Dzuch-Ban napísal:
ale plebs urcuje, napr. ty (ospravedlnujem sa, ak steda si odbornik v tejto oblasti), ze sa mam ockovat, pri tom odbornici v tom nemaju jasno...
keby nahodou by bol moj maly zaockovany v case po prekonani covidu, ani nechcem vediet, co by nasledovalo... hypoteza, ale realna...


Odbornici maju jasno v tom, ze najlepsia obrana je vakcinacia. Co nie je uplne jasne je to, ci niektorym ludom nestaci len 1 davka, pripadne naopak ci nebudeme musiet ockovat aj tretou a dalsou. Studie bezia, z povahy veci ich nie je mozne urychlit a musi prejst isty cas, aby sme vedeli aku dlhodobu imunitu vakciny vlastne tvoria. Podobne to bolo s ockovanim deti. Prvotne studie sa na nich nerobili (je to prirodzene komplikovanejsie ako so svojpravnymi dospelymi) tak sa neockovali. Potom sa studie spravili a dnes sa ockuju uplne rovnakymi vakcinami 12+ a testuje sa aj do 12r, ale tam bude nizsie davkovanie.
Neviem preco by kontinualny vyskum mal vzbudzovat nedoveru. Prave naopak, ak niekto hlasa svoju jedinu a neomylnu pravdu treba od neho utekat a je jedno v akej oblasti.
30.06.2021 - 12:12:05
09
Presne tak! Odbornik, poznajuc svoj odbor, si uvedomuje nespocetne mnozstvo premennych, javov, a preto sa casto zdraha s vyhlasovanim stopercentne pravdiveho, neomylneho vyhlasenia, aj ked sa pravde velmi priblizi. Zato bezny clovek, ktory o teme vie iba to, co mu naserviruje zjednoduseny clanok, aj to casto pofiderneho povodu, takto zdrzanlivy nebyva. Rozkrikuje svoju pravdu (teda nazor) zalozeny na par zaveroch ako hotovu vec. Dunning-Kruger tomu tusim vravia...
30.06.2021 - 12:21:02
012
Ja suhlasim s Vami ohladne ockovania, najma tych, ktori to neprekonali, aj Volodja to rozumnre napisal ohladne ockovania, nebyt toho, ze maly vyhra takuto loteriu, neriesim to aj z druhej strany... a ani tu som to nechcel riesit, lebo vsetko viete obratit voci hocikomu, kto nejde s ockovanim ako pila...
problem je, ze to ockovanie sme tu nemali a virus sa siril, aj ked si dodrziaval opatrenia ako si vedel, doteraz neviem, ako sa to ku nam mohlo dostat, takze riesim nieco, co je momentalne a nie to, ako tomu predist... je to uplne iny stav, ako ked sa ockujes preventivne voci niecomu, alebo riesis ockovanie pocas, resp. po...
Ja som skor myslel ockovanie tych, ktori covid prekonali, mali este k tomu autoimunitnu reakciu a tu su tie rozpory... mozno riesim problem par ludi, ale je tu ten problem a celkovo sa to bagatelizuje a pritom staci myslim malo a to vysetrenie ako spominal scarinko... ake to pekne spojenie vaxerov a antivaxerov :-)
30.06.2021 - 12:28:09
01
scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net
30.06.2021 - 15:27:56
07
ale vies ze ludia maju bezne alergiu na niektore anestetika a nesmu si to dat pichnut ze? nie koli farmafirmam
30.06.2021 - 15:36:12
01
odpoveďou môže byť napríklad scarinkovsky bullshit " ja nikoho s alergiou nepoznám" ...
30.06.2021 - 15:38:37
02
tvoj vyzraz je bullshit pretoze si nemyslim ze je clovek medzi nami ktory nepozna nikho s alergiou ;) dnes ma alergiu na daco asi polovica ludi, napr aj ja na nejake buriny
30.06.2021 - 15:40:19
00
To si iste len vymyslaju lebo je to moderne a su to ovce :) alebo naopak ? Vymyslaju si to preto aby boli moderni lebo nie su ovce? Treba dat pozor na nazory lebo vsetko sa da prekrutit, rovnako ako to tu mnohi robite
30.06.2021 - 15:42:23
04
ivan napísal:
Pre cestovanie do zahraničia bez nutnosti ísť po návrate na Slovensko do karantény budú potrebné obe dávky.

https://www.aktuality.sk/clanok/903986/martin-klus-cestovny-semafor-nebude-nezaockovani-pojdu-do-karanteny-zaockovani-nie/


nove pravidla su na stole a staci mat jednu vakcinu ked sa vracias na SK a nemusim ist do karanteny
30.06.2021 - 17:03:14
00
A tí čo nie sú zaočkovaní ani jednou dávkou - čo ich čaká po návrate a odkedy to bude platiť ? Do česka na preteky ideme /jeden zaočkovaný a jeden nezaočkovaný/ v piatok a naspäť na druhý deň 3.7. 2021

už som to našiel:
https://www.aktuality.sk/clanok/904164/chystate-sa-za-hranice-toto-su-nove-pravidla-pre-navrat-na-slovensko/
30.06.2021 - 17:16:14
00
uz sa tesim na komentny na fb ministerstva zdravotnictva :lol:

nie je pravda ze staci jedna davka..teda je tam podmienka kedy to plati
Mení sa ale pohľad na to, kto je plne zaočkovaný. Podľa uznesenia vlády sa za takú osobu považuje tá, ktorá v prípade dvojdávkových vakcín (AstraZeneca, Pfizer, Moderna) už absolvovala obe dávky a od podania druhej dávky uplynulo 14 dní.

V prípade ľudí, ktorí sa zaočkovali vakcínou AstraZeneca napríklad začiatkom mája a ešte im plynie doba 10 týždňov potrebných na preočkovanie, sa bude podľa štátneho tajomníka rezortu zahraničných vecí Martina Klusa do 9. augusta zatiaľ nahliadať ako na zaočkovaných.


ak si si nevybral druhu davku, tak mas smolu
30.06.2021 - 18:06:07
00
Mám obe dávky - prvú v marci druhú v máji. Hack3r má jednu a stačí aj jedna ak neuplynulo po jej aplikácii 10 týždňov a medzitým sa vrátíš do SR. Ty máš smolu. Pojdeš do karantény. Na budúci rok. Ak sa nedáš znova zaočkovať :D
30.06.2021 - 19:03:38
02
app greenpass hotova
trochu krkolomne pridavanie qr kodu, bud zoskenujete ten co mate,alebo si musite nastavit zas nove kody na webe

Preco mam smolu ivan?
30.06.2021 - 19:25:29
00
Matovič ohlásil veľkú novinku: Lotéria pre zaočkovaných, v hre budú milióny eur

https://www.cas.sk/clanok/2547315/matovic-ohlasil-velku-novinku-loteria-pre-zaockovanych-v-hre-budu-miliony-eur/
30.06.2021 - 19:29:28
00
juju_pepe napísal:
app greenpass hotova
trochu krkolomne pridavanie qr kodu, bud zoskenujete ten co mate,alebo si musite nastavit zas nove kody na webe

Preco mam smolu ivan?


A prečo mám ja smolu ?

Matovič je zas grand. Ked nejde z jeho.
30.06.2021 - 19:40:05
00
keyboard_arrow_up