ŠKODA Slovenský raj

03.07.2021
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Hrabušice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
slovensky raj a preteky v tomto prostredi su uz klasika obmedzovana momentalnymi podmienkami
a samozrejme zakonmi ktore tu v tejto casti Slovenska platia ... tradicne rychly pretek od cias ked sa
zmenil smer preteku ... aj tohto roku som si to uzil , netradicne zaciatkom leta ale v dobrom pocasi
a prijemnou teplotou, vdaka organizatorom, spokojnost so zazemim, prihlasenim, registraciou , bufety atd...
budem sa opakovat (forum MTB Toplocianky) ale z mojeho pohladu zase problem s dlzkou trate a
vyskovymi metrami [ dlha trat ] , najprv deklarovanych 68km/2100m bolo
zmenene na gpx nova_dlha_trat co vsak ukazovalo na predminulu trasu (cca 74km/1850m ) kde vsak boli
este rebriky ktore tohto roku avizovali ako zrusene ... po preteku mi garmin ukazal 66km/1760m ...
ak si myslite ze do ciela mate este 15km a nakoniec ich je iba 8 a aj to v zjazde tak to je potom prekvapko
ked sa zrazu ocitnete pre cielom a cakate este nejaku slucku (bez rebrikov s nejakymi 150 vyskovych
metrov ) a ta uz nie je ... takze nechapem preco by trasa nemohla byt presnejsie deklarovana ... ked som
si sadol k strave , z minulej trasy odstranil slucku ktora viedla k rebrikom tak som mal udaje trasy
s presnostou 1km a 100vyskovych metrov bez problemov ... samozrejme pridem rad aj na buduci rocnik
04.07.2021 - 19:59:40
06
Vavco, odporúčam ti porovnať si udaje ktoré namerali prístroje ostatným jazdcom na tej trati, nie je tam taka velka odchylka ako uvádzaš ty. v mojom pripade odchylka 0,2km a 55 vyškových metrov (v porovnaní s údajmi z propozícií) ale zaleží veľa aj akým spôsobom to zariadenie meria....
04.07.2021 - 23:25:25
00
Djexpres napísal:
Vavco, odporúčam ti porovnať si udaje ktoré namerali prístroje ostatným jazdcom na tej trati, nie je tam taka velka odchylka ako uvádzaš ty. v mojom pripade odchylka 0,2km a 55 vyškových metrov (v porovnaní s údajmi z propozícií) ale zaleží veľa aj akým spôsobom to zariadenie meria....


urcite hovoris o dlhej trati ? pre porovnanie jeden link mojej jazdy , druhy link jazdy mojeho kamarata na dlhej trati , treti link kamarat na kratsej trati
https://www.strava.com/activities/5567567534
https://www.strava.com/activities/5569668259
https://www.strava.com/activities/5567675253
ak sa mylim , mozes mi poslat info kde v propoziciach bola ta spravna informacia ktoru som nezachytil ?
05.07.2021 - 07:29:47
01
mne napríklad dĺžka trate sedela https://www.strava.com/activities/5567913416 ... výškové metre z propozícii ale boli uletené, ku 2100 vm sa to nepriblížilo
05.07.2021 - 15:02:18
00
Mne osobne Polar (s barometrom) na dlhej nameral 1745 a to som si vdaka super znaceniu dal 100 vyskovych ako bonus. Videl som na Strave x ucastnikov a ani jeden nepresiel ani len cez 2000vm. Informacia o vm odflaknuta rovnako ako znacenie.
05.07.2021 - 15:20:24
00
Nie je to jedno? Tie údaje nikdy nebudú dokonale presné a každý účastník tú trať ide rovnako, prípadne s odchylkami jazdnej dráhy... Ak robí napr väčší oblúk a podobne. A tiež každé zariadenie to odmeria inak.
05.07.2021 - 19:53:53
01
Značenie bolo podľa mňa štandardné a nijak zvláštne iné ako po minulé roky. Dĺžka trate bola skrátená o tie rebríky. Riešiť na MTB maratóne presnú dĺžku trate pokial nejde o viac ako cca 30 km je zbytočne. Ja vždy rátam že to bude presne toľko, kým nezbadám cieľ … a tak si spokojne jazdím. Dik za supeer sobotu, počasie na objednávku a zážitky boli 🤘
06.07.2021 - 00:11:20
01
Ahojte, išiel som za vami prvých 20 km, zobral som 2 vypadnuté bidóny, ak je majteľ/ka z okolia SNV alebo PP, tak sa mi ozvi, doma mi zavadzajú :)
06.07.2021 - 08:05:44
20
Djexpres napísal:
Nie je to jedno? Tie údaje nikdy nebudú dokonale presné a každý účastník tú trať ide rovnako, prípadne s odchylkami jazdnej dráhy... Ak robí napr väčší oblúk a podobne. A tiež každé zariadenie to odmeria inak.


hmmm, takze ked nemas argument tak napises " Nie je to jedno?" .... ja fakt nemam zaujem sa s niekym natahovat o dlzke trate a prevyseni , fakt nie ... ani s tebou ani s nikym inym ...v mojom prispevku som chcel iba naznacit ze tieto udaje by mohli byt v dnesnom svete moznosti a techniky ovela presnejsie ... pre mna to ma cenu , viem si inac rozlozit sily a ked viem relativne presne co ma este caka aj moja psychika dokaze pomoct mojim svalom(niekedy paradoxne nie) ... ja neriesim na fore veci ktore pre mna nie su podstatne , ak je gulas zly tak si kupim halusky alebo ine jedlo , ak je startovne vysoke, neriesim , ak chcem ist tak idem ak nie tak nejdem (samozrejme chapem tych ktori to kritizuju, pretoze z ich pohladu to ma vyznam )
ak je tebe jedno ci udaje su presne alebo nie tak to urob tak ako ja ... minule mi niekto napisal ze riesim somariny, vsak dobre , z jeho pohladu to boli somariny , z mojeho nie (naco taky slovnik?) ... ak mi niekto da seriozne argumenty preco nieco nemohlo byt tak ako to vnimam ja ,tak to zoberiem , na vec mame pohlad ale neznamena ze je ten spravny ... mozno najlepsie by bolo ak by organizator k tomu nieco povedal , alebo aby sa v propoziciach napisalo ze trasa bude cca 50-60km/ 800-1000m a bolo by vymalovane ...
06.07.2021 - 08:42:46
04
Kaskaja Ta kriticka odbocka v zjazde z Certovej Hlavy mala byt oznacena dokladnejsie. Staci jeden takyto usek a mas zniceny pretek. Viaceri ucastnici skoncili az dole v Mlynkach a to nebola len taka akoze odbocka. Vpodstate si dali vyslap na Certovu hlavu z juznej strany este raz a to nebol len taky "kopcek". Ver tomu, ze da sa to aj lepsie oznacit. Skusenosti z inych eventov hovoria jasne. Co sa tyka tych vyskovych, ved jasne 300vm hore dole...pre niekoho. Na druhej strane to je fakt taky problem prejst trat s nejakym normalnym GPS s barometrom a uviest realne hodnoty?
06.07.2021 - 08:49:29
09
Za mňa trať bola označená dostatočne, videl som človeka čo za Tomášovským výhľadom na dvoch šípkach modrá červená v ľavo letel rovno. Jazdím na maratóny už nejaký ten rok keď sa človek poriadne pozeral nemyslím si že to bolo nejak zlé. K tým Km a výškovým metrom je to maratón a mať presný údaj lebo si potrebuješ rozložiť sily, buď človek sily má alebo nemá či už pár km hore dole nemôže hrať rozdiel.
07.07.2021 - 15:23:34
02
Nedá mi nezapojiť sa. Problém s nepresnými km či výškovými býva takmer na každom preteku, resp. nikde to nemajú úplne na meter presne. Na druhej strane, každé zariadenie má svoju odchýlku v meraní, ako tu bolo spomenuté, rovnako tiež záleží ako ideš... Mne nameral Garmin 68km a tu by som rada poukázala na fakt, že túto vzdialenosť hlásili aj na štarte :!: . Mám o tom kamerový záznam, ak by mi chcel niekto oponovať :rofl: . Problém mnohých ľudí je, že tieto predštartovné pokyny nepočúvajú a potom sa čudujú :) . Ja si navyše vždy pred pretekom naštudujem profil a keď vidím, že posledných trepnem 10km do cieľa je zjazd, nebudem tam očakávať žiadnu ohromnú stojku s nastúpanými 200m.
08.07.2021 - 09:30:41
02
@DeniDu .... mila Densia , otazka stoji takto : z coho si nastudujes profil ked informacia
nie je spravna ? pretoze ja si tiez studujem trasy, porovnavam minule rocniky , prezriem
gpx a tak podobne ... som sutazivy typ a aj ked niekedy na to nemam, aj tak chcem
vyhrat ... mozno z pohladu tych ktori si idu na maratony zajazdit nemaju niektore veci
velky vyznam ... niekedy je aj pohlad na znacenie trasy uplne odlisny , niekomu sa zda ze
znacenia je dost ( pretoze ide priemerkou ktora mu umoznuje pokochat sa krajinou) pre
niekoho by bola nejaka ta faborka naviac vyhodnejsia pretoze malicka nepozornost alebo
davova psychoza vas zavedie inde ako by ste chceli ... ak si sa Denisa niekedy snazila
ist na doraz pretoze chces zvitazit nad inymi tak to je dokonca problem napit sa vody
z flase alebo vytiahnut nejaku tycinku z dresu ... ja viem , mozno prehanam , nie som
ziaden profik a ani tieto nase maratony nie su top , ale uz sa na nich zucastnili a zucastnuju
nase slovenske muzske aj zenske spicky takze niekedy sa tu sutazi celkom drsne...
samozrejme mna sa ta spicka netyka, moja spicka je moja kategoria ale v nej sa snazim vzdy
tak aby som bol lepsi (samozrejme ak mi to zdravie dovoluje) ... tak dufam ze ma uz konecne
chapete, ja by som bol rad ak by sa tie udaje v propoziciach podobali tym spravnym co
najviac ( nic take ze na meter presne) , ak to nejde tak to nejde , nezabijem sa a budem
jazdit maratony nadalej rad ....
08.07.2021 - 15:42:49
07
Foto:
https://www.welovecycling.com/sk/2021/07/08/foto-2-kolo-sbot-skoda-slovensky-raj-2021/
08.07.2021 - 15:53:52
01
Milý Vavco , neotravuj už so svojimi problémami,daj si do poriadku svoju psychiku a nerieš prevýšenie
09.07.2021 - 18:31:51
03
keyboard_arrow_up