Rachela napísal:
Volodja, to je ale trochu klamliva statistika, nakolko casovy limit nestihol len v 2018, nie?

Klamliva nie, selektivna mozno ano :). To ze nedokoncil aj pre ine dovody ako je cut-off time nebola nahoda, ale dosledok jeho stylu jazdenia, teda nieco co realne znizuje pravdepodobnost dokoncenia tour.

Rachela napísal:
Navyse, ocividne je tento rok vo forme, zrejme v najlepsej snad od 2013, nevidim dovod, preco by Tour nemal dokoncit, ak sa mu kolizie v spurtoch vyhnu.

Nechce sa mi verit, ze by bez problem dokoncil Tour de France, 3 tyzdnovy najnarocnejsi etapak, kedze nemal sancu ako 'last minute substitute' sa na nieco taketo pripravit a navyse si po par rokoch pauzy jeho telo odvyklo na tento typ zataze.
02.07.2021 - 14:25:54
00
Volodja napísal:
Klamliva nie, selektivna mozno ano :).

touché!

Tak uvidime, ci to prelezie. Neveril som ani tomu, ze este vyhra etapu na TdF, a stalo sa, takze urcite jeho formu nebudem podcenovat. Ak to prelezie, prekvapeny nebudem. A najma, je zjavne, ze on sam tomu veri.
02.07.2021 - 14:28:33
00
Vie mi niekto vysvetlit, ako je mozne ze ostatni adepti na zeleny dres ho dnes nechali len tak ujst? :) Pokial viem po minule roky ak sa Sagan snazil ujst tak sa mu to nikdy nepodarilo lebo si ho vsetci strazili. Ci aj oni sa spoliehaju ze na kopcoch vykape? :)
02.07.2021 - 14:28:44
02
Jaiub napísal:
Poel si podla mna bude hlavne vyberat z tymov, ktore mu umoznia jazdit cyklokros aj mtb, a budu jazdit na bikoch od vyrobcu ktory robi aj mtb. Takze odpadaju tymi ktore jazdia cervelo, colnago a pod... Teda moja konspiracia :-)

Takže ďalší adept na Quick-Step? :lol:
02.07.2021 - 15:06:02
00
Páči sa mi toto MvP pretekanie a to v žltom. Také "oldschool". Neskrývať sa v pelotóne, ale pekne po hlave.
02.07.2021 - 16:33:06
03
Chudák Roglič ....pol roka sa pripravuje na tour a takto dopadne 😕
02.07.2021 - 16:57:56
02
V top 10 celkovo nikto z Ineos. Hneď mám krajší deň :)
02.07.2021 - 17:05:30
02
Na Sagana sa mi zle pozerá ai už od toho pádu ku koncu Tour 2018.
Strata motivácie po rozpade rodiny?
Odklon priazne vedenia UCI, po tom čo splnil svoju historickú úlohu po megaafére L. Armstronga?
Vyrástli noví favoriti z cyklistických veľmocí. (Alaphilippove testosterónové šialenstvo na Tour 2019, a asi ešte drzejšie generálne pardóny, ktoré mal Van Aert minulý rok, kedy pokoril vrchárov, nato vyhrával špurty a exceloval v časovkách.... Starý prevít Lance musí mať z toho svalovicu na bruchu!)
Neochota bobuľovať tak ako keď mu vtedy Oleg dal nôž na krk?
Že má 31? To by mal byť jeho najlepší cyklistický vek...

Stále mu hrozne fandím, ale je to hrozný prepad oproti sezónam, kedy sa naháňal s Cancellarom a Avermaetom.

Časy, keď ho márne naháňal celý svet a aj tak ho nechytili sú už asi definitívne preč.

ŠKODA!
02.07.2021 - 18:42:26
01
Oveľa väčšia škoda ako Sagana je Roglic
02.07.2021 - 18:58:12
01
tazkyamater napísal:
Na Sagana sa mi zle pozerá


Kludne to moze byt psychika.
Viď Kittel, Dumoulin, alebo napr tenistka Osaka, a xy dalsich športovcov.
Predsa len 10 rokov nonstop profi kolotoč.

Alebo to je len prvy tyzden TdF hned po Gire, a forma pride v druhom a treťom týždni.

+ten pád
02.07.2021 - 22:36:09
00
Ako Saganovi strašne nejde :) Po rokoch nevyhral (vylúčenie nerátam lebo vtedy by asi vyhral) bodovačku na TdF. Nebolo to tým, že bola v úplne inom dátume a on nebol na túto zmenu pripravený? Aj tak skončil druhý! Tento rok vyhral bodovačku na Gire. Jaj strašne mu nejde... Napriek tomu je aj na TdF a tam sa napriek strašidelnému pádu v 75km/h pomaličky v bodovačke posúva hore. Jaj nejde mu... Aj keby to náhodou tento rok nevyhral, tak je neskutočný borec, ktorý bojuje. Vždy. Počkajme si ma 3 týždeň. Som zvedavý kde budú jeho súperi a či tam vôbec budú. Uvedomujete si vôbec, že Sagan maká už vyše 10 rokov na úplnej špičke? Koľko ďalších to dokázalo?
03.07.2021 - 02:16:05
016
tak po takom pade sa nevylížeš za 2 dni :) ja ked som lahol-bolesť 3 týždne,
si neviem predstaviť ťahať každý deň tolko hodín..
03.07.2021 - 07:33:58
06
Petrovi Saganovi môžeme poďakovať za krásne zážitky, ktoré nám doteraz ponúkol. Niekoľko neskutočných víťazstiev, ktoré si budem pamätať celý život. Aj keby teraz ukončil kariéru, tak koľko úspešnejších cyklistov napočítame? Áno, chýbajú možno ešte nejaké monumenty, ale aj tak... Stále však môže pár rokov jazdiť a vyhrávať. Dnes je regenerácia niekde inde. Životospráva, dobrá regenerácia sú gro a vidíme koľko športovcov dnes je na TOP úrovni do pomaly veteránskeho veku. Peter má tento rok podľa mňa veľmi úspešný. A verím, že si ešte niečo na TdF vyhliadne a možno niečo z úniku ako minulý rok na Gire. Veď si zoberme, že drvivú väčšinu kariéry nemal zranenia a mohol tak plne využívať potenciál. To si nemôže povedať každý TOP cyklista...
03.07.2021 - 08:59:11
015
Koľko profi cyklistov by si želalo zažiť aspoň raz za kariéru takú sezónu ako má Sagan túto..

To len my fanúšikovia sme furt nespokojní ..
03.07.2021 - 10:09:30
07
Sagan ma vybornu sezonu, aj mal sezonu predtym a bude mat aj tuto. Nebude najlepsi, ale konkurencia je brutalna - Wonderboys tiez nemaju na ruziach ustlane a o sezonach, ake maval Sagan, si mozu akurat precitat na tomto fore :). Sagan je stavka na istotu, ze skonci vpredu, kedy ma a nevybuchne vtedy kedy nema. Bez ohladu na team a cyklistov okolo neho. Nizsie porovnanie rebrickov Sagana a Cavendisha za posledne roky - Sagan je stale vpredu. Zaujimavy je pohlad aj na rebricky napr Fuglsanga, ci Lutsenka, kedy sa dodatocne ukazali, ze chlapci 'spolupracuju' s doktorom Ferrarim. V dnesnej dobe, kedy trening na vytrvalostny sport nie je uz ziadne tajomstvo a aj amater moze ist podla planu, ktory si idu profici. Je super, ze Peter este zavodi/vyhrava a podla vlastnych slov este nehodla skoncit. Mozno aj kvoli synovi, ktory chce vidiet zavodit. Pred par rokmi M. Kolar spominal, ze Peter par krat vravel, ze sa uz na celu cyklistiku moze..., ale on aj Peter vedeli, ze to nemysli vazne. No ale ze si nemysli, ze bude zavodit dalej po tridsiatke. A pozri, still same 'ol g :)

Prílohy:

Sagan vs Cavendish.jpg
Sagan vs Cavendish.jpg 74.48 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2021 - 11:08:11
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up