho cyklistu nekonfrontoval so svojím " možno" mylným názorom. Najprv sa snažím dopátrať pravdy.

Podľa orientácie nasprejovaných bicyklov na cyklochodnikoch to ale vyzerá na jednosmerky.....Či tie piktogramy na asfalte nemajú žiadny smerový význam???
Akože nedajú sa takéto veci robiť jednoznačne a nie mätúco??? ...BOha..dam šípky, jeden smer , druhy smer....alebo oba smery...a vybavené....Kua...porád som sa vnútorne nasral
30.06.2021 - 08:59:18
01
Teraz som si naschvál pozrel video, čo dával Vallo ohľadom toho. Jasne spomínal, že to je jednosmerné. Sú tam ma každom kúsku piktogramy, teda ak vidím piktogram hore nohami, zo sedliackej logiky, som v protismere. Ak si aj pozriem TP 085, tak vždy, keď ide 1 pruh cyklotrasy/cyklopruhu po pravej strane, tak smer je vždy smere v akom idú vozidlá. Výnimkou je jednosmerka, ale aj to, cyklista ide vždy zo svojho pohľadu po pravej strane, nikdy nie po ľavej strane cesty. Žiaľ tu jasne chýba to, na čo sa začína sťažovať čoraz viac ľudí a to, že cyklisti nepoznajú, alebo ignorujú zákony a pravidlá cestnej premávky, lebo im za to nič nehrozí.
30.06.2021 - 09:18:31
02
Jano1987 napísal:
Teraz som si naschvál pozrel video, čo dával Vallo ohľadom toho. ....


Tiež som kukal to video na instagrame a hned som Vallovi napisal poznamku, nech jednoznačne určia smer šípkami...Som zvedavý, či sa niečo bude diať...
30.06.2021 - 09:23:35
00
Nič v zlom, ale piktogramy nestačia? Žijeme v kontinentálnej Európe, kde sa jazdí po pravej strane. Základné znalosti z pravidiel cestnej premávky, ktoré má cyklista ovládať. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Pokiaľ s tým majú cyklisti problém, stálo by za to, aby cyklista musel robiť nejakú obdobu vodičáku. Lebo už to takto ďalej nejde.
30.06.2021 - 09:41:17
03
Tak vidiš, že nestačia. Denne tam stretávam cyklistov v protismere.Nechce sa mi veriť, že sú to ignoranti. Podľa mňa to je len chyba toho, že tam vedľa bol volakedy obojsmerný chodník/cyklochodník a ľudia si zvykli chodiť hore dole oboma smermi. Akurát sa presunuli z kombinovaného chodníka na cyklochodník. Ale zvyk nezmenili. No ale áno, u týchto ľudí je zrejme istá forma dementizmu a ignorácie. Chce to značenie, čo pochopí aj tento druh ľudí.
30.06.2021 - 09:51:24
11
Ako hovori ten ujo vo videu, o svedkoch saganovych, zanedbali sme vychovu ... napr dopravne ihriska
30.06.2021 - 09:55:18
01
johnny - jj, tiez si myslim ze to bude tym, ze doteraz dlho jazdili po tom povodnom chodniku a oboma smermi, a tak im tento zvyk zostal. Obcas tadial idem, a tak dufam, ze sa nepomylim, a uz viac nepojdem po tom chodniku
30.06.2021 - 09:56:06
00
johnnySVK napísal:
Chce to značenie, čo pochopí aj tento druh ľudí.

Ver tomu, že ten stupeň dementizmu je imúnny voči akémukoľvek zrozumiteľnému značeniu. Uvedom si, že to žiadaš od ľudí, ktorí nemajú najmenšie poznatky o dopravných predpisoch, ktoré sa týkajú účastníkov premávky na bicykli a sú to totálni ignoranti.
30.06.2021 - 09:56:49
00
Ah, kiezby jedneho krasneho dna zacali vsetci cyklisti dodrziavat predpisy! Az to by nastal skutocny verejny tlak na to, aby sa veci zacali riesit.
Keby kazdy jeden cyklista, ktory dnes jazdi po chodniku, zacal chodit v premavke ako po spravnosti ma, potom by som si pozrel soferov, ako zacnu blahorecit, ze konecne su ti cyklisti na ceste:)
30.06.2021 - 09:59:07
05
Toto je presne tá chyba. Nie je tlak. Ak by všetci cyklisti čo jazdia po chodníku zapratali cesty, tak by v meste vznikol tlak na budovanie skutočných cyklopruhov a nie tých paškvilov zdieľaných chodníkov a zmiešaného pohybu. Museli by pristúpiť k zužovaniu jazdných pruhov, ktoré sú na väčšine mestských ciest luxusne široké. Kto ste jazdili napr. vo Wiedni viete veľmi dobre aké úzke sú jazdné pruhy na takom Ringu. To potom zníži nutkanie tlačiť na plynový pedál, lebo práve tie široké jazdné pruhy si veľa vodičov zamieňa za diaľnicu.
30.06.2021 - 10:11:46
00
https://youtu.be/pqQSwQLDIK8 názorná ukážka toho, ako to majú cyklisti na háku. A to je Holandsko, krajina zasnúbená. Prednosť zprava nič, proste čistá anarchia. Nie je to hejt na cyklistov, ale názorná ukážka ich správania sa na ceste.
30.06.2021 - 10:17:48
11
Na slovensku by bolo 100 mrtvych 😁
30.06.2021 - 10:22:12
00
keyboard_arrow_up