vieš co - raz sme šli s kamošom kolečko z Blavy cez Záhorie, Pezinskú Babu a ked sme prechádzali v jednovláčiku /za sebou/cez Pezinok alebo Jur - už neviem presne - otočím sa a asi 50 metrov za mnou vidím ako dvaja ,,starci,, prisušili zo dve tri kamošovi, nasadli späť do auta už ich nebolo :D
včera som bol 200 km do Ždiaru na Príslop a späť a všimol som si, že väčšina vodičov má obchádza s väčším odstupom ako to bývalo doteraz - asi jeden a pol metrový odstup začína fungovat aj bez uzákonenia, ináč celkom bezincidenčná jazda až na jeden obstrek cestou späť - šofér si asi všimol že už potrebujem daco na kríže :D
06.07.2021 - 11:42:08
02
zbytočné fňukanie,každý nech si jazdí ako chce,ale aj z následkami.
06.07.2021 - 12:31:31
00
Kristina,pudy si nezamienaj za aroganciu...
06.07.2021 - 13:57:25
00
Tréning šóferov autobusov, aby vedeli čo znamená tesné predbehnutie cyklistov by som navrhovala zaviezť povinne ako súčasť získania vodičského oprávnenia.
https://fb.watch/v/WFo5zUbX/' target='_blank'>https://fb.watch/v/WFo5zUbX/
06.07.2021 - 14:36:00
07
ono je to v prvom rade o vzájomnom porozumení a snahe vyjsť druhý v ústrety a nie o zákonoch (150cm a podobne)

aj ako vodič ak vidím za sebou na okreske ponáhľáčika tak hodím blinker a šupnem to na krajnicu... ja nemusím robiť nič ani zmeniť rýchlosť pokračujem ďalej a ponáhľáčikovy vytvorím dostatok miesta na to aby ma obehol bez problémov :)

problém hentej skupiny cyklistov na orave či kde to bolo vidím práve v tom že oni mali proste v pitchi.... to je tak keď hocijaká strana ignoruje ostatných..a je jedno či je to chodec, cyklista, motorkár, vodič osobáku alebo kamionista... zbytočne to len vytvára napätie a nevraživosť medzi jednotlivými účastníkmi premávky...

keď sa niekto chce ponáhľať skôr alebo neskôr ťa predbehne tak či tak... to že ho budeš o pár sekúnd / minút tebe nijako nepomôže ( nech šoféruješ hocičo) a zbytočne len stupňuješ nervozitu.... naopak ak spravíš všetko pre to aby si uľahčil ostatným tvoje predbehnutie.. tebe to nijako neublíži ale im to zlepší náladu, čo prispieva ku kľudu na cestách :)

ja nevravím že tí cyklisti to mali zahodiť do jarku lebo za nimi boli autá... ale keď ***** vidím že sa za mnou tvorí kolóna tak nebudem XY kilometrov pokračovať ako pako na celú šírku pruhu....
06.07.2021 - 15:57:38
08
Samozrejme. Ked jazdím po ceste /ak nie je široká - so širokou krajnicou/ a zozadu sa blíži auto, autá tak idem maximálne na kraj aby šofér nemal problém ma predbehnúť aj ked ide v protismere dalšie auto. Niekedy ked vidím lepšie povedané počujem, že šofér za mnou spomalí a bojí sa ma predbehnúť a v protismere nič nejde tak mu kývnem rukou že môže ísť. A opačne. V niektorých prípadoch - pred kruhákom, ked idem odbočovať vľavo tak ho ľavou rukou zahaltujem pritom samozrejme otočím hlavu a sledujem ako on a další za ním reagujú. Najlepší sú ,,rekreační,, cyklisti co pri odbočovaní vľavo iba vysunú ruku a potom už len ,,dej se vúle boží,, :D
06.07.2021 - 16:19:06
02
ked je husta premavka a za mnou idu auta, pokial je to mozne (stav cesty) dam sa pekne na kraj aby mal sofer miesto, normalny spomali a v malej rychlosti ma obide aj napriek tomu ze oproti idu auta a ani zdaleka nedodrzuje 1,5 no nemam stym obsolutne problem - necitim sa byt ohrozeny, navyse nenarusam plynulost premavky a nedviham ludom tlak. takto to fungovale cele roky - lenze debilov na oboch stranach pribuda raketovym tempom tak to fungovat prestava.

a jedna z nedele - pri v.n Nosice bola daka hobby akcia pre rodiny s detmi?- okolo vodnej nadrze. napriek tomu ze organizator to zvladal odporucil by som akciu nerobit - keby po tej trase hnali stado sliepok vyzeralo by to lepsie. ludia by sa mali nad sebou fakt zamysliet.

a dalsia nerest - ide partia ludi - komu sa kde podari zabrzdit tam zastavi a stoji - cumi do telefonu - mozno mapa, to je jedno. ostava tu fakt ze nevnima okolie a ostatni ich maju asi preskocit lebo obist tie ovce sa neda.
06.07.2021 - 17:42:47
22
V kolone staci aj 10cm, pre menej boojazlivych 5cm. Pri 50tke meter, pri 80tek asi 1.5m, pri 100ke je aj 1.5metra malo, ked obieha kamion. A ked niekto obieha 130tkou na orkeske ? Ak je rozumny, tak sa hodi do druheho pruhu. To je presne to, ze pokuta ani zakon nestaci. Ti, co nechapu, nech si par tyzdnov popracuju v nemocnici, v krematoriu, atd. Plus nech si kusia , ake to je.Ale to nestaci .... problem je uplne niekde inde. Ludia uz maju druhych totalne v p-cku. To je problem. To ziaden zakon nevyriesi.
06.07.2021 - 17:54:54
44
Takto riešia agresivitu v Texase. Cyklista bol podľa polície údajne v práve pretože použil zbraň v sebaobrane. https://road.cc/content/news/texas-cyclist-shoots-driver-who-crashed-riding-partner-284697?fbclid=IwAR1bx5JPFVr6UTqocg6Goskr0C9tvJiMaKo2YiCNja-9ZjpGq-xJQAUQGcE
https://abc13.com/driver-gets-shot-after-bumping-bicyclist-man-shoots-hitting-wife-with-truck-suspect-ran-over/10859767/
08.07.2021 - 10:24:07
01
Nieco pre gramarov :-)

Prílohy:

gun-bike-e1509119263241.jpg
gun-bike-e1509119263241.jpg 72.62 KiB thumb_up0thumb_down

08.07.2021 - 10:49:40
10
Výcvik v streľbe počas jazdy zabezpečuje nejaký Gurgbanguly Berdimuhamedow z Turkmenistanu.
thumb_up0thumb_down
08.07.2021 - 11:05:11
01
keby mi nezatlieskali, boli by pohyblivy terc :-)
08.07.2021 - 11:09:41
01
A keď si Gurgbanguly vyjde na jazdu s partiou. Tiež nejdú za sebou. :D
thumb_up0thumb_down
08.07.2021 - 11:12:01
00
hoši, ktorí na svojich "suv" mali asi namierené až na Oblazy...neviem či ich zastavila tabula prírodnej rezervácie alebo príliš nízke podvozky

Prílohy:

hovada.jpg
hovada.jpg 1.02 MiB thumb_up0thumb_down

09.07.2021 - 21:29:01
00
Dnes som videl nevidanu vec. Vodic(ka) draheho SUV BMW zastavil(a) pred priechodom pre chodcov na hranici Namestia SNP a Sturovej v BA, aby umoznila babke opretej o stvorkolku (choditko) prejst a veruze to trvalo celu vecnost, ale vydrzal(a) :-D.
10.07.2021 - 19:47:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up