jeho najvacsi problem je, ze musi pri obiehani cyklistu ist do protismeru, vsak co ked pojde oproti autobus :-))) toto cudo ma fakt vodicak????
01.07.2021 - 08:24:18
06
ani to rusko to nemohlo pocuvat, stale niekde uteka :D

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 134.96 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2021 - 08:53:15
02
On ten problem nie je v dodrziavani odstupu ale v rozmyslani ako takom.Na useku kde je prerusovana ciara je to v drvivej vacsine v pohode.Ale ak je plna ciara tak nemalo plechovkarov sa snazi k nej zmestit aj ked je dostatocny prehlad na jazdu pol metra meter cez čiaru. Dalsia vec je rýchlosť, chem tym povedat ze pri tridsiatke je to uplne o inom ako pri devatdesiatke.
A ak sa schvali povinne 1,5 m odstup neverim v jeho očakávaný prinos.
Kto jazdi ako hovado dnes s nezmeni a ak bezmozkovy dodrziavac pojde za cyklistom 2km tak sa v kolone urcite najde hovado čo to cele bude predbiehat neunosne riskantne.
01.07.2021 - 09:14:08
01
Ja verim, ze pomoze aj ony odstup vo vyhlaske. Vela ludi pravidla vo vseobecnosti dodrziava, akurat nechcu spravit 'nic navyse', a tu bezpecnu vzialenost si interpretuju tak, ze ta nedrgnu zrkadlom do lakta. Mozno ani po novom nenechaju prave meter a pol, ale po medializacii si snad pri cyklistovi na ceste spomenu, ze sa to riesi, a radsej teda prejdu kusok za ciaru.
01.07.2021 - 09:22:01
06
Mudra rada na záver: Nech si dá každý pozor, aj cyklista aj motocyklista.... Zrejme sa už pupkáč na nás na cestách teší. Dement asi zaspal v minulom storočí a mal by ísť na preškolenie kedže cituje vyhlášku a už od 1996 je je v platnosti Zákon o premávke na pozemných komunikáciách.
01.07.2021 - 09:24:26
06
Ja som si vsimol aj taky efekt, ze ked idem v aute a dobieham cyklistu (za mnou dalsie auta), tak ked ho obidem vyrazne cez protismer, tak aj ti za mnou ho obchadzaju s väcsim odstupom. Mozno predpokladaju, ze ked ho obchadzam s tak vyraznym odstupom, tak ze sa mota zo strany na stranu a aj oni teda automaticky nechavaju väcsi odstup. Ked cyklistu obidem s normalnym / primeranym odstupom, tak ti za mnou ho castejsie obchadzaju tesnejsie. Takze aj takto sa da vplyvat na ostatnych vodicov (aspon na tu normalnu väcsinu).
01.07.2021 - 09:27:56
013
Zásadná chyba a to je 99% vodičov, že nedávajú pri predchádzaní cyklistu znamenie blinkrom. Potom sa stávajú také prípady, že idú dve-tri za sebou idúce autá a ten prvý odrazu prejde polovicou vozidla za stredovú čiaru no ten druhý a tretí už nestačí reagovať a zachytí cyklistu. Takýchto prípadov nehôd sa už stalo. Neviem ako presne na to myslí náš zákon o cestnej premávke, ale v ČR to je povinnosť už nejakých 5 rokov, že aj pri predchádzaní cyklistu je povinnosť dať znamenie ľavý blinkrom.
01.07.2021 - 09:40:28
05
Jezus napísal:
Ja som si vsimol aj taky efekt, ze ked idem v aute a dobieham cyklistu (za mnou dalsie auta), tak ked ho obidem vyrazne cez protismer, tak aj ti za mnou ho obchadzaju s väcsim odstupom. Mozno predpokladaju, ze ked ho obchadzam s tak vyraznym odstupom, tak ze sa mota zo strany na stranu a aj oni teda automaticky nechavaju väcsi odstup. Ked cyklistu obidem s normalnym / primeranym odstupom, tak ti za mnou ho castejsie obchadzaju tesnejsie. Takze aj takto sa da vplyvat na ostatnych vodicov (aspon na tu normalnu väcsinu).


Z pohladu cyklistu som si vsimol, ze to velmi zavisi od toho, ci dal prvy smerovku. Casto sa mi stalo, ze prvy mal dostatocny odstup, druhy mensi, treti este mensi a posledny ma lizol. Podla mna hlavne pre to, ze dalsi v kolone ani netusili, ze tam cyklista bude a ked ides nalepeny, tak nie je priestor na reakciu
01.07.2021 - 09:40:50
05
Akurát sme napísali ten istý poznatok, ktorý môže skončiť aj fatálne.
01.07.2021 - 09:41:57
00
Pisal som prispevok prilis dlho :) ale ziadne upozornenie ako bolo pred tym, ze niekto napisal prispevok predomnou
01.07.2021 - 09:44:27
00
Nuž ono najväčší problém je v tom že u niektorých áut sú páčky na smerovky za príplatok a ľudia už nechcú na tak zbytočnú vec míňať peniaze
01.07.2021 - 09:51:50
00
no, minule som videl typka na BMW, co sa chcel zaradit z pripájajúceho pruhu na hlavnú na račianskej ulici a ani za toho boha nevyhodil smerovku. Radšej čakal, kým prejdú všetky autá. A to bola pomalá posúvajúca kolóna podotýkam..možno po čase ho napadlo, že má aj smerovky. Tak dlho som tam ale nečakal....
01.07.2021 - 10:03:37
00
presne, smerovky ako keby mali limitovany pocet pouziti a ludia si ich setria. napr v takom bmw musis asi za pouzitie smerovky hodit do kasicky 2€
01.07.2021 - 10:05:52
00
podľa mňa, tovar z kamiónov by mohol v čo najväčšej miere prejsť na vlaky
01.07.2021 - 10:08:01
03
Problem je v tom, ze to dlho trva (vlakom) a okrem dialnic nam chybaju aj trate na takuto prepravu.
01.07.2021 - 10:12:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up