keď si predstavím koľko cyklistov vidím denne na tomto cyklochodníku až mi mráz behá po chrbte...

Prílohy:

st.jpg
st.jpg 444.55 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2021 - 19:06:38
00
Nazgul napísal:
Tak hlavne - Zákon slová ako obiehanie, ani predbiehanie nepozná... A to sa až čudujem, koľko tzv. odborníkov na dopravu ho používa v x vyjadreniach... Je obchádzanie (stojaca prekážka) a predchádzanie... A potom ešte vyhýbanie, ale to s touto témou až tak nesúvisí...

Na potvrdenie, aby neveriaci uverili...
Zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke
§ 14 ods. 1:
Vodič, ktorý pri obchádzaní vozidla, ktoré zastavilo alebo stojí, prekážky cestnej premávky alebo chodca vybočuje zo smeru svojej jazdy, nesmie ohroziť ani obmedziť vodiča protiidúceho vozidla; nesmie ohroziť ani vodiča idúceho za ním, ani iného účastníka cestnej premávky. Vodič je pritom povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy.
§ 15 ods. 2: Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje zo smeru svojej jazdy, je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy, pričom nesmie ohroziť vodičov jazdiacich za ním.
§ 15 ods. 3: Vodič nesmie pri predchádzaní ohroziť ani obmedziť vodiča vozidla, pred ktoré sa po predídení zaraďuje; pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Pri predchádzaní musí zachovávať dostatočný bočný odstup od predchádzaného vozidla osobitne od cyklistu a chodca.

Iniciatívne som zvýraznil povinnosť používania ukazovateľov zmeny smeru ...
02.07.2021 - 19:26:05
01
Rozmyslanie a priority.Nie je dolezite za kazdu cenu dodrzat predpis ale aby sme v zdraví a bez uhony došli do svojho cieľa.
02.07.2021 - 20:52:47
01
Kamarát tak predbehol kombajn pred ktorým išli policajti. Samozrejme ho zastavili a na otázku prečo predbiehal cez plnú čiaru im povedal, že lebo ich nevidel.
Ináč nedávno sa mi stalo ako ma v prudkom kopci kde som išiel doslova krokom po krajnici lízlo auto. Ten vypatlanec v nejakej nákupnej ťaške ma lízol úplne natesno, lebo tam bola plná čiara, hoci videl do diaľky že nič oproti nejde. Všetky ostatné autá prechádzali cez plnú čiaru. Veď bežné auto bez redukcie ani nedokáže ísť v takom kopci krokom za cyklistom. Myslím, že za to by nikto pokutu nedal.
Po rovine keď ide cyklista štyridsiatkou tou už je iné. Podľa mňa by mala byť v zákone výnimka na predchádzanie cyklistov cez plnú čiaru.
Len na druhú stranu debil bude predbiehať cyklistu cez plnú v neprehľadnej zákrute, spôsobí nehodu a bude tvrdiť, že on nie je navine, lebo predbiehal cyklistu.
02.07.2021 - 21:37:44
01
xyz napísal:
keď si predstavím koľko cyklistov vidím denne na tomto cyklochodníku až mi mráz behá po chrbte...

Co presne je na tej fotke? To padla cast konstrukcie lanovky z Bankova do magnezitky?
02.07.2021 - 22:02:56
00
Však to čierne auto napálilo do ....
02.07.2021 - 22:14:50
00
Aha, uz mi to je jasne. Je to konstrukcia pre reklamny banner. Neviem ci mozem povedat, ze dotycny mal stastie (neviem ako dopadol), ale nebyt tam tej konstrukcie, mozno by sa siel schladit az do potoka. Aj vie niekto, co bola pricina? Je to prehladne miesto, MPR 50km/h...(nesudim, mohla to byt nahla nevolnost, cokolvek...)
02.07.2021 - 22:41:36
00
Tak toto je niečo doporučujem prečítať si diskusiu. (ja som vydržal len asi minútu), toľko odborníkov pokope to sa len tak nevidí. https://www.topky.sk/cl/10/2143569/Policajtom-pohar-trpezlivosti-pretiekol--Vodicom-a-cyklistom-pripravili-peloton-pravidiel
03.07.2021 - 09:17:13
00
Diskusia v pohode. Čo som tak preletel, tak všetko normálne príspevky s opodstatnenými výhradami.
03.07.2021 - 23:16:03
00
Caute, nvm co to bola zac partia dneska ale tlieskam vam. Ist takto na prasata od terchovej do ziliny cez jeden cely pruh cez tie uzke cesty a blokovat vsetky auta (kto pozna terchova, bela, krasnany, bela...). Necudujem sa, ze vodici nadavaju. Som cyklista telom a dusou ale toto bola prasacina, a bol som nasrany, ze presne koli takymto je tu rozpor medzi vodicmi a cyklistami. Chlapci v dresoch bory sli 30-40 tak si mysleli ze su peloton na tour de france alebo co....

Prílohy:

Screenshot_20210705-161709_Gallery.jpg
Screenshot_20210705-161709_Gallery.jpg 311.98 KiB thumb_up0thumb_down

05.07.2021 - 16:23:10
07
Je tam rozbita krajnica nevidis? :lol:
05.07.2021 - 16:33:42
01
A čo keď tam je rozbitá krajnica, preto musiua ísť dvaja vedľa seba?
05.07.2021 - 16:38:18
00
Este doplnim, isli sme za nimi autom cca 5 minut, potom sme obehli a odbocili do restauracie ale musel som odfotit tych majstrov. Oni takto sli cca 15km po totalne uzkej vozovke....
05.07.2021 - 16:41:46
00
Veď presne o to ide, nie? Keď je totálne úzka, tak aj v Holandsku jazdím viac v strede, aby som odradil strelcov ktorý majú prístup, že veď sa ešte vojdem, alebo ten cyklista predsa nieje taký široký.
05.07.2021 - 17:22:15
09
Niečo si tu odložím: ?
Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici vozovky.
Veľmi dôležitá je povinnosť pre cyklistov (§55 zák. o cestnej premávke) jazdiacich po krajnici alebo po okraji vozovky, a to jednotlivo za sebou. Dvaja cyklisti vedľa seba môžu ísť len po cestičke pre cyklistov a aj to len vtedy, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky.
05.07.2021 - 17:30:59
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up