boli doby keď boli pravidelne stretká na každom maratóne, potom si MTBiker aj flag nosil ako stretávací bod..
07.07.2021 - 09:14:00
00
Takze ideme nieco zorganizovat? :-D
Co tak buduca streda o 18:00 na zeleznej?

Castovsky cyklookruh tento rok stiham, takze ho idem tiez
07.07.2021 - 09:21:59
00
Boli doby, keď aj v lese to bolo priateľskejšie a menej arogantné :P
07.07.2021 - 09:54:13
08
CraObs napísal:
omyl chlapče :) forma v ľudskej komunikácii je veľmi dôležitá.
a veľmi ľahko sa môže stať (a aj sa stáva) že nielen názormi ale aj formou prejavu vyvoláš práve tú "primerane podráždenú reakciu" ktorá sa v realite prejavuje pokrútením hlavy, mávnutím ruky a odchodom od daného individua lebo nemá význam strácať čas :hai:


Mas pravdu stale si neviem zvyknut na to, ze ludia maju sapiens iba v nazve druhu. Inak su to emociami zmietane stvorenia. Ako vravi Tesak mnohi su stale len homo erectus. Kazdopadne debata s nimi zriedka prinesie nieco nove.
07.07.2021 - 13:52:13
00
matko001 napísal:
Takze ideme nieco zorganizovat? :-D
Co tak buduca streda o 18:00 na zeleznej?

Castovsky cyklookruh tento rok stiham, takze ho idem tiez


Ja tam budem. Volal som aj par kamosov, ale neviem kto pride. Teda ideme jazdit do MK, ale zbehnut niekam na kofcu nie je problem.
07.07.2021 - 13:58:49
00
Len tak zo zvedavosti, lebo doteraz som si to nevšimol. Prečo pri palcoch vo fóre vidno kto ich dal a pri príspevkoch ku článkom a pod nie?
12.07.2021 - 20:53:31
02
Preco je velmi dobra otazka v suvislosti s palcami vseobecne. Povedal by som, ze je to nastavenie uplne nahodne, ale ked sa nad tym zamyslis z psychologickeho hladiska, zacne to hend davat zmysel... Prisli na to uz Rimania pocas gladiatorskych zapasov.... Hold, daj ludom chlieb a hry, nebudes mat vzburu.
13.07.2021 - 14:22:47
00
nie je to nastavené náhodne, je to nastavené presne tak aby to pár ľudom robilo zle :P
13.07.2021 - 14:23:50
01
Mas zmysel pre humor, ale to robi zle vsetkym, aj ked si to mozno neuvedomuju. Mne by to osobne bolo jedno, keby to celkovo nesposobovalo totoalny upadok kolektivu.
13.07.2021 - 14:32:25
01
Ja mam zafajknute zobrazovsnie ominuskovanych prispevkov a nemam nikoho skovaneho. Mne je to fakt jedno ... no a upadok, stym suhlasim, dokonca aj s minuskami ako takymi s tebou suhlasim ... uz len otazka je, ci dovody su take ako ty si myslis a ci by nebolo naopak lepsie este viac redigovat forum
13.07.2021 - 15:24:16
01
chalani ale o tom rec nebola, volodaj riesi preco pri clankoch na palcoch hore nie je vidiet kto ich dal a vo fore je vidiet
13.07.2021 - 15:52:18
10
pamatam si, ze to tu uz raz bolo vysvetlovane zastupcami mtbikera, tak skuste pohladat :)
13.07.2021 - 16:43:55
00
Pretoze nas zaujima skutocna vnimana kvalita clanku a ci uz vedome alebo nie, existujuce hodnotenia obsahu ovplyvnuju tie buduce (1, 2, 3]). Tyka sa to ako efektu, ked niekto upravi svoj hlas na zaklade existujuceho, ale aj ze sa rozhodne nehlasovat, aby jeho suhlas nebolo vidiet. Anonymne hlasovanie je preto lepsi sposob, ako ziskat objektivne hodnotenie obsahu a v magazine to ma pre nas vacsiu hodnotu nez pridana komunitna hodnota, ktoru by verejne hlasovanie prinieslo.

Vo fore, ale aj pri inych formach obsahu, ktore vytvaraju samotni pouzivatelia je uloha hodnoteni aj ina nez len samotne posudenie kvality obsahu. Samotne hodnotenia totiz preberaju aj ulohu textovej odpovede, budovania vztahov v komunite, ale, bohuzial, sluzia aj ako nastroj ostrakizovania konkretnych osob. Je to lizatko, ktore sme uz raz tu na fore skusili vziat, a odozva bola tak silna, ze sme sa ho rozhodli vratit. Nadalej ale verime, ze anonymne hodnotenia nam lepsie povedia skutocny nazor.
Popravde, keby sme chceli co najlepsie posudzovanie kvality prispevkov, a bola by to jedina priorita, boli by anonymne aj vo fore.

Inymi slovami, hodnotenia vo fore/fotkach/vyjazdoch preberaju aj komunitnu ulohu, nielen ulohu posudenia obsahu. V magazine ale o to zaujem nemame, magazin tiez prevazne citaju (a hodnotenia prevazne pridavaju) pouzivatelia, ktori sa do komunity (forum) nezapajaju vobec.

A teda este, konkretne pri clankoch su tu aj nejake prakticke implikacie ako napr. to, ze clanky bezne maju viac ako 50 hodnoteni a su to uz celkom slusne zoznamy ludi, ktore v bootstrap tooltipe presahuju hranice screenu.
13.07.2021 - 17:13:18
24
Vďaka za vysvetlenie. Nepamätal som si to, tak ma to zaujalo. Má to niečo do seba.
13.07.2021 - 21:49:11
00
Rachela napísal:
Je to lizatko, ktore sme uz raz tu na fore skusili vziat, a odozva bola tak silna, ze sme sa ho rozhodli vratit.


Co k tomu dodoat, vsetko pre komunitu. Vychovavat netreba, staci rozdavat lizatka. Velmi pohodlne. Mozno by stalo za pokus urobbit NEANONYMNE hlasovanie o tom, ake maju hodnotenia byt. A ci vobec maju byt. Ked uz nic, a dopadne to ako pises. Bude to jasny hmatatelny argument pre odporcov a aspon kazdy co chce anonymne skodit bude musiet priznat sam sebe, aj ostatnym, ze klesol na tuto uroven. A vsetci budu vediet o kom je rec. Ale zrejme to je presne to co nechcete, lebo tieto tovri bez chrbtovej kosti trteba chranit.
14.07.2021 - 13:26:31
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up