https://www.procyclingstats.com/team/team-totalenergies-2021
06.07.2021 - 20:11:29
00
lapaloma napísal:
Cavov tim ide dobre ... ale u sagana nemam pocit, ze je to len zlou vykonnostou alebo cosi take, vyzera dost letargicky, mozno sa rano zle vysral


Veru, že čosi také. U Sagana ako u väčšiny je to len horšou výkonnosťou - kondíciou - FTP. Už úvodné etapy s dojazdami na kratšie kopce kde v minulých rokoch ked získal posledné 4 zelené dresy kedy mal už o trocha väčšiu váhu ako pri prvých troch kde vytrvalostne ťažil z menšej váhy v kombinácii s vysokou vrodenou hodnotou VO2max /pri posledných štyroch mal vdaka kvalitnej príprave zameranej len na tour s trojtýždňovými kempami vo vysokej nadmorskej výške FTP okolo 5,6 W na kg aj pri zvyšujúcej sa váhe - a od tejto top vytrvalostnej výkonnosti sa potom odvíjali aj top výsledky v špurtérskych dojazdoch/ došiel do cieľa na rozdiel od tohtoročnej tour s najlepšími vrchármi a punchermi na Mur-de-Bretagne v 2015 štvrtý a v 2018 ôsmy - už tieto úvodné etapy svedčali o horšej kondícii, špurtérskej výkonnosti pre tú absenciu trojtýždňovej prípravy vo vysokej nadmorskej výške zameranej len na tour.
06.07.2021 - 20:47:35
11
chudak Sagan, nezna co robi, dajte mu dakto kontakt na Ivana nech ho da dokopy
06.07.2021 - 21:26:21
00
Vie čo robí. Získal cyklámenový. Má tento rok splnené. TDF je už len bočák. :D
06.07.2021 - 21:29:24
00
Len na okraj, váha je zariadenie na meranie hmotnosti.
06.07.2021 - 21:35:13
01
No dobre. Tak ťažil z menšieho zariadenia na meranie hmotnosti v kombinácii s vysokou vrodenou hodnotou VO2max :D
06.07.2021 - 21:38:35
00
side napísal:


tento koment pod clankom je s vysokou pravdepodobnostou pravda, teda hlavne to o tej pohode: Sagan je fyzicky iba taky lepsi profi cyklista a jeho vynimocnost je hlavne v jeho hlave. Ak na vysledky potrebuje mat pohodu a kamosov okolo seba, tak myslim ze robi dobre.
06.07.2021 - 23:02:24
11
Na margo tohto čo Hack3r píše mi presne napadlo, keď som teraz dočítaval posledné stránky tohto vlákna, že prečo sa vlastne tu vytvárajú ničím nepodložené konšpirácie a haterské/závistlivé reči, že Cavendish nemôže byť čistý. Však stačí zobrať to, z čoho sa skladá športový výkon, že to nie je len o tej fyzickej stránke, ale že je tu aj tá duševná, prípadne psychická - byť v pohode a pozitívne ladený robí divy aj po tej fyzickej, zrazu všetko začne fungovať. Urobil Mark dobrú zmenu keď išiel do QS? Vyzerá to tak, že áno. Ak niekomu tu vadia objímačky, ok... Ale priateľsky osláviť úspech s kolegom, priať si navzájom, pomáhať si navzájom... Toto sú všetko veľké veci, neviem prečo mám taký pocit, že v súčasnosti to čo mne príde normálne a vlastne aj cesta k tomu, ako byť lepší, tak časť, ale dovolím si aj tvrdiť, že väčšina spoločnosti to považuje za niečo "neprijateľné" alebo minimálne "nevhodné". To už naozaj sme ako ľudstvo na tom tak biedne, že nevieme nikomu nič dopriať a tešiť sa z toho, že sa niekomu darí po takých ťažkých rokoch? A to teda nie som žiadny Markov fanúšik, tiež sa s niektorými vecami uňho neviem stotožniť a vadia mi. No stále sa snažím pozerať na celý šport v prvom rade ľudskými očami, až potom tými športovými :)
07.07.2021 - 09:32:39
015
Samozrejme, prestarlý Mark ktorý pred pár mesiacmi ledva došiel do cieľa prestúpi do QS a tá duševná pohoda ho tak nabudí že začne valcovať na TDF v každej rovinatejšej etape.
Ale veď nech si každý verí čomu chce. Plačko nie je jediný príklad ako v QS dokážu vyrobiť mašiny na víťazstvá a po odchode z tímu z nich tá ,,duševná pohoda´´ okamžite vyprchá tak že o tých cyklistoch pomaly nie je počuť :)

Na margo tých bozkávačiek v cieli, neviem ale od Cava mi to príde neskutočne silené a preafektované.
07.07.2021 - 09:49:50
011
byt na nula percentach vykonu a zrazu skocit na sto je minimalne na zamyslenie....mozno je Čavo vo vnutri male decko a teraz ked je spokojny robi vykonnostne zazraky, no je to hodne velky vystrel nad vsetkych preto sa tomu tak tazko veri. ale ak je cisty tak klobuk dole...
07.07.2021 - 09:55:35
03
Tak výhodou športového fanúšika je to, že nemusí podozierať každého jedného športovca, ktorý sa zlepší. Na to sú iné organizácie :) Šport je pre mňa relax, takže snažím sa pri jeho sledovaní veľmi sa nezamýšľať nad tým, kam nevidím. Z môjho pohľadu je to zbytočná investícia energie a strata času :) Ale tak každý podľa svojho... Niekoho baví práve toto, chápem... :)
07.07.2021 - 10:45:12
05
A na jeziska este stale veris? 😁
07.07.2021 - 11:13:25
01
Samozrejme, som katolík z presvedčenia :)
07.07.2021 - 11:21:29
04
Rušňovodič Mørkøv za to môže.V jeho vlaku by bol teraz Peťo zelený...
07.07.2021 - 11:24:59
02
mne nevadi objimanie a vyplakavanie od dojatia pred kamerou, ale vadi mi ten styl, idu tam pol pelotonu prizabit, blokuju, hadzu vlny blbosti a potom su z toho dojati ze ako uzasne vyhrali a gratuluju si. ani sa len nepozastavia nad tym ze asi som dakoho vyblokoval, nebolo to vcelku fer tak nebudem to rozmazavat a davat srdcervuce rozhovory ze aki sme borci, ked mi to nechaju tak ok, ked ma diskvalifikuju tak ok...
07.07.2021 - 12:09:47
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up