presne a nanočipy vo vakcíne s tým komunikujú
01.07.2021 - 21:24:55
00
Dobre vyd***li s nami astrakmi. Za zaockovaneho bude povazovany ten, kto je 14 dni po zaockovani druhou davkou vakciny. Pfizeraci daaavno za vodou a my si mozme cakat. Ak na mna nezabudnu a zavolaju na druhu davku, tak budem "safe aj pre urady" az v auguste. To je asi za odmenu, ze som zodpovedny. Dezolati sa nakoniec zucastnia loterie z nasich dani., win-win.
Stale to menia a menia, az nakoniec aj tu vladu vymenia...
01.07.2021 - 21:41:36
06
romanx pre prvodavkacov je tam výnimka platna do neviemkolkeho augustusa, ktorá zrovnopravnuje s celozacipovancami ...
01.07.2021 - 21:44:17
00
jj dezolati dane neplatia ty "zodpovedny" genius
01.07.2021 - 21:45:46
02
dellax ty ocividne nevies pochopit pisany text vsak? Aj ked dane platis…

Jasne ze dane platia… ale zodpovedny clovek bemal za to ze sa zaockuje nic lebo je to proste zodpovedne…. A nezodpovedny idiot, ktory je sebecke hovado nemysliace na druhych ma dostat este darcek v podobe financnej odmen? Ved to je uplny bullshit….
01.07.2021 - 21:54:03
05
V prvom rade by malo byt v ich zaujme a v zaujme ich najblizsich sa dat ockovat, ty genius. Preco by sme sa mali skladat na populisticku loteriu? Milion sem, milion tam, asi ich mame dost.
@ivast tu zmienku o vynimke do augusta som nikde nezachytil. Cesi to zavedu tiez od 9.7., ze len po druhej davke si zaockovany.
Edit: Miso ma predbehol a dovysvetlil ;-)
01.07.2021 - 21:59:46
02
Dostal som len prvú dávku vakcíny, čakám na druhú. Na mňa sa nepozerá ako na zaočkovanú osobu?

Prechodne áno u tých, čo dostanú do 9. júla prvú vakcínu. Znamená to, že aj keď ešte nie sú zaočkovaní podľa nových pravidiel, štát sa na nich bude do 9. augusta pozerať ako na plne zaočkovaných. Po tomto termíne už budú platiť rovnaké pravidlá pre všetkých.
01.07.2021 - 22:02:56
01
11.6. som cital toto "ak mas 2 davkovu vakcinu tak 21 dni po podani prvej davky si 90dni povazovany za ockovaneho. po podani aj druhej davky si povazovany za ockovaneho 12 mesiacov. malo by platit vo vsetkych zelenych krajinach. nemusis riesit testy ani karantenu."

este pred podanim druhej davky som mohol kludne cestovat. po dnesku mozem kludne cestovat az od pondelka :-D ale inak su kompletni
01.07.2021 - 22:06:48
00
romanx napísal:
V prvom rade by malo byt v ich zaujme a v zaujme ich najblizsich sa dat ockovat, ty genius. Preco by sme sa mali skladat na populisticku loteriu? Milion sem, milion tam, asi ich mame dost.

lebo ked sa to tu zas rozbehne a nas bude malo zaockovanyhc,tak sa zas bude zatvarat a stat pride o viac ako o peniaze co da do loterie..
ale neverim ze to motivuje dost ludi, aj mieria na "pudy"
01.07.2021 - 22:14:33
00
Zipsik WAT?
Ja sa ziadnej loterie nezucastnim a ani ju neschvalujem. Tak ako nebudem nikoho za par euro presviedcat ze vakcina je sloboda.
btw: vsetky ovce ktore sa chceli dat zaockovat, uz zaockovane davno su vratane vsetkych "znamych" postaviciek.
Ten kto sa nechce nepomoze ani ich loteria ani uplatok

Zipsik napísal:
A nezodpovedny idiot, ktory je sebecke hovado nemysliace na druhych

Nezodpovedne hovado moze byt aj ten kto nuti niekoho do ockovania bez toho aby poznal jeho zdravotny stav.
01.07.2021 - 23:52:01
03
Ak sme my ovce vy ste potom co.. prvoky? :lol:
"na jesen potom neotravujte veterinatov nech vam vtieraju ivermektin do peria"

Bezte uz do riti s tym vasim neockovanim sa, neches, neockuj sa
NIKOHO TO NEZAUJIMA
02.07.2021 - 00:06:13
03
Ivermektin bol blud, nepomahal
02.07.2021 - 00:09:02
00
Je možné mať príznaky po očkovani II.davkou pfizeru teraz, tj. 1.7, keď som ju dostal 20.6?
02.07.2021 - 00:57:08
00
porcupine1 napísal:
len taky laicky pohlad (neviem ci aj mozny). je mozne ze sa nejaky novy vyriant moze vyvinut aj u zaockovanych, kedze aj tí mozu byt pozitivni?

viackrát sa hovorilo, ze ulohou virusu sa je rozmnozovat a ked mu to vplyvom ockovania nebude umoznene v dostatocnej miere, moze zapracovat evolucia a moze si najst cestu ako ten princip fungovania mrna vakcin (orientuje sa na spike protein) obist - teda aby sa mohol v tele rozmnozovat...

neviem len taka filozoficka otazka... alebo na to aby vznikla nova mutacia musi dojst k masivnemu "kopirovaniu" virusu, co sa pri mrna asi diat nebude?

Ahoj, aj ja som laik ale myslim ze ano - aj v zaockovanom moze prebehnut ta mutacia, ktora to dokaze. Ale tu funguje pravdepodobnost. Zaockovany clovek to chyti s redovo mensou pravdepodobnostou ako nezaockovany. Ak aj zaockovany clovek dostane virus tak mozstvo virionov v nom je ovela mensie a existuje to v nom kratsie. Takze aj ked sa u neho nieco vyvinie, tak to menej siri - s ovela mensou pravdepodobnostou, ze to rozsiri na zaockovaneho. Cize pravdepodobnost ze take nieco vylezie v zaockovanej populacii by mala byt ovela mensia.

Takze tak - zaockovane ovce to sirit mozu tiez. A aj na hlavu ti moze spadnut dopravne lietadlo - ano statisticky to mozne je, ale je to ovela menej pravdepodobne.
02.07.2021 - 08:08:14
00
aj takyto ludia radia na facebooku ohladom ockovania a protiepidemiologickych opatreniach. Treba ich pocuvat, maju to vsetko overene :D

chromozom.gulas.sme.sk
02.07.2021 - 08:19:03
00
keyboard_arrow_up