Chvalabohu, krpec má len rok a mesiac, jedine, čo ho zaujíma sú stromy a zvieratá.
Aj keď už jazyk trochu povoľuje a včera v Patúchu nám šli oproti štyri veľmi dobre vyzerajúce slečny, a mladému sa v pravej chvíli, hneď pri nich podarilo povedať "tedaaaaaa".
Niečo zdedil !
06.07.2021 - 21:34:46
11
Minule som mal tiež výmenu názorov s jedným cyklistom natiahnutom v prezervatíve spolu aj s nejakou babou. Stáli na semafore v pruhu pre autá v polovici priechodu pre chodcov. Prvé auto na semafore bolo ešte 2-3m od priechodu, takže kopa miesta, ale oni stáli na priechode. Ja som prechádzal cez priechod, tlaciac bicykel a spýtal som sa, prečo stoja na priechode, keď za sebou majú 3m miesta a jediné na čo sa zmohol, že sa mám pozrieť na seba ako vyzerám. Tak som mu povedal, že pozri sa ako stojíš, ani do tokokov sa ti nedá vynadat.

A ešte jeden. Včera večer na dunajskej hrádzi, niekde okolo toho nového diaľničného mosta smerom do BA. Nešli sme s kamošom rýchlo s ohľadom na to, že sme boli neďaleko bufetu, takže premávka hustejšia. Traja rekreační cyklisti pred nami, samozrejme vedľa seba, jeden z nich pozrel za seba a keď nás zbadal, tak to prudko stocil vľavo a kamoš skoro doňho vrazil, no našťastie sa mu vyhol na trávu. Nie nadarmo môžu ísť po cyklochodniku dvaja vedľa seba, aj to len vtedy, ak tým neobmedzia iných.
06.07.2021 - 23:09:49
06
K zúfalcom čo nevedia prekúsnuť, že ich predbehne ebajk len toľko. Porovnanie podobnej trasy s ebajkom s vypnutým obmedzovačom rýchlosti v režime najnižšej podpory a cestným bicyklom. Cesťák je endurance s 30 mm plášťami, nosičom, niekoľkými kilami balastu a lacnými kolesami Fulcrum Racing 3DB.
Keď porovnám cesty do práce tak ten obyčajný cesťák ide na úrovni toho ebajku s podporou na úrovni medzi 2 - 3 zo 4. Yamaha niečo medzi režimami ECO a STD.
Do práce jazdím denne 50 km a ten ebajk je samozrejme výhoda. Ale vy čo máte máte nabrúsené žiletky sa namakáte často menej ako ten ebajker na horskom alebo trekingovom bicykli, ktorý vám tak nedá spávať.
PS: Waty neriešte, Strava trepe hlúposti a jeden je ebajk.
Príloha:
Ebike.jpg
Ebike.jpg 255.19 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Trek.jpg
Trek.jpg 211.1 KiB thumb_up0thumb_down

07.07.2021 - 00:08:29
00
Podľa mňa nik tu nepíše, že ho nasierajú ebikeri kvôli tomu, že ho obehnú... Nasierajú všetkých svojim chovaním.
07.07.2021 - 07:20:20
27
Nemam rad toto pausalizovanie, ked je niekto ch*j, tak nim bude na analogovom biku, na ebiku, na kolobezke, v aute, ..., jednoducho vsade. Vcera sme stretli ebikera na trailoch v Lozorne, uplne normalny chalan, ktory si kupil ebike, aby sa mohol ucit nove veci na trailoch (a rychlo ich tocit). Nie je to o ebiku, len zial, vela kret*nov si tie ebiky kupilo.
07.07.2021 - 09:30:44
017
ja som to v svojom príspevku aj napísal - "nie všetci, ale tento ma nasral". je mi úplne jedno, keby prešiel na tie červené, keby najprv zastaví, pozrie, či nejde žiadne dieťa na kolobežke rozbehnuté a pod, a nie tam vbehne hlava nehlava. tak isto, ako šiel po račianskej a následne odbočoval na pioniersku, tak isto mohol ísť popod vinohrady (Jurská, Lipovinová, Muštová, Tupého) a nikoho by neohrozoval a žiadneho šoféra nepohoršoval.
moja pointa celého príspevku je, že robí zlé meno cyklistom a potom to zlíznu tí, čo sú v tom veľa krát nevinne. čiže teraz si to zlízol on odomňa, ale viem, že to bolo ako hádzať hrach o stenu.
07.07.2021 - 10:23:36
00
Tak veru, je vela ludi co maju ebik a rozoznas ich od ostatnych cyklistov len podla toho, ze maju bateriu na biku. Problem su zvacsa, ti co nemaju vztah k cyklistike ani prirode ani sportu ako takemu a kupia si to ako zabavku. Lebo im pride zabavnejsie vozit sa po lese, ako po asfalte na kolobezke alebo segway. Pripadne si kupia rovno elektricku motorku a vdaka tomu, ze sa na to kasle, nicia traily 2kW motorom. Problem nie su cyklisti na ebikoch, probloem su ti necyklisti na ebikoch. Dufam, ze uz som sa vyjadril dostatocne zrozumitelne.
07.07.2021 - 14:15:28
06
Joe70 napísal:
K zúfalcom čo nevedia prekúsnuť, že ich predbehne ebajk len toľko. Porovnanie podobnej trasy s ebajkom s vypnutým obmedzovačom rýchlosti v režime najnižšej podpory a cestným bicyklom. Cesťák je endurance s 30 mm plášťami, nosičom, niekoľkými kilami balastu a lacnými kolesami Fulcrum Racing 3DB.
Keď porovnám cesty do práce tak ten obyčajný cesťák ide na úrovni toho ebajku s podporou na úrovni medzi 2 - 3 zo 4. Yamaha niečo medzi režimami ECO a STD.
Do práce jazdím denne 50 km a ten ebajk je samozrejme výhoda. Ale vy čo máte máte nabrúsené žiletky sa namakáte často menej ako ten ebajker na horskom alebo trekingovom bicykli, ktorý vám tak nedá spávať.
PS: Waty neriešte, Strava trepe hlúposti a jeden je ebajk.
Príloha:
Ebike.jpg

Príloha:
Trek.jpg


Hmm a co vlastne porovnavame?
Jazdec je jeden a ten isty aj na emotorke (ebike kde sa da vypnut obmedzovac je emotorka) aj na tom cestaku ? Kalorie su ziskane za pomoci pulzu?
Ak sa namakas viac na ebiku preco nejazdis na cestaku ?
A osobne si myslim, ze je vsetkym uplne jedno kolko sa kto namaka, ak sa niekto stazuje na e-nico tak je to pre nedodrziavanie prodpisov (robienie z toho emotoriek) a celkovo nesportove spravanie. So mnou sa vzdy chcu ebikery pretekat, ked ich predbehnem. Neviem preco maju tu potrebu. Zvlast ti co to maju odomknute. Ked ich predbehnem prepnu podporu a ukazuju mi ako im to ide... Obvikle ma predbehnu a dropnu nikde okolo 30 km/h, lebo sa nehodlam znicit a aj domov potrebujem prist. Pritom by som od nich skor cakal, ze ked je protivietor, aleob kopec tak potiahnu a pockaju ked nevladezm, lebo to by urobil kazdy normalny roadi co vie, ze vladze viac ako ja. Nechcem aby to znelo ako pausalizovanie, ale bezne sa mi stane na hrazdi ze, ked niekto dobehne mna ,alebo ja jeho, tak sa spolupracuje a tahame spolu. Ale ked je ten druhy e-nico tak somspolupracu este nzezazil.

K tomu ci sa niekto menej narobi na drahom cestaku len tolko. Rozdiel mediz lacnym a drahym cetakom je absolutne marginalny. Hlavny rozdiel mediz napr endurace a aerod je v polohe jazdca. A drzat tu polohu je tiez praca. Pozri par videi na danu temu na youtube, budes prekvapeny.

BTW: Teraz jazdi po hrazdi aj nejaka cirno-bila e-motorka dvojsedadlova. Taka co ani pedale nema.
11.07.2021 - 18:14:39
05
Neviem o čom točíš. Skončil som pri treťom riadku. Zo screenshotu je asi jasné, že jazdím aj na cesťáku a som na ňom rýchlejší ako na ebajku.
A niektorým ľuďom je nemožné vysvetliť, že 200W na Ebajku je to isté čo, 200W na cesťáku.
Kalórie som vysvetlil a na ebajku jazdím do práce. Skús si domyslieť prečo. A nauč sa čítať s porozumením.
11.07.2021 - 22:41:53
00
Budem to trpezlivo vysvetlovat, bez toho aby som veril ze to pochopis. 200W je stale 200W to mas pravdu, ale jasne si napisal, ze
PS: Waty neriešte, Strava trepe hlúposti a jeden je ebajk.
. Kalorie porovnavat nemozeme ake neboli ziskane z pulzu. Teda znovu co vlastne porovnavame ?
13.07.2021 - 14:04:09
00
thumb_up0thumb_down
16.07.2021 - 10:34:29
02
To je ten problem ked debatujes s blbcom, obcas tazko rozoznat kto je kto.
16.07.2021 - 15:02:05
00
Per, co ta hysterka riesila? Kvoli tomu jej skreku som celkom nerozumel, len nieco s "green light-om"
16.07.2021 - 15:54:30
01
Tusim jej on, alebo pes skocili do bikeline a kedze nemali zelene svetlo, co sa asi musi mat ked tadial chces chodit, tak chcela od neho ospravedlnenie..asi tam hrozil stret

Co sa ale skutocne slalo imho je, ze uz dlho nemala orgazmus a robila tam zbytocny cirkus aj ked bola mozno v prave.
16.07.2021 - 16:11:14
03
ale ako usiel, to bolo skvele. Este zakrical "Báááj". Vdaka Per.
16.07.2021 - 16:25:19
02
keyboard_arrow_up