scarinko zdá sa že vtedy som sa nevedomky vybral najzákazovou časťou okrem jednej dediny uprostred :) Keby som to tušil tak na Maďarsko ani nepáchnem :?:
30.06.2021 - 12:27:43
00
scarinko napísal:
kenaty uz dopredu ratas s tym co sa stane aj ked sa to zjavne ani nestane ale pre istotu porusis predpisy aby si zaistil ze sa to nestane. A tymto porusenim prave mozes sposobit inu nehodu ktora by sa nestala kedy si siel podla predpisov.


:rofl: Ano, mozes mat pravdu. Prax sa ale javi inak. Zatial mam len zoznam nehod ktorym som predisiel ziadnu ktoru som sposobil. Vies vodic ma predvidat, co je sveta pravda, tak predvidam. Este lepsie ako predvidat vznik pruserovej situacie je nedat moznost jej vzniku. Naozaj mi nie je jeasne ako moze vzniknut nebezpecna situacia vdaka prekroceniu rychlosti o 10-15km/h ktora by inak nevznikla. Alebo predchadzanim cez plnu ciaru ked nikto nejde oproti.
Aky je rozidle ked motorka predchadza auto a ked auto predchadza cyklistu. Nech ratam ako ratam stale je to pre oproti iduce auto na rovnako. A cuduj sa svete predchadzat cyklistiu autom cez plnu ma byt OK. Ale predchadzat auto motorkou cez plnu uz nie. :fubar:
30.06.2021 - 12:30:07
01
Nemyslim, ze im zakony v zahranici plne vyhovuju. Ale kedze sa prave teraz na SK otvorila debata, tak uplne legitimne povedali svoj nazor.
Asi sa vsetci zhodneme, ze ideal su segregovane trasy pre auta, cyklistov aj chodcov. Kamen urazu su prave tie useky, kde toto chyba a vsetci sa tlacime a zavadziame si navzajom na kusku rozbiteho asfaltu. Davnejsie som pisal, ze mat tu moc, ako prve zrusim zakaz jazdy po chodnikoch. Respektive vyznacim urcite chodniky, kde by bola povolena ci dokonca prikazana.
Neviem, ze by sa tu voci tomu niekto ohradil. Ale analogicky zakaz jazdy po cestach prvej triedy uz ani pocut, lebo ako sa potom dostat z hornej do dolnej. No ked nie po inych cestach, tak po novej cyklotrase ktora tam logicky mala vzniknut. A na jej vznik by pribudol velmi silny argument.
Vsetci sa na existujuce cesty nepomestime, preto mi pride logicke snat si klapky a zamysliet sa trochu konstruktine a nie klasicky ja ja ja jenom ja.

PS: nedavno som siel autom tn-pd-mt. To je cesta prvej triedy, po ktorej by som sa bal aj v bvp. Otrasne nieco. Tam by som dal zakaz cyklistom okamzite, aj ked vela cyklosamovrahov sa na nej snad nenajde.
30.06.2021 - 12:32:22
04
Trocha odbocim. Ked som videl toto video
thumb_up2thumb_down
ktore zavesil Jano1987 v inej teme tak si vravim. Ak sa splnia vlhke sny cyklokoalicie, tak si este budeme hovorit, to boli zlatre casy ked nam na cestach robili tazku hlavu len auta. Teraz sa neda bikovat kvoli "cyklistom" na Duch-bikoch, kolobezkam, skutrom... Zabudni na priemer 30 aj na 20, budes rad ked das 10 v dobry den.
30.06.2021 - 12:35:23
00
Najskôr musí byť alternatívna trasa až potom zákaz.
K tej trase TN PD podla toho ako píšeš tak si tam cykl. nevidel a bol to hrozný zážitok. Tak s toho vyplíva, že to napetie si vodiči vytvárajú sami. A nie je to tak dávno tu trasu som jazdil.
30.06.2021 - 13:19:00
03
Ach tá naša cyklocesta. Po sťažnosti mestu nad nezmyselným značením sa to trochu zlepšilo (až na pribudnutú novinku - zákaz vjazdu všetkých vozidiel na cykloceste - na to už nemám silu). Dávnejšie nejaký dobrák pri Tvrdošíne odtiahol betónovú záterasu, čo dnes holandský kamionista využil (okrem toho, že míňal min 2 zákazové značky) a ostal uviaznutý pred 2 stále nedotiahnutými betónovými záterasami pri Štefanove…

PS: pripomína mi to kamionistu na Chackovom moste :tmi:
PS2: k téme, som za vylúčenie kamionistov zo všetkých cyklociest :lol:

Prílohy:

IMG_8676.JPG
IMG_8676.JPG 921.37 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_8672.JPG
IMG_8672.JPG 687.06 KiB thumb_up0thumb_down

30.06.2021 - 17:50:52
04
Trocha odbocim. Ked som videl toto video
thumb_up2thumb_down
ktore zavesil Jano1987 v inej teme tak si vravim. Ak sa splnia vlhke sny cyklokoalicie, tak si este budeme hovorit, to boli zlatre casy ked nam na cestach robili tazku hlavu len auta. Teraz sa neda bikovat kvoli "cyklistom" na Duch-bikoch, kolobezkam, skutrom... Zabudni na priemer 30 aj na 20, budes rad ked das 10 v dobry den.


Prirovnanie úplne od veci. Snáď by si sa nechcel pretekať v úzkych uličkách Amsterdamu.
02.07.2021 - 09:16:56
00
"""Alebo predchadzanim cez plnu ciaru ked nikto nejde oproti.
Aky je rozidle ked motorka predchadza auto a ked auto predchadza cyklistu. Nech ratam ako ratam stale je to pre oproti iduce auto na rovnako. A cuduj sa svete predchadzat cyklistiu autom cez plnu ma byt OK. Ale predchadzat auto motorkou cez plnu uz nie. """

Nie je rovnako. Motorka ide spravidla 60-90 km/h a cyklista 10-40 km/h. Predbiehanie trvá kratší čas.
Ďalej psychológia vodiča auta: Motorka je rýchla, o motorku si môžem poškodiť auto, počkám alebo dám si radšej väčší odstup. Cyklista je pomalý a mäkký, auto si pri kolízii nepoškodím, zoberiem ho natesno aj s protiidúcim autom.
02.07.2021 - 09:31:40
00
Trocha odbocim. Ked som videl toto video
thumb_up2thumb_down
ktore zavesil Jano1987 v inej teme tak si vravim. Ak sa splnia vlhke sny cyklokoalicie, tak si este budeme hovorit, to boli zlatre casy ked nam na cestach robili tazku hlavu len auta. Teraz sa neda bikovat kvoli "cyklistom" na Duch-bikoch, kolobezkam, skutrom... Zabudni na priemer 30 aj na 20, budes rad ked das 10 v dobry den.

Bol som tam a toto sa mi páčilo, aj na semaforoch dlho potom čo zasvietila červená prešla kopa cyklistov a autá poslušne stáli ( bol som autom )
Totiž v tomto prípade je to hlavná doprava v meste - nie sú to výjazdy v našom ponímaní - proste denná doprava.
a pravdupovediac na tej holandskej rovine si ísť zajazdiť nie je bohviečo, najvyšší kopec široko ďaleko bol železničný násyp :)
02.07.2021 - 09:34:57
01
uplna pravda ale miestni chrobaci truhlici ktori maju tendenciu presviedcat ze commuting na ziletke je uplne normalna vec a vsetci maju respektovat ich vlhke sny o tom ze priemerka musi byt aspon 35kmph to vidia inak ... ano, mozme sa im smiat, ale oni to myslia uplne vazne ...
02.07.2021 - 09:39:30
02
A co smie byt podla teba ta normalna vec a co nie ? Commuting ma predsa vela podob :-) Jazdis na tom, co ti najviac vyhovuje a na co mas vytvorene podmienky. Rychlost je vecou predpisov pripadne dopravnej situacii.


https://en.wikipedia.org/wiki/Bike_freeway
02.07.2021 - 11:00:34
01
Kenai napísal:
Zabudni na priemer 30 aj na 20, budes rad ked das 10 v dobry den.


To je ako keby si sa sťažoval, že nemôžeš jazdiť v centre 130 a pritom po diaľnici to ide. Ak by sme mali holandskú sieť cyklotrás, tak mimo centier miest môžeš mať priemerku aj 40 ale narozdiel od dnešného stavu bez toho, aby ťa zrazilo auto, lebo budeš na samostatnej cyklotrase.
03.07.2021 - 11:24:28
01
Kenai, ty si bol niekedy v Holandsku?
03.07.2021 - 11:34:33
00
zoja napísal:
"""Alebo predchadzanim cez plnu ciaru ked nikto nejde oproti.
Aky je rozidle ked motorka predchadza auto a ked auto predchadza cyklistu. Nech ratam ako ratam stale je to pre oproti iduce auto na rovnako. A cuduj sa svete predchadzat cyklistiu autom cez plnu ma byt OK. Ale predchadzat auto motorkou cez plnu uz nie. """

Nie je rovnako. Motorka ide spravidla 60-90 km/h a cyklista 10-40 km/h. Predbiehanie trvá kratší čas.
Ďalej psychológia vodiča auta: Motorka je rýchla, o motorku si môžem poškodiť auto, počkám alebo dám si radšej väčší odstup. Cyklista je pomalý a mäkký, auto si pri kolízii nepoškodím, zoberiem ho natesno aj s protiidúcim autom.


Na moto mi predbehnutie auta trava podstatne menej ako na autoe predbehnutie biku. Moto akceleruje z 90 na 130 radovo 2 sec. Auto z 20 na 60 kolko ? Ako ktore ale bezny priemer 6-10s. Tiez je urocte lepsie z pohaladu vodica iduceho oproti ked mi trci do p[rudu moto, ako auto. Lebo naraz s moto lahsie prezijem a bude potencialne aj menej zranenycha/mrtvych. Moto ma max 2 pasazierov.

To o tej psychologii asi plati len na moasoveho vraha = modelovy vodic cyklokoalicie. Ja uvazujem uplne opacne. Koho ohrozim viac ked pojdem tesne. Cyklistu ,cize idem s vacsim odstupom ako okolo motorkara. Lebo motorkara tlak vzduchui tak lahko nezhodi. Ale aj tam sa to moze stat. Nie raz som mal co robit aby som ustabilizoval moto po tom co ma pred behol kamiaon.
04.07.2021 - 01:07:15
00
ivast napísal:
uplna pravda ale miestni chrobaci truhlici ktori maju tendenciu presviedcat ze commuting na ziletke je uplne normalna vec a vsetci maju respektovat ich vlhke sny o tom ze priemerka musi byt aspon 35kmph to vidia inak ... ano, mozme sa im smiat, ale oni to myslia uplne vazne ...


Priemerka je priamoumerna vzdialenosti na ktoru sa da dochadzat. K tomu niet co dodat. Ak mam ist na biku 10km/h pojdem uz radsej peso. A budes prekvapeny ze vsetci co dochadadzaju v mojom okoli naviac ako 10km jazdia na ziletkach. Lebo nto ma byt ulahcenie nie sposob ako ist do prace 3x tak dlho ako autom cez spicku.
Reality chack:
https://www.mtbiker.sk/clanky/123931/hej-commuter-chyba-ti-cesta-do-prace.html
04.07.2021 - 01:13:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up