ak sa už vytvorí za cyklistom "kolóna" tak ten čo ho ako posledný už len lízne, by mal vrátiť vodičák :) musí byť každému jasné, že tá kolóna s rýchlosťou 20-30km/h sa nevytvorila len tak prenič, ale dajaká prekážka je v/na ceste..
samozrejme s blinkrami, že majú byť súhlasím
01.07.2021 - 10:13:44
00
Nie nie. Zvycajne to je rychlo iduci vlacik na rovnej ceste. Prvy sa vysunie, druhy nie...
01.07.2021 - 12:16:45
01
už chápem :) tak tam áno, no tam to tiež zaváňa tým oblúbeným lepením sa na zadky autám pred sebou.. lebo prvý ide len 90 a ja chcem ísť 100, ale predbehnúť sa bojím tak sa aspoň nalepím :D takýto potom povymetajú často aj jamy a zdochliny a kadečo, lebo nestíhajú reagovať všeobecne na nič
01.07.2021 - 12:25:07
01
Niekto si myslí, že keď neprejde celým autom do druhého pruhu, smerovku dávať nemusí. Lenže pri obchadzani je tiez povinnosť ten blinker použiť. Pri predchádzaní nehovoriac. A je jedno, či obchadzam/predchadzam človeka, cyklistu alebo traktor. Málokedy vidam, že šofér smerovku použije pri obchadzani prekážky, ktorá nezasahuje do celého pruhu.
01.07.2021 - 19:21:09
05
misoR napísal:
Niekto si myslí, že keď neprejde celým autom do druhého pruhu, smerovku dávať nemusí. Lenže pri obchadzani je tiez povinnosť ten blinker použiť. Pri predchádzaní nehovoriac. A je jedno, či obchadzam/predchadzam človeka, cyklistu alebo traktor. Málokedy vidam, že šofér smerovku použije pri obchadzani prekážky, ktorá nezasahuje do celého pruhu.


nápodobne a potom keď si za ním z ničoho nič ***** toto spraví a ty sa môžeš aj rozkrájať. lebo najlepšie je, keď on ani nevybočí zo smeru, obehne cyklistu na 0,4 m a keď chce byť človek ohľaduplný, tak mu všetko v aute lieta.

inak netuším, či je vodič autobusu/trolejbusu MHD v BA diagnóza, alebo kde robia vodičáky, ale za posledný týždeň sa jeden trolejbus postaví v kolóne na svetelný prechod pre chodcov na Trnavskom smerom na Račko. A druhý expert hodí blinker zo zastávky, j***e to cez do druhého pruhu - do mojho jak keby sa nechumelilo, pričom som ho púšťal do toho jeho, lebo som sa mu uhýbal a celé to bolo preto, lebo on sa rozhodol o 300 metrov odbočovať, tak sa bál, že sa tam už asi nedostane, škoda len, že ja som bol rozbehnutý 50 a on vychádzal zo zastávky. lebo ja mám asi vedieť celý trafikon Ba MHD aby som vedel, kde ktorý idiot bude odbočovať.
02.07.2021 - 12:23:09
00
rs955i napísal:
On ten problem nie je v dodrziavani odstupu ale v rozmyslani ako takom.Na useku kde je prerusovana ciara je to v drvivej vacsine v pohode.Ale ak je plna ciara tak nemalo plechovkarov sa snazi k nej zmestit aj ked je dostatocny prehlad na jazdu pol metra meter cez čiaru. ...

Bingo! Veľa vodičov netuší, že pri predbiehaní cyklistu môže prejsť cez plnú čiaru. Myslia si, že sa musia zmestiť do jazdného pruhu.
02.07.2021 - 15:14:18
00
tiez som si nieco take vsimol a zacal nad tym uvazovat ze to asi tak bude - ale ako vazne to tak je a vazne to tak beru?
02.07.2021 - 15:21:24
00
Záviaí to asi od výkladu. Cyklistu predbiehame alebo obiehame? Predbiehať nesmieš cez plnú čiaru ani pomalý traktor idúci 20km/h. Obiehať môžeš.
02.07.2021 - 15:29:14
00
Kristina napísal:
Bingo! Veľa vodičov netuší, že pri predbiehaní cyklistu môže prejsť cez plnú čiaru. Myslia si, že sa musia zmestiť do jazdného pruhu.

Takže opravujem. Idúceho cyklistu nie je možné podľa predpisov predbehnúť cez plnú čiaru. Cyklista by musel zastaviť. Vtedy sa to už klasifikuje ako obiehanie prekážky.
02.07.2021 - 15:32:34
00
Tak hlavne - Zákon slová ako obiehanie, ani predbiehanie nepozná... A to sa až čudujem, koľko tzv. odborníkov na dopravu ho používa v x vyjadreniach... Je obchádzanie (stojaca prekážka) a predchádzanie... A potom ešte vyhýbanie, ale to s touto témou až tak nesúvisí...
02.07.2021 - 16:11:55
05
Kristina napísal:
Takže opravujem. Idúceho cyklistu nie je možné podľa predpisov predbehnúť cez plnú čiaru. Cyklista by musel zastaviť. Vtedy sa to už klasifikuje ako obiehanie prekážky.


Ja si z autoskoly pamatam, ze prekazka nemusi byt nutne staticky objekt. Aj ten traktor iduci 20km/h na beznej ceste mimo obce tvori prekazku. Tvoria sa za nim kolony a je povolene ho predbehnut. Ak sa mylim, rad sa necham vyviest z omylu. Privitam aj citaciu z vyhlasky, nech sme na jasnom.
02.07.2021 - 17:00:48
02
Neviem, ale na ceste s plnou čiarou som sa stretol so značkou zákaz predbiehania, s dodatkovou tabuľou: traktory predbiehať povolené....
02.07.2021 - 17:09:29
00
davam do pozornosti ;)
https://www.mtbiker.sk/forum/post1113081.html#p1113081
02.07.2021 - 17:11:07
10
https://auto.hnonline.sk/servis/1068082-je-obchadzanie-a-predchadzanie-rozdiel-ano-a-hrozi-vam-aj-pokuta
02.07.2021 - 18:40:01
01
👍
02.07.2021 - 18:54:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up