Teraz neviem co ta serie, ci to ze si ich nemohol predbehnut ci by sli za zebou alebo vedla seba aelbo ze to nebolo podla papiera co je irelevantne. Ako tu uz raz bolo povedane, ty nie si od toho aby si riesil.priestupky inych na ceste. Tak ako nemozes riesit debila co ide 200 po dialnici tak nemozes ani toto. Pre teba je to ale jedno. Aj tak aj tak by si musel ist za nimi. Jedine ze by si ich chcel predbiehat na tesno a porusit tak bezpecnost ucastnikov teda cyklistov 😉
05.07.2021 - 22:21:56
10
Si tak naivný, že si myslýš, že keď tam už bola prerušovaná čiara, tak sa BORA jazdci zoradili za seba? Neviem čo tu chcete obhajovať. Jednoznačne išli ako k...ti bez ohľadu na to aká tam bola čiara.
05.07.2021 - 23:18:54
02
Ved ok a keby sli za sebou tak by si ich ako predbiehal? Mali by 15 metrov nie 8 ako v dvojrade.
05.07.2021 - 23:41:57
00
neviem no... každý má svoju pravdu.. za mňa to chalani na bikoch nevymysleli 2x dobre... tlačí sa tu kampaň, každý tu vyzýva k rešpektu, ale hento mi zrovna ako rešpekt nepripadá... či zase sa bavíme len o jednostrannom rešpekte?

My sme dnes išli trasu L´Etape a každý nás poctivo predbiehal, neviem, koľko miesta vy potrebujete, ale nám úplne stačí, keď sa s autom vysunú aspoň kúsok do protismeru a je to vybavené
05.07.2021 - 23:47:42
06
Aspon niekto pochopil kam som tym mieril...
06.07.2021 - 05:51:04
00
Takže "pani cyklisti" môžu jazdit ako uznaju za vhodne,ale od plechovkarov vyžadujú dodržiavanie predpisov.
Že vas hanba nefackuje...
06.07.2021 - 07:50:54
03
možno že tí cyklisti boli dve skupiny a skupina v tmavých dresoch predbiehala tú v bledých dresoch a tí sa nechceli dať :-) , ale vážne, začínajú byť moderné skupinové výjazdy a isto nastanú také situácie , že skupina bude chcieť predbehnúť pomalšiu a tá druhá sa hecne a bude im to chcieť oplatiť.....
06.07.2021 - 08:12:41
00
rs955i napísal:
Takže "pani cyklisti" môžu jazdit ako uznaju za vhodne,ale od plechovkarov vyžadujú dodržiavanie predpisov.
Že vas hanba nefackuje...

to si myslím že tu nikto netvrdí ;)
len ak niekoho tak rozčúlia dvojičky na ceste (pri 7 jazdcoch) tak je vysoko pravdepodobné že je to vodič typu "zmestím sa"
takže zhrniem to na: nie nemali ísť u nás dvojičky, ale podľa predpisov v rade pri kraji vozovky.. na druhej strane vodičovi to môže byť úplne jedno a nemá sa prečo rozčulovať, pretože ak chce dodržať predpisy a bezpečnosť bude sa za nimi viezť kým nebude priestor.

to je ako sliepka s vajcom, čo bolo skôr.. začnú cyklisti jazdiť podľa predpisov keď autá začnú brať ohľad, alebo autá začnú brať ohľad až keď cyklisti pôjdu podľa predpisov?
06.07.2021 - 08:32:53
03
Ja by som bral odstup maximálne 1 meter. Jeden a pol metra už menej saje.😄
06.07.2021 - 08:37:28
00
vlastoch napísal:
aha, cize dvaja vedla seba su ok, lebo aj tak musim cez druhy pruh ... no to je logika jak svina ... a ked obieham cez druhy pruh, uz to automaticky znamena ze obieham s dostatocnym odstupom ? lebo ked idu dvaja vedla seba tak ze lavy ide vedla stredovej ciary (co sa tu snazis skryte obhajovat), tak vodic ma obehnut ako ? cez aky pruh ?

Väčšina skúsených cyklistov jazdiacich a trénujúcich v skupinkách a vo dvojičkách na užších cestách sledujú premávku. Vždy si ukazujeme a hlásime auto oproti alebo za nami. Zo skúseností môžem povedať, že vždy keď ide za nami auto tak sa posúvame čo najviac na pravú stranu, aby sme umožnili predbehnutie. S výnimkou keď ide zároveň auto aj oproti. Nikdy som nezažila, že by sme nechali auto jazdiť za nami "5 minút" a neumožnili mu bezpečné predbehnutie. Veľa krát sa však stáva, že vodič prichádzajúci zozadu nemá dostatočný prehľad a silou mocou musí predbehnúť okamžite, lebo by prišiel o cenné sekundy a prehral v boji s GPSkou. Jazdu vo dvojičkách "skyte" neobhajujem. Ja ju obhajujem otvorene.
Stalo sa mi osobne aj pri sólo jazde, že ma v neprehľadnej zákrute začalo predbiehať auto a keď bolo na mojej úrovni oproti sa objavilo iné. A poviem ti, že zažila som aj následné surové vytlačenie z cesty (veď sa predsa nezrazím s protiidúcim), alebo že obe autá museli zastať a ten oproti idúci si klepkal po čele a nadával na toho čo ma obiehal v neprehľadnej zákrute.
06.07.2021 - 09:10:55
15
No kludne môžete školiť vodičov pri stredovej čiare.
Keď mamina v Q7 bude riešiť plne auto harantov a na poslednu chvilu zbadá školitela a oproti pojde kamión určite sa rozhodne to napalit do kamionu...
06.07.2021 - 09:22:13
02
Kristina napísal:
alebo že obe autá museli zastať a ten oproti idúci si klepkal po čele a nadával na toho čo ma obiehal v neprehľadnej zákrute.

Presne toto je pravidelný prípad čo sa mi stáva. Ten najčerstvejší je priam ukážka arogantnosti, keď má obieha 12 t nákladiak v totálne prehľadnom úseku no na užšej ceste v klesaní. Vôbec neodhadol, že to nemusí stihnúť a oproti idúci rovnako 12 t nákladiak musel vyslovene zastaviť čo najviac pri kraji aby sa zmestil zaradiť tesne predo mňa. Ten šofér v tom druhom nákladiaku si tiež ťukal na čelo a krútil neveriacky hlavou.
06.07.2021 - 09:23:34
02
rs955i napísal:
No kludne môžete školiť vodičov pri stredovej čiare.
Keď mamina v Q7 bude riešiť plne auto harantov a na poslednu chvilu zbadá školitela a oproti pojde kamión určite sa rozhodne to napalit do kamionu...

Ak sa niekto obhajuje takýmto argumentom, je to jedno či obieha cyklistu, alebo fábiu. Ten arogantný na Q7 vždy "vyhrá".
06.07.2021 - 09:35:34
01
Na jednu stranu Terchova-ZA, by som nesiel na bici, ked je plno - a to je v lete takmer vzdy. Je to cesta, kde je zopar miest na predbehnutie - samozrejme ak nejdu kolony aut v oboch smeroch, resp. vikendovi a "prilis" ohladuplni vodici.

Na druhu stranu je uplne jedno, ci sli cyklisti za sebou alebo vedla seba, ci su to profici alebo mamili, ci je cesta do Rosiny niekde o polovicu a niekde dokonca dvojnasobne sirsia a s krajnicou. Tu pri predbiehani aj tak musis ist autom do vedlajsieho pruhu - rozdiel je v tom ze ci polkou auta, alebo celym autom. Ked vidis dostatocne pred seba, tak ti to moze byt jedno! Ked nevidis, tak dufas, ze nic nepojde alebo ze to nebudes musiet dat celne a strhnes do cyklistu v jednorade na hrane asfaltu v tych uzkych miestach? O toto islo zadavatelovi dnesnej temy?

Cyklisti na ceste sa castokrat snazia chranit samych seba, lebo ked sa stretnu s autom, hadaj kto drvivo "vyhra" a bez ohladu na zavinenie? Ja sa napr. o.i. pre kruhacom obzriem a podla moznosti zaradim do stredu pruhu, aby ma v nom auto nevytlacilo/neohrozilo. Strata pre auto max. 0,5 sekundy. Potom okamzite idem na kraj. Niektori vodici to nepochopia nikdy, niektori uplne v pohode, s niektorymi sme si to (v mieri) museli vysvetlit na kraji vozovky, ked mali pocit, ze vrtanie si prstom do spankov je to co potrebujem od nich vidiet...
06.07.2021 - 09:35:57
04
.


Naposledy upravil Touro dňa 05.10.2021 - 14:37:32, celkovo upravené 1 krát.

06.07.2021 - 09:49:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up