Sasulnik napísal:
Mýliš sa.
Podľa mňa najčastejší priestupok je prekročenie rýchlosti. Na Pražkej (je tam 70, ide sa 80+) alebo z Patrónky k Tesku Lamač a aj opačne (je tam 50, ide sa 60 až 80). Vídam to vždy, keď tade idem.
A druhým najčastejším priestupkom je podľa mňa prejazd na červenú.


A to poznas ako ? Ze presiel okolo teba vrr miesto vrrrrrrrrrrr ? :rofl:
Ci ides za nim autom a merias mu rychloist, alebo to poznas, lebo tak jazdis tiez ?
30.06.2021 - 10:54:39
01
Jaroh napísal:
Maďarsko nemá plošný, zákonom stanovený zákaz vjazdu bicyklom na cesty 1. triedy

Ak som to dobre pochopil vtedy, keď som sa tomu venoval, že čo som spravil zle, tak by to nemalo byť v ich zákone plošne. Ale prakticky značkami zákaz vjazdu cyklistov a pomalých vozidiel majú na väčšine ak nie všetkých cestách 1. triedy. Ale vtedy mi to neskutočne pokazilo psychicky cestu, tak som to chcel hodiť čím skôr za hlavu.

Sokantne, a ako sa taky madar dostane z hornej diery do dolnej? Ved inak ako po ceste prvej triedy sa to neda!

Majú niekde aj cyklotrasy, nie vždy asfaltové, nie vždy súbežné s cestou 1. triedy, kde som bol aj ja tak tam bola cyklocesta v dedine súbežné s cestou 1. triedy (ale na úseku dediny priamy zákaz vjazdu nebol, až za dedinou znovu, vtedy som šiel po cykloceste, ale tá ma vypľula na nezjazdný povrch na cesťáku a inde ako som očakával, hlavne som si nechcel rozsekať plášte 100 km od domu v ugrofínskom Maďarsku). A hlavne dá sa ísť medzi dedinami zdlžkami po cestách 2. a 3. triedy - teda nie najkratším prepojením cestou 1. tiedy.
30.06.2021 - 11:08:26
00
hmm to su ake vyhovorky. SI mozem aj ja povedat ze v aute nemusim dodrziavat plnu cieru a ist za niekym pomalsie lebo co ak to ten za mnou do mna napali tak ho kludne mozem obehnut cez plnu nie?
motorkari obiehali vsetkych cez plnu, celu kolonu aut, proste uplny ignore. Ked sa nieco objavilo oproti sup ho pred najblizsie auto ktore si drzi aky taky odstup od toho pred sebou a fak necaka ze sa mu tam nejaky tupy darca organov hodi aby sa vyhol zrazke.
rychlost, ked oni idu 65 tak ja pojdem 80, ked oni pojdu 80 tak ja 100? wtf? ked oni skocia z okna tak aj ja a rovno 2x
ked ma opali v meste motorkar 80 s tym ze ma otacky na 7000 tak to urcite robi pre bezpecnost.
a pokial viem tak motorky nesmu prechadzat pomedzi stojace auta na krizovatke
30.06.2021 - 11:11:59
10
Kenai napísal:
A to poznas ako ? Ze presiel okolo teba vrr miesto vrrrrrrrrrrr ? :rofl:
Ci ides za nim autom a merias mu rychloist, alebo to poznas, lebo tak jazdis tiez ?

Normálne, idem tade autom, pozriem na tacháč a podľa tohto ako rýchlo ma obehne, odhadnem, že rýchlosť prekročil.
30.06.2021 - 11:18:39
10
Podľa Slovenskej vyhlášky je motorka vlastne auto, nemôžu ísť 2 vedľa seba, nemôžu obiehať v križovatke, ani jazdiť medzi dvoma pruhmi. Jazda s motorkou je vlastne jazda ako keby v aute.
30.06.2021 - 11:19:19
01
len este som nevidel ze by auto, kamion, autobus etc obchdzalo motorkara tak natesno ze by sa ho skoro dotkol ako to robia cyklistom.
30.06.2021 - 11:26:29
01
scarinko napísal:
hmm to su ake vyhovorky. SI mozem aj ja povedat ze v aute nemusim dodrziavat plnu cieru a ist za niekym pomalsie lebo co ak to ten za mnou do mna napali tak ho kludne mozem obehnut cez plnu nie?
motorkari obiehali vsetkych cez plnu, celu kolonu aut, proste uplny ignore. Ked sa nieco objavilo oproti sup ho pred najblizsie auto ktore si drzi aky taky odstup od toho pred sebou a fak necaka ze sa mu tam nejaky tupy darca organov hodi aby sa vyhol zrazke.
rychlost, ked oni idu 65 tak ja pojdem 80, ked oni pojdu 80 tak ja 100? wtf? ked oni skocia z okna tak aj ja a rovno 2x
ked ma opali v meste motorkar 80 s tym ze ma otacky na 7000 tak to urcite robi pre bezpecnost.
a pokial viem tak motorky nesmu prechadzat pomedzi stojace auta na krizovatke

OK asi nechces pochopit, nevadi. Skusim este viac po lopate.
Ked to do teba v aute ten za tebou "napali" stretavacia rychlost 20km/h tak si vynadate vymenite udaje a pojdete domov tymi napalenimi autami. Ak sa ti to stane na moto po tom co sa preberies z komy v nemocnici zacnes patrat po tom co sa stalo. Chapes rozidiel ?

A hlavne ako tu uz nx odznelo. Kolko ludi zabili na ceste motorkari ? Motorkar je predsa nebezpecny iba sam sebe a ked zabije seba tak sa to predsa nerata. Ked to plati pre cyklitu musi predsa aj pre mtorkarara, nie ?

Sprevodovanie motoriek komentuj, az sa na nejakej naucis jazdit. V malych otackach na niktorych nie je mozne plynule radit a hrozi ti bloknutie kolesa. Je to trocha ako by som ti povedal cosi na tej ziletke furt navaleny na rajdoch ved sa vystri aby si okol sdeba videl.

Zakaz predchadzania na krizovtke je dalsi taky lapsius. V pokrocilich krajicha maju pre moto dokonca v predu namalovane miesto na statie. Napr PL Krakov. Totiz co sa stane az ododes z krizovatky ako n-te vozidlo. Opat budes tam kde nepotrebujes. Najviac kontkatov v meste mediz autami vznika tesne po naskoceni zelenej a potrebujes skoncit ako sendvic. Opat vravim ze nejde o plechy ale o tvoje koncatiny ak si na moto.


Naposledy upravil Kenai dňa 30.06.2021 - 11:34:35, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2021 - 11:28:55
01
ja rozumiem co pises. porusujem predpisy lebo si myslim ze ostatni ma zrazia ak pojdem podla predpisov

" Motorkar je predsa nebezpecny iba sam sebe a ked zabije seba tak sa to predsa nerata."
toto vobec nie je pravda. Ked sa niekomu zjavi motorkar necakane v protismere a on koli tomu strhne auto do priekopy alebo nebodaj do protismeru inemu autu/kamionu/autobusu do cesty tak to skonci tragicky ale nie pre motorkara.

cize ja ako cyklista si mozem vsetky moje priestupky ospravedlnit tym ze to robim pre to aby som prezil na ceste a je to vlastne ok
30.06.2021 - 11:31:55
10
milos21 napísal:
Ale prakticky značkami zákaz vjazdu cyklistov a pomalých vozidiel majú na väčšine ak nie všetkých cestách 1. triedy.


Na všetkých to rozhodne neplatí, napr. cesta 11 medzi Ostrihomom a Budapešťou, je po nej dokonca značená cyklotrasa.

Niektoré zákazy vidno na mape merretekkerjek.hu znázornené červenou farbou, modrou sú segregované trasy (oproti Slovensku neskutočný rozsah). Mapa závisí od kvality dát v osm.org.
30.06.2021 - 11:32:34
01
scarinko napísal:
" Motorkar je predsa nebezpecny iba sam sebe a ked zabije seba tak sa to predsa nerata."
toto vobec nie je pravda. Ked sa niekomu zjavi motorkar necakane v protismere a on koli tomu strhne auto do priekopy alebo nebodaj do protismeru inemu autu/kamionu/autobusu do cesty tak to skonci tragicky ale nie pre motorkara.

cize ja ako cyklista si mozem vsetky moje priestupky ospravedlnit tym ze to robim pre to aby som prezil na ceste a je to vlastne ok


No ale to presne plati aj o cyklistoch a napriek tomu je ten argument omielany do okola.
Ak som uz n krat napisal, vzdy dam prednost bezpecnosti svojej ale aj dalsich ucastnikov cestej premvaky, pred predpisom. Ten predpis tam v danej situacii nestoji, a nevie co sa deje, predpis sa nebude zodpovedat zo svojho konania na sude a dodrzanie predpisu ta nezbavi zodpovednost za neciu smrt. Predpis nebude do smrti zit s vycitkami ze mal nieco urobit inak a predpsi neurobi zo svojej zeny vdovu. Koniec koncov na nieco take pamata aj pojem krajna nudza. Lepsie mat dnesny datum na blocku, ako na nahrobnom kameni.
To ale nenzmena, ze budem jazdit 200km/h po okreskach a tvrdit ze to robim pre bezpecnost.

PS: co sa tyka techniky jazdy ktoru som spominal v prvom prispevku, presne tak sa ucia jazdit aj policajti na moto. Nie raz som s nimi rozpraval na motozrazoch, kde robili dopraovd.
30.06.2021 - 11:45:34
01
Nerozumiem tomu prečo UV chce vylúčiť cyklistov z dopravy miesto toho aby propagovali ohladuplnosť. Keď jazdia v cudzine im nevadí dodržiavať zákony, ale doma s tým majú problém. Ak majú problém s tým, že oni musia byť v robote a cyklisti relaxujú, tak za to cyklisti nemôžu. Robiť vodiča bola každého slobodná volba.
30.06.2021 - 11:51:15
01
Mozno je to presne ako pises. Mozno im to v zahranici nevadi a mozno by mali propagovat ohladuplnost. Ohladuplnost cyklistov voci nim. Lebo ako vieme na slovensku mame totlane bezohladnych ludi a ked im das na to mandat = si cyklista ty si tu ten poskodeny, tak sa nevedia vpratat do keze uz vobec. V zahranici to taky problem byt nemusi.
30.06.2021 - 11:56:44
01
tr3mp dik za upresnenie, nakoniec to v Maďarsku nie je tak "zlé", ale v článkoch sa vyjadrovali, že tam sú zákazy na cestách 1. triedy ako fakt.
30.06.2021 - 11:57:34
00
Zákazy tam sú, ale ad hoc, prostredníctvom
dopravného značenia, nie plošné v zákone.
30.06.2021 - 11:59:10
00
ano ved niekde su ale vacsinou je k tomu alternativa cyklotrasy alebo cesta 2. a 3. triedy.
bohuzial cesty v HU su niekde tragickejsie ako u nas takze tam velmi nejazdim
vacsinou raz za rok na oberacku do Ecs ale tam aspon po Gyor ide eurovelo a z gyoru to uz nejak po ceste dam. ALe zas vodici su tam ohladuplnejsi ako u nas tak nie je problem ist aj v strede cesty kedze meter od kraja je casto cesta nezjazdna aj pre to auto :D

kenaty uz dopredu ratas s tym co sa stane aj ked sa to zjavne ani nestane ale pre istotu porusis predpisy aby si zaistil ze sa to nestane. A tymto porusenim prave mozes sposobit inu nehodu ktora by sa nestala kedy si siel podla predpisov.
30.06.2021 - 12:00:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up