25 ecok za hodinu je vela alebo malo? Po odratani dani, odvodov, naradia a najomneho je to menej, ako som zarabal pred 30 rokmi v McD umyvanim hajzlov.
09.07.2021 - 22:16:22
02
Pokiaľ nespravil to, čo mne v servise, vbehla mi prehadzovačka do zadného kolesa (zoštelované zo servisu, najazdených ani nie 10km, ale servis od toho dával ruky preč, oni nič). Tak som to dal do servisu pri robote, keďže sa mi to stalo cestou do roboty, že objednajú päťku a novú prehadzovačku (Sora), že do 50€ aj s robotou, tam majú program za 30€, že vyčistenie biku, naolejovanie, dotiahnutie skrutiek, nastavenie prehadzovačku atď. Taký malý servis. Tak prídem o 3 dni, že hotové, cena 78€. Ja že za čo? Však vravel do 50€, tak mi vysvetľuje, päťka 2€ (na CTM Koyuk), zloženie starej zlomenej päťky a osadenie novej päťky 20€. Prehadzovačka Sora 26€ (cena plus mínus rovnaká ako všade čo som pozeral) a 30€ ten malý servis. Sa pýtam, že za čo preboha. Bike nechceli ukázať, až keď som zaplatil. Tak pozerám, reťaz nevyčistená, brzdy nesúmerne nastavené, som o tom vedel, ale ani toho sa nedotkli, pritom to mali v popise toho malého servisu. Skúsim preradiť, zle nastavené dorazy vzadu, tak na mieste reklamujem, že čo to je za bordel (len som vyšiel pred predajňu a dal si pred ňou také 2-3 kolečká), pozerám staré lanko (videl som, kde bolo po tom vbehnutí ako keby zlomené, chýbali 2 kusy tých drôtikov, iba odcvakli, že nech to nezavadzia, ani tú koncovku tam nedali). Tak hneď reklamujem, že čo to za bordel? Bike rovnako špinavý ako keď som ho doniesol, reťaze sa nik nechytil, prehadzovačku asi len niekto našróboval do pätky, hodil tam lanko a prichytil a koniec. Bŕzd sa nikto nechytil. Oni že však predsa mali riešil len výmenu tej päťky a prehadzovačky, o žiadnom servise reč nebola. Ja že tu mám predsa na bloku že malý servis, oni že to sa vzťahuje na osadenie prehadzovačky, inak to nevedia nahodiť do systému. Ale keď chcem, za 30€ mi spravia ten malý servis. Krátka hádka, ale išli si svoje. Že podľa nich to je v poriadku si vypýtať 50€ za robotu, za odšróbovanie starej zlomenej päťky, našróbovanie novej, našróbovanie prehadzovačky a prichytenie lanka do prehadzovačky. Robota na 5 minút. 2 kolegovia tam boli tiež neskôr, rovnaký prístup, jeden, že mu zle radí prehadzovačka, dal 30€ za ten malý servis a radila rovnako zle, podľa neho sa toho asi ani nedotkli, v druhom servise, čo to dal pri dome, tak mu povedali, že má vyťahané lanko a asi niekde prehadzovačkou niečo chytil, lebo je na krivo. Druhý kolega tam doniesol bike, že má defekt a centrovať zadné koleso. 10€ za montáž/demontáž zadného kolesa, dokonca 2x, oprava výmena duše 10€ za robotu, stiahnutie kazety dole 10€, navodenie kazety 10€ centrované 20€ a to nemenilo ani 1 špicu. Vybratie kolesa a osadenie 10€ dohromady. Ho skoro kleplo. Odvety tam nikto ani nepáchol a ak sa nás niekto pýta, že kam, tak hocikde inde, len ani náhodou.
09.07.2021 - 22:26:50
11
asi som stara skola lebo mi to pride extremne platit 30 eur za doplnenie spice. navyse vo svojom vlastnom cenniku maju polozku doplnenie spice 5e. z mojej skusenosti casto netreba ani centrovat koleso. a bezdusova paska? kdesi som videl video ze netreba hned menit celu pasku ale urobit dierku (este mensiu ako na ventil) a jednoducho prekryt miesto novym kuskom pasky 10 cm pred a 10 cm za. sam som to tak robil a nebol stym problem co sa tyka drzania tlaku. mne praskne spic aj 5x za rok. ak by som mal zakazdym menit celu pasku tak tie bezduse su celkom draha vychytavka.

Dudo to ze si pred 30 rokmi umyval hajzle v amerike je asi trochu odveci. 25 na hodinu v hrubom ma malo kto aj dnes.

Prílohy:

cennik.JPG
cennik.JPG 64.2 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2021 - 22:27:28
00
Minimálna mzda v USA je teraz nejak 16$ za hodinu, takže pred 30 rokmi asi ťažko v McDonald's bola hodinovka 25$ za umývanie záchodov.
09.07.2021 - 22:31:45
00
A pre to uz do servisu bike nenosim. Nie ze by som nedal prachy ale ze aj tak nic neurobia resp mizerne a horsie ako ja sam co to neviem. Dnes sa uz veci neopravuju. Len sa vymienaju suciastky aj to mizerne. Cest vynimkam ako je Turbi. Dokonca aj servis s ktorym maju ludia vraj dobre skusenosti tak som tam mal 2x bike a uz ho tam nedam. To co mali spravit urobili mizerne a to co som povedal ze nech sa toho nechytaju tak rozstelovane.
09.07.2021 - 22:32:29
00
to len dudo strielal aky on je frajer. to treba brat s rezervou.
09.07.2021 - 22:33:00
00
Ja som dal bike do servisu raz keď som videl čo spravili za 29 euri tak mi bolo hneď jasné že lepšie sa to naučiť robiť sám ako toto teraz robím bežný servis celej rodine a vybavené. Základný servis na full je 50 a to tam nič nerobia.
09.07.2021 - 22:36:32
00
Chlapci ked budete mat naklady na mzdu, odvody, obnovovanie a dokupovanie naradia, roky skusenosti a ak sa da aj skolenia, budete odvadzat kvalitnu robotu v sluzbach, s prestojmi kvôli konzultaciam, zbytocnym otazkam, zaplatite papier na vypisovanie objednavok, zaplatite registracnu pokladnicu a servisne intervaly, odvediete DPH, odoberiete stare plaste po servise a date ich zrecyklovat, zavolate zakaznikovi ze to ma hotove /opytajte sa operatora ci vam da pausal zadarmo) a urcite som na kopec “detailov” zabudol tak zistite ze praca na kolese za 12,50€ v najdrahsom okrese je kurevsky dobra cena. A ak vam je to fakt vela tak ano, urobte si to doma sami a usetrite alebo chodte do Hornej Dolnej kde koleso DTswiss este nevideli ale cenu vam spravia asi dobru.
A nechcem nic rozduchavat, mier na zemi mam rad. :)
PS. Ani ja by som pasku na kusku neprelepoval. Hentie ghetto ci ako tomu hovorite riesenia patria do vasej pivnice a nie do servisu.
09.07.2021 - 23:16:06
418
ano, kusok pasky mi prelepili napr vo Finale Ligure - ale to su cez sezonu plni a bolo to "na pockanie" z vecera do rana, aby som uz rano mohol na shuttle na vlastnom, inak by to tiez tak nerobili :)
09.07.2021 - 23:23:44
01
Diky turbi ze si sa vyjadril, mam to prestrete z pohladu majite/predajcu a vidim co vsetko sa tym je. Z mojho pohladu som rad ze som sa roky venoval uceniu domaceho servisu nakupil naradie hadam aj za 200eur a spravim si skoro vsetko doma sam. Kedze mame doma x bicyklov tak stymito cenami a pristupom usetrime minimalne 1500eur-2000eur rocne.

P.s. nevyjadroval som sa na zaciatku k cene prace 25e/h ale k celkovej cene servisu relativne jednoducheho ukonu (z mojho pohladu)
09.07.2021 - 23:27:42
00
misko_hrasko napísal:
to len dudo strielal aky on je frajer. to treba brat s rezervou.


alebo misko_hrasko poriadne necita co dudo pise. Pripadne nechape.
10.07.2021 - 08:24:35
11
Myslím, že celkovo ľudia nemajú problém zaplatiť za kvalitný servis. Nie každý je potrebne mechanicky zručný, má na to priestor a náradie, alebo čas. Žiaľ horšie je to, keď zaplatím za služby a žiadne nedostanem, resp. sú na tak mizernej úrovni, že človek čo videl prvý raz a len si pozrel video na YouTube ako na to by to spravil lepšie.
10.07.2021 - 08:30:56
12
misko_hrasko napísal:
Diky turbi ze si sa vyjadril, mam to prestrete z pohladu majite/predajcu a vidim co vsetko sa tym je. Z mojho pohladu som rad ze som sa roky venoval uceniu domaceho servisu nakupil naradie hadam aj za 200eur a spravim si skoro vsetko doma sam. Kedze mame doma x bicyklov tak stymito cenami a pristupom usetrime minimalne 1500eur-2000eur rocne.

P.s. nevyjadroval som sa na zaciatku k cene prace 25e/h ale k celkovej cene servisu relativne jednoducheho ukonu (z mojho pohladu)


A rozmyslal si nad tym ze aj prijatie bicykla do servisu, riesenie zo zakaznikom a vydanie bicykla stoji cas = peniaze.
Sice ukon samotny trva chvilu ale kym sa k tomu clovek dostane. A riesit 7 euro hore-dole. Potom sa necudujme ze je problem najst kvalitu, ked kazdy ide po cene.
10.07.2021 - 16:01:47
00
kecinko ak je to super kvalitna robota OK, skusenosti viacerych su vseliake obcas dobre obcas velmi mizerne. Ked dam niekomu bicykel za 3k (lebo si to neviem spravit doma) ocakavam top kvalitu, casto krat to tak nebolo dam ti este jeden priklad. V bajkule som si dal prepliect koleso praskol rafik vyrobca mi poslal novy v ramci reklamacie s tym ze si to mam dat prepliect v lokal sope. Nauctovali si za to 150 eur. Ked som poslal blok vyrobcovi na preplatenie (UK) zatocili sa mu panenky. V lodyne to stoji podla nich 50-60£ este stale mas pocit ze nasajitelia cyklo obchodu nechcu niekedy (nie vzdy a nie kazdy) okradnut?
10.07.2021 - 20:19:10
01
stanos4 napísal:
alebo misko_hrasko poriadne necita co dudo pise. Pripadne nechape.


Uz mi to trklo. Vela hodin bolo uz :)
10.07.2021 - 20:19:52
11

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Servis)
keyboard_arrow_up