tulenik napísal:
duves správne na prvom obrázku mali dotyčné decko držať aspoň sestrička a učiteľka - v skutočnosti takáto prepadovka na základke bola sprevádzaná dosť zaujímavými scénami a ja sa kľudne priznám, že som bol ich aktívnym účastníkom na strane aktívneho odporu a rýchleho behu (rýchly beh a tuleň je samo osebe dosť absurdné combo)
v skutočnosti asi väčšina antivaxov sú z radov mojich bratov a sestier z radov aktívneho odporu a rýchleho behu :D akurát si namiesto priznania toho, že majú problém s injekciou (ja ho mám dodnes, a to bez ohľadu na to, že nemám problém, keď treba, niečo niekomu vrátane seba pichnúť alebo do niekoho, vrátane seba, zarezať - priznajme si, cítiť to a nešteklí to), potrebujú vybudovať idiotskú legendu o jašteroch z pekla a pláne zlikvidovať 8 gigapíplov za 9 rokov za úplne nedostačujúcich kapacít koncentrákov
akonáhle sa po škole rozniesla zvesť o nálete doktorky so sestričkou s kabelou injekcií, krvi by si sa vo mne nedorezal a urobilo sa mi nesmierne sravo, hlavne ak pátranie po tom, ktorý ročník je v zameriavači nemdopadlo dobre

Hehe, tie prepadove udalosti boli parada. V ere mudreho konika uplne sci-fi, alebo horor. Osobne som mal velky strach z ihly a bol som v rovnako velkom soku (boli sme asi druhaci alebo tretiaci na ZS) ako vsetci spoluziaci a najma spoluziacky dobrovolne a bez mucenia nastavili ruku ako ouce :D. A nevydali ani hlasok, ked im to pichli. Pamatam si, ze som mal vtedy velke eso v rukave, lebo som bol akurat tesne po nejakej mononukleoze a ze este mi to nemozu pichnut. Tak ma to obislo ako popracia cata hrdinu nejakej Sartrovej poviedky a mal som dostatok casu nazbierat odvahu, kym to pride znova. O zem sa ale hadzal iba jeden spoluziak, ktory do toho momentu bol drzy papulnaty frajirek a jeho reputacia dostala nezmazatelny sram. Skor je to nahoda, ale z chlapca sa stal mierny dezol a socialny pripad. Druhy raz prisla prepadovka robit krvne testy, ale ze beru len kazdeho desiateho, teda z nasej triedy dvoch nestastnikov. Modlitby nepomohli a zacala sa moja kariera co by darcu krvi. A ano, ani dnes mi pohlad na ihlu nerobi dobre. Necham si pichnut aj hrubu na plazmu, len ju nesmiem vidiet. Trainspotting je moj top oblubeny film, ale myslim, ze ked som ho videl prvy krat, scenu Rentonovej recidivy som ozelel :)) https://youtu.be/_IDJpB9de3E
Na tej tvojej teorii o tom, ze antivaxi maju v skutocnosti len nalozene v gatiach pre strach z ihly asi nieco je. V skutocnosti je medzi antivaxmi len zanedbatelne minimum darcov krvi napriklad. S tym, ze vacsina tiez ma v rukave nejaku rozpravku o tom, ze ako darovanie krvi skodi.
13.07.2021 - 14:06:07
02
strach z ihly sme mali asi vsetci, ja som tak fasol poznamku ako prvacik na zakladke niekedy v r.1990, pamätam si ako ma nahanali pod lavicami a zuzitkoval som vtedy vsetky skarede slova co som sa stihol naucit.. , doma som bol patricne odmeneny a pre konflikt medzi rodicmi a triednou ucitelkou som bol do 2. rocnika vhodeny do vedlajsej triedy s novym kolektivom..
13.07.2021 - 15:32:27
01
Hosť napísal:
Stavím sa, že birmovaný komunista a jeho rodina zaočkovaní sú!

Tak ma napadlo ze co by sa stalo, keby sme rozsirili tuto famu, ze Fico aj s rodinou uz zaockovani su.

Ale potom ma napadlo, ze je to hnusne a takyto kreten by som nemohol byt. Budem presviedcat tak, aby som sa za to neskor hanbit nemusel.
13.07.2021 - 15:43:27
01
RoyalNatal napísal:
strach z ihly sme mali asi vsetci, ...

snad okrem alergikov, kedze nas kazdorocne opichavali ako stetky na Steinerke :lol:
13.07.2021 - 15:49:58
00
https://domov.sme.sk/c/22701079/kombinovanie-vakcin-bude-mozne-aj-bez-lekarskeho-odporucania.html?ref=terazbox_sme
Jeden den len s odporucanim, druhy den uz bez odporucania...jak u debilov
13.07.2021 - 16:05:03
02
Mne od 7 rokov skoro kazdy rok preplachovali nosne dutiny - kvoli alergickej nadche. Tak tu "ihlu" neslo nevidiet. Vyborny trening psychickej odolnosti. Cistenie zubnych kanalov je malina. Uz horsie su hadam len ihly pod nechty. Nastastie v puberte na mne odskusali desenzibilizaciu seriou jemnejsich injekcii a potom to uz nebolo treba.
Ale tie prve sparanie v nose mi neprijemne pripomenulo ten pocit zaciatku vysetrenia....
13.07.2021 - 16:26:41
01
tulenik napísal:
duves správne na prvom obrázku mali dotyčné decko držať aspoň sestrička a učiteľka - v skutočnosti takáto prepadovka na základke bola sprevádzaná dosť zaujímavými scénami a ja sa kľudne priznám, že som bol ich aktívnym účastníkom na strane aktívneho odporu a rýchleho behu (rýchly beh a tuleň je samo osebe dosť absurdné combo)
v skutočnosti asi väčšina antivaxov sú z radov mojich bratov a sestier z radov aktívneho odporu a rýchleho behu :D akurát si namiesto priznania toho, že majú problém s injekciou (ja ho mám dodnes, a to bez ohľadu na to, že nemám problém, keď treba, niečo niekomu vrátane seba pichnúť alebo do niekoho, vrátane seba, zarezať - priznajme si, cítiť to a nešteklí to), potrebujú vybudovať idiotskú legendu o jašteroch z pekla a pláne zlikvidovať 8 gigapíplov za 9 rokov za úplne nedostačujúcich kapacít koncentrákov
akonáhle sa po škole rozniesla zvesť o nálete doktorky so sestričkou s kabelou injekcií, krvi by si sa vo mne nedorezal a urobilo sa mi nesmierne sravo, hlavne ak pátranie po tom, ktorý ročník je v zameriavači nemdopadlo dobre

Tak ja som žil v inej dobe. Pamätam, asi ako šiestaci sme niečo dostali do stehna a potom sme 3 dni čo sme lietali po vonku, sme krívali. Nikto nikoho nežaloval, vocca bol vtedy v mrakoch.

ešte mladší, ako prváci na ZS sme mali jedneho, čo dostali v rodine žltačku, teda asi typ A. Prišla sestrička s doktorkou, ešte neboli jednorazovky, liehovy kahanec, ihlu vždy sterilizovali medzi pichaním. Začalo to takto asi: "deti, nič to nie je, nemáme tu niekoho odvážneho? Dostanete to do zadnice." Tak sa tam jeden nadšenec prihlasil, žiadny rev, smial sa, cela trieda zavakcínovana a vymalovane.
13.07.2021 - 16:42:29
08
will napísal:
Mne od 7 rokov skoro kazdy rok preplachovali nosne dutiny - kvoli alergickej nadche. Tak tu "ihlu" neslo nevidiet. Vyborny trening psychickej odolnosti. Cistenie zubnych kanalov je malina. Uz horsie su hadam len ihly pod nechty. Nastastie v puberte na mne odskusali desenzibilizaciu seriou jemnejsich injekcii a potom to uz nebolo treba.
Ale tie prve sparanie v nose mi neprijemne pripomenulo ten pocit zaciatku vysetrenia....

Dutiny preplachovat hrozilo aj mne, napokon sa to nejakou injekciou do stehna podarilo zlikvidovať.
13.07.2021 - 16:50:23
00
Jaj, prerazanie dutin ... tieto testy boli nic voci tomu
13.07.2021 - 17:11:43
00
Ja som túžil mať potápačské okuliare a skončilo to zápalom dutín. Ale je to individuálne, vnučka s tým chodí do bazéna a nič jej nie je.
13.07.2021 - 17:18:53
00
Neviete ktoré štáty majú okrem Francúzska, Lotyšska a Grécka povinné očkovanie zdravotníkov?
13.07.2021 - 18:54:56
00
nemci od apríla kombinujú vakcíny.Níáš politruk vtedy tvrdil,že na to nevidí dôvod.

https://slovensko.hnonline.sk/5100565-blaha-tvrdi-ze-ustavny-sud-pozastavil-mikasovu-vyhlasku-o-karantene-na-hraniciach
13.07.2021 - 19:34:28
00
boli ste niekto na očkovaní s nádchou? píše sa, že prechladnutie bez horúčky nie je prekážkou pre očkovanie, len či niekto nemá reálnu skúsenosť :)
zajtra mám 2. čip a soplik 3. deň, paradox v týchto horúčavách :)
13.07.2021 - 20:13:42
00
" Prechladnutie bez zvýšenej teploty nie je pre vakcináciu prekážkou."
https://www.minv.sk/swift_data/source/romovia/np_covid/komunikacne_materialy/Vakcinacia_fin.pdf
13.07.2021 - 20:50:19
00
https://dennikn.sk/2464169/covid-sposobuje-ovela-viac-problemov-so-srdcom-nez-ockovanie-hovori-kardiologicka/
13.07.2021 - 21:01:57
00
keyboard_arrow_up