Comu konkretne?
29.06.2021 - 21:31:54
00
všetkému :x
29.06.2021 - 21:32:59
00
Nerozumiem co chces naznacit ze si vymyslam? To je realita posledneho tyzdna na cestach.
29.06.2021 - 21:33:57
00
Podľa mňa má tentoraz scarinko pravdu aj keď to nie je pre mňa ľahké priznať. milsu nie si ty nejaký funkcionár SZC? Niečo sami marí že hej.
29.06.2021 - 21:52:46
00
Hosť napísal:
milsu nie si ty nejaký funkcionár SZC? Niečo sami marí že hej.

Ako súvisia moje osobné denné skúsenosti jazdením autom a bikom v Bratislave s tým či robím niečo pre SZC na moje náklady v mojom voľnom čase?
Neviem aký názor má SZC na danú tému.

"má pravdu" - citujem " a rozbil by mu asi hubu"
29.06.2021 - 22:16:13
00
Hosť napísal:
Poprosím vie niekto ktoré krajiny EU majú zákaz vjazdu cyklistov na cesty 1.tr.?

Napríklad Maďarsko. Prekvapilo ma to, tak som celý Maďarský úsek prešiel v zákaze, už bolo neskoro riešiť návrat alebo plánovať cestu zdlžkami (už som bol unavený keď som si definitívne uvedomil, že to nie je len lokálny zákaz a zákazové značky boli naozaj za každou križovatkou), to aby som z 300km výletu nemal 400km. Keď som sa konečne dostal na cyklocestu, tak ma vypľula do dediny na štrk, že som sa musel vrátiť a znovu napojiť na cestu 1. tr. Našťastie to bola pohodička (na rozdiel od cesty 1. tr. do Komárna na Slovensku na ktorú som sa musel napojiť), keďže v Maďarsku išla paralelne diaľnica, tak premávka ako na našej okreske alebo ešte menšia :) A aj tak sem tam na mňa maďarskí vodiči sem tam zatrúbili (plným právom).

Prílohy:

Snímka obrazovky z 2021-06-30 00-08-17.png
Snímka obrazovky z 2021-06-30 00-08-17.png 255.63 KiB thumb_up0thumb_down

30.06.2021 - 00:15:48
00
Sokantne, a ako sa taky madar dostane z hornej diery do dolnej? Ved inak ako po ceste prvej triedy sa to neda!
30.06.2021 - 05:43:53
00
Maďarsko nemá plošný, zákonom stanovený zákaz vjazdu bicyklom na cesty 1. triedy
30.06.2021 - 06:50:28
02
milsu napísal:
Ako súvisia moje osobné denné skúsenosti jazdením autom a bikom v Bratislave s tým či robím niečo pre SZC na moje náklady v mojom voľnom čase?
Neviem aký názor má SZC na danú tému.

"má pravdu" - citujem " a rozbil by mu asi hubu"

Pýtal som sa preto, že by som čakal trochu iné stanovisku k téme.
Neviem ako jazdia cyklisti v BA ale tu kde sa pohybujem ja vidím viac priestupkov robiť vodičov ako cyklistov.
Takže podla všetkého neexistuje plošný zákaz jazdy cyklistov v EU. Sú to len lokálne zákazy
30.06.2021 - 08:25:55
00
Moje skúsenosti z Bratislavy sú že väčšina vodičov dodržiava predpisy. Tu vidím robiť viac priestupkov a nedodržiavanie predpisov od cyklistov ako od vodičov.
To čo píšem je vždy môj pohľad a nie pohľad zväzu.
30.06.2021 - 09:17:12
01
Mýliš sa.
Podľa mňa najčastejší priestupok je prekročenie rýchlosti. Na Pražkej (je tam 70, ide sa 80+) alebo z Patrónky k Tesku Lamač a aj opačne (je tam 50, ide sa 60 až 80). Vídam to vždy, keď tade idem.
A druhým najčastejším priestupkom je podľa mňa prejazd na červenú.
30.06.2021 - 09:27:26
00
Sasulnik, s tym prvym suhlasim, ale neviem, ci prejazd na cervenu je castejsi nez parkovanie, kde sa nemoze, alebo take nepouzivanie smeroviek.

edit: Ale teda aby to nevyznelo tak, ze si myslim, ze hadanie sa o tom, kto porusuje predpisy viac, je akymkolvek sposobom konstruktivna diskusia, ktora niekam vedie. Namiesto toho, ako "niektori cyklisti robia toto..." a "niektori soferi robia zase tamto..." by sa diskusia mala tocit okolo toho, ako by sa veci mali robit.
30.06.2021 - 09:33:30
03
scarinko napísal:
Ukaz mi motorkara co jazdi podla predpisov.


Ja som túto sobotu stretol 2 motorkárov, ktorý šli mimo obce cca 80 km/h a za nimi vytvorený rad áut. Ja sám som si pár krát požičal skúter a žiadne predpisy som neporušil. Takže je takých motorkárov dosť.
30.06.2021 - 09:52:33
02
Sasulnik napísal:
Mýliš sa.
Podľa mňa .....

Napísal si že sa mýlim že moje skúsenosti sú ... :tmi:
30.06.2021 - 09:53:03
01
scarinko napísal:
Ukaz mi motorkara co jazdi podla predpisov. Streda az nedela som urobil okruh cca 800km cez martin, rk, certovicu, donovaly, topolcany, hlohovec, BA. Ani jeden jediny motorkar z tych vela co som stretol nedodrziaval nie len rychlost, to uz som si zvykol ale ani plnu ciaru. Permanentne predbiehanie cez protismer, cez plnu, pchanie sa medzi autami, kludne 80-90 po meste. Takito fakt na cestu nepatria. Tiez som este nevidel ze by auto lizalo motorkara spatakom. Si to nedovoli lebo by motorkar pridal, dobehol ho a rozbil by mu asi hubu co bike vacsinou nevie pokial nie je semafor blizko.


To by bolo na dlho. To je debata, ako ukaz mi cyklistu co jazdi podla predpisov. Alebo aj akehokolvek ineho motoristu.
Mozem pisat len za seba. Na moto mam nieco okolo 300000km . Vzdy som porusoval iba par predpisov. Ryzchlost, plnu ciaru, parkovanie. Vsetko to len z dovodu, aby som prezil. Lebo nechat sa na moto predchadzat autami je podobne, ako na biku, len s tym, ze to trva ovela dlhsie = vacsi priestor na pruser. Kazdy motorkar co si chce zachovat zdravie, jazdi tak o 5-10km/h rychlejsie ako vacsina aut okolo. Ak auta jazdia v obci 65km/h tak ano, mozes vidiet motorky jazdit 75-80km/h. Je to nutne, aby predchadzli oni = kontorlovali tucaiu a neboli predchadzani = obet cakajuca na vysledok. Tak isto motorari startuju ostro zo semaforov, aby sa vedla nich netlacili z oboch stran auta, co je velmi nebezpecne. Plna ciara je o tom, ze casto je bezpecnejsie predist nepricetneho vodica cez plnu, ako ist mediz nim a dasim autom natlacenym na tebe. Ak ti skoci na brzdu, "lebo tu je ta odbocka do lesa..." "Tu je volny parkovaci box" .... Tak opat nemas velmi sancu na moto bezpecne zastavit. Spomalit a nechat si odstup nemozes, lebo ta zacne predchadzat nerovzne auto za tebou co si hovori co sa tu mota, bud nech ide alebo uhne. Dalsi fakt je ze vela vodicov ked vidi za sebou moto je z toho nervoznych aleob pozna tu situaciu aj z pohladu motorkakra. To znamena ze nechcu moto za seobu lebo veia ze mtorkar nemusi zvladnut zabrzdit tak ako oni v aute. Tak mu uhnu na bok. A ked ti uhyba auto na plnej ciare kde je dost miesta na predchadzanei aj keby nieco islo oproti, nepojdes cez neho. Nechas ho vymetat krajnicu ? Parkovanie je o tom, ze nechces blokovat parkovacie miesta pre auta, tak stojis po chodnikoch a to je zakazane.

Co sa tyka lizania spatakom. To bolo uplne bezne, ak si bol natolko sialeny, ze si dopustil aby ta auta predchadzali. A hlavne auta maju vo zvyku predist motorku a tam ubrat na "predpisiovu" rychlost co v praxi vedie k tomu, ze motorkar ma dalsi krizovku na krku. Lebo aj ked moto brzdi porovnatelne s autom malo kto dokaze motorku ukontrolovat pri tak agresivnom brzdeni. A ked ta predbehne auto a 3-4m pred tebou sliapne na brzdu tak nemozes romyslat ci sa len hra s pedalom, alebo fakt brzdi. A je krizovka na svete. Kamarata pred par mesiacmi poslalo auto do role pri nepodarenom predchadzani a ani sa neunuvalo zastavit. Never videam kde motokar niekoho nahana a vybavuje si s nim ucty. To sa deje len vo filmoch a tam, kde su motorkarske gangy a na nadrzi motorkarovi visi UZI.


Naposledy upravil Kenai dňa 30.06.2021 - 11:08:21, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2021 - 10:49:45
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up