Ten Cavov comeback povazuje ze 'Miracle' podla posledneho rozhovoru aj Eddie Mercx, ktory podla vlastnych slov tiez neveril, ze Marek este bude vyhravat. Ale Briti su happy. Hlavne ze Pogacara - ktory je konzistentne silny - sa predvcerom pytali, ze co by odpovedal, ak by niekto spochybnoval jeho vikend. Btw Marek C. je uz asi uplne spat so vsim vsudy. Okrem vitazstiev, plakania a objimaciek sa zacal uz aj obuvat do inych jazdcov a timov, ako za starych casov. Ze BikeExchange by sa namiesto snahy odparat jeho mali radsej sami snazit vitazit. Peter tiez naznacil, ze ta kolizia urobila z Mareka urazenu primadonu. Uz len chyba nejaky bodycheck v spurte a je uplne spat, lepsi ako kedykolvek predtym :).
Btw to, ze Ballerini, Morkow aj Alaphillipe blokuju ostatnych spurtujucich, je podla mna relativne o.k. - boli by totiz blbi, keby to nerobili. Lebo ved co s nimi moze urobit jury? Maximalne im zobere body a posle ich na koniec pelotonu, co moze byt domestikom uplne ukradnutnute. Taky lead-out skratka nevydrzi cely sprint, ani nechce, tak si vystupi nabok, cim s velkou pravdepodobnostou zablokuje napriklad Petra. Je to problem ostatnych sprinterov (ak tam vlastne este nejaki su), ze nemaju v spurte 'bodyguardov' a idu do rizika.
07.07.2021 - 12:15:53
00
Richie18 napísal:
Na margo tohto čo Hack3r píše mi presne napadlo, keď som teraz dočítaval posledné stránky tohto vlákna, že prečo sa vlastne tu vytvárajú ničím nepodložené konšpirácie a haterské/závistlivé reči, že Cavendish nemôže byť čistý. Však stačí zobrať to, z čoho sa skladá športový výkon, že to nie je len o tej fyzickej stránke, ale že je tu aj tá duševná, prípadne psychická - byť v pohode a pozitívne ladený robí divy aj po tej fyzickej, zrazu všetko začne fungovať. Urobil Mark dobrú zmenu keď išiel do QS? Vyzerá to tak, že áno. Ak niekomu tu vadia objímačky, ok... Ale priateľsky osláviť úspech s kolegom, priať si navzájom, pomáhať si navzájom... Toto sú všetko veľké veci, neviem prečo mám taký pocit, že v súčasnosti to čo mne príde normálne a vlastne aj cesta k tomu, ako byť lepší, tak časť, ale dovolím si aj tvrdiť, že väčšina spoločnosti to považuje za niečo "neprijateľné" alebo minimálne "nevhodné". To už naozaj sme ako ľudstvo na tom tak biedne, že nevieme nikomu nič dopriať a tešiť sa z toho, že sa niekomu darí po takých ťažkých rokoch? A to teda nie som žiadny Markov fanúšik, tiež sa s niektorými vecami uňho neviem stotožniť a vadia mi. No stále sa snažím pozerať na celý šport v prvom rade ľudskými očami, až potom tými športovými :)

Fajn prispevok, ale rozdiel v psychickej pohode ti vie urobit detail - napriklad to, ze ak sa umiestnujes top 10, tak psychika/pohoda ti spravia bednu, alebo chodis po pretekoch, skoro vzdy bedna, ale prve miesto nikdy. Tak dusevna pohoda a psychicke nastavenia vedia byt tym steblom, ktore zlomi tave chrbat. Ale nie, ze vykonnostne si mimo top 1000, mas problem dokoncit v grupete aj na rovinatom preteku, navyse za to obdobie si dostal mimo najlepsich rokov pre spurtera. No ale zrazu zacnes byt v pohode a nie ze si v top10, alebo na bedni ale rovno najlepsi, s velkym prehladom a nie na Trnava - Jasna, ale na najslavnejsom podujati na svete. Raz bol jeden cyklista, ktory bol na dne a mal rakovinu. Z nej sa vyliecil a potom vyhral 7-krat Tour de France za sebou. Nevidane, neuveritelne, paradny pribeh, Americky sen. Par dopingovych konspiratorov a highly miserable pochybavacov sa tiez naslo. Zbytok je historia ;)
07.07.2021 - 12:45:09
010
Mne vadi cela ta aura okolo Cavendisha.
Jeho spravanie na biku aj mimo neho.
A k tym objimackam, je to trosku vela, ked ich tam objima a drzi dlhšie, ako Patrick Swayze, Travolta a DiCaprio dokopy svoje filmové partnerky ?
07.07.2021 - 12:48:54
01
mozno sa ich len drzi aby nespadol :D
07.07.2021 - 12:54:05
00
Volodja napísal:
Fajn prispevok, ale rozdiel v psychickej pohode ti vie urobit detail - napriklad to, ze ak sa umiestnujes top 10, tak psychika/pohoda ti spravia bednu, alebo chodis po pretekoch, skoro vzdy bedna, ale prve miesto nikdy. Tak dusevna pohoda a psychicke nastavenia vedia byt tym steblom, ktore zlomi tave chrbat. Ale nie, ze vykonnostne si mimo top 1000, mas problem dokoncit v grupete aj na rovinatom preteku, navyse za to obdobie si dostal mimo najlepsich rokov pre spurtera. No ale zrazu zacnes byt v pohode a nie ze si v top10, alebo na bedni ale rovno najlepsi, s velkym prehladom a nie na Trnava - Jasna, ale na najslavnejsom podujati na svete. Raz bol jeden cyklista, ktory bol na dne a mal rakovinu. Z nej sa vyliecil a potom vyhral 7-krat Tour de France za sebou. Nevidane, neuveritelne, paradny pribeh, Americky sen. Par dopingovych konspiratorov a highly miserable pochybavacov sa tiez naslo. Zbytok je historia ;)


Jo, píšeš rozumne. Ja samozrejme nevylučujem tú možnosť, že za plentou sa odohráva iné divadlo ako na javisku :) Ale tie výsledky nie sú len výsledkom TdF. Tá príprava v tíme bola dlhšia a výsledky tiež, len mnohí to brali tak, že však boli to druhoradé preteky, že to nič neznamená. Takže nie je to tak, že zo dňa na deň. Ale určite súhlasím s tým, že je to nevídaný návrat. Nemám ale potrebu zisťovať, ak niečo, tak čo za tým je. Aj tak mi to nikto z kompetentných nepovie... Ostatné sú len domienky, kačice a jedna pani povedala :) Ja ale chcem veriť tomu, že proste sa situácia otočila o 180° a začalo sa dariť a všetko je to z hľadiska pravidel OK. Ostatné čo si spomínal o príspevok vyššie, návrat do starých koľají je vysoko pravdepodobný, eufória rýchlo pominie a človek sa potom ukáže v tom pravom svetle. Čo je trošku na škodu, lebo zase začne aj mne ten Mark vadiť a zavadzať :D
07.07.2021 - 13:00:28
01
Mark má vymaľované…a poriadne. Ak dá tuto etapu v limite, tak je další mimozemstan :)
07.07.2021 - 13:12:18
02
Cav dnes skončí, už teraz ledva točí a to je len začiatok brutálnej etapy...
07.07.2021 - 13:12:27
00
Dalsia konspiracia:
Alaf nebral body na premii aby ochranil Cavendisha, ale aby ostal v hre o zeleny aj samotny Alaf (kde je dosť vysoko), kedze to vyzera ze Cav to dnes asi neprezije
07.07.2021 - 13:14:21
01
Ta bodovacia súťaž bude ešte zaujímavá...
07.07.2021 - 13:17:04
00
WvA ma skoro 80 kilo a na MV stúpa ako 60 kilová vrcharska koza...
07.07.2021 - 16:29:43
01
To preto, lebo vcera skoncil druhy v hladkom spurte...
07.07.2021 - 16:44:55
00
keby včera vyhral tak dnes nejde?
07.07.2021 - 16:48:36
00
Ajajaj, drama!
Inak Cav aktualne 33 minut strata, to zatial vyzera, ze by mal stihnut limit
07.07.2021 - 17:16:11
01
Palec hore...paradny vykon

Prílohy:

Screenshot_20210707-173709_Eurosport Player.jpg
Screenshot_20210707-173709_Eurosport Player.jpg 167.74 KiB thumb_up0thumb_down

07.07.2021 - 17:39:52
012
Réžia Eurosportu uz oznacila Cavendisha ako zeleneho po dnesku, pricom este nepresiel ani cieľ... 🤷
07.07.2021 - 17:48:41
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up