Odcitujem:
Katarína Boková • Slovenské Hnutie Obrody

Dnes som bola vo väčších potravinách a ako už dlhú dobu, bez rúška. Upozornila ma vedúca pri vstupe. Moja odpoveď: "Rúško nenosím, ďakujem." V košíku nakúpené, odstavil ma SBS-kár s tým istým. Odpoveď rovnaká. A on stále, že čo urobím, keď ma vykáže z obchodu. Ja mu na to, že zavolám na neho policajtov. Bežal žalovať vedúcej, ktorá mu povedala, že ma upozornila, viac nemôže. 🤷🏼‍♀️
Na vaše pripomienky odpovedám:
- predavačka nedostane pokutu, neubližujem im
- je najvyšší čas dať najavo, že rúška sú trápnym symbolom poslušnosti / očkovaní sú predsa "chránení" a neočkovaní sa báť nemusia; korona má letné prázdniny
- nie je to frajerina, je to SLOBODA, bolo by fajn uvedomiť si, že my máme moc v rukách
Prajem vám všetkým odhodlanie a vytrvalosť. ✊🏻

Je to aj neúcta voči pracujúcim, neviem čím sa dotyčná živí, ale práca to asi nebude.
Dajme tomu, že by aj mala pravdu - tak nech si to rieši na kompetentných miestach ale ona robí fasbúkovú hrdinku na predajni
Predavačka má dosť práce aj bez toho aby zbytočne riešila nejakú arogantnú afektovanú kravu.
15.07.2021 - 15:36:55
05
juju_pepe napísal:
Na fb su zas velke debaty...
Tvrdia tam, ze ich nikto napr. z obchodu nemoze vyhodit, a ak tak bude konat, napr sbskar, tak nanho zavolaju policiu.


Môže či nemôže vyhodiť sbs netuším. No ja som tak u nás v dedine jedného voliča LSNS vyhodil vlastnoručne, keď mi dýchal na krk bez respirátora pri vyberaní pečiva. Odvtedy chodí do obchodu pekne s rúškom.
A hulákal ako zmyslov zbavený, že ide volať policajtov. Či volal, netuším. V kľude som si donakupoval a šiel domov. Vie, kde bývam, tak ak by bol v nejakom práve, asi by s nimi prišiel za mnou domov.
15.07.2021 - 15:45:14
29
Veci okolo korony som už takmer prestal sledovať, teda nikdy som to nejak extra neriešil. Rovnako ako aj tuto temu, občas mrknem čo nového v tomto "šialenstve" teda ako kde. Nebyť tých rúšok v obchode tak už by som aj zabudol že tu niečo mame. Komu to vadí nosiť v obchode,nech sa skúsi vžiť do situacie predavačky ktorá to má 8 hodin. Mne to tiež vadí, ale tých pár minut vydržim.
15.07.2021 - 16:04:28
05
Sbs je tam na to, aby jednak ludia nekradli a tiez nerobili bordel.

Z.c 473/2005
§ 50 ods.4 pism) b
(4) Osoby poverené výkonom fyzickej ochrany podľa tohto zákona sú oprávnené
b) zakázať vstup do chráneného objektu alebo na chránené miesto nepovolaným osobám,

Kto je nepovolana osoba si urcuje objednavatel. Ked tam budes behat s holym vtakom alebo osranymi gatami, tak ta vyhodia. Tak isto mozu vysmarit dementov bez ruska. Ze to nebude robit predavacka je jasne, ta ma ine starosti. Ale zavolat policajtov moze a mala by, uz len aby jej tam idioti nechodili robit bordel pravidelne.
15.07.2021 - 16:14:24
02
Aj SBSkar nosenim nahubku porusuje zakon takze kludne nanho volajte policiu

§ 52
(1) Osoba poverená výkonom fyzickej ochrany, pátrania, odbornej prípravy a poradenstva nesmie pri plnení úloh podľa tohto zákona používať žiadny spôsob maskovania tváre.
15.07.2021 - 16:55:40
04
takže na hranici ďalšia zmena.no ide im karta.ale tak politruk tvrdí,že on nerozmýšľa ale plní rozkazy.Klasická zelená guma.
15.07.2021 - 16:56:17
00
Este ze si nam napisal ako to je ... hlavne ze si si rypol
15.07.2021 - 16:58:22
03
tulenik napísal:
Naozaj si myslíte, že existuje niečo ako PLATENÝ troll?
Klérofašo chamraď to robí úplne rada zadarmo - rovnako ako neolibs karpatského typu.


Platený troll neexistuje, lebo je čosi ako drevené želiezko, ten výraz si logicky odporuje.

Existujú samozrejme profesionálne trollfabriky, ktoré cez fiktívne identity produkujú premyslené statusy a obsah, ktorý potom užitoční trolli šíria ďalej už zadarmo z presvedčenia. V rámci hybridnej vojny existujú spravodajské jednotky, ktoré sú zodpovedné za príslušnú oblasť internetového frontu a najlepšie to vidieť, keď treba prekrývať nejaké prúsery, vtedy sa sypú rôzne statusy zo všetkých strán, aby vyvolali zmätok.

Myslím, že vyrábať zmätok a rozbroje okolo covidu je súčasť stratégie, čím viac mŕtvych, čím viac militantných popieračov, čím viac výsmechu antivaxerom a zároveň čím viac nenávistných útokov na kľúčové postavy zápasu s pandémiou v štáte, tým "lepšie". Výsledok má byť zmätok v duši voliča. Koho volí zmätený občan? Toho, kto sa presvedčivejšie rozdrapuje a lepšie trieska päsťou po stole.
15.07.2021 - 17:14:31
05
Izmos napísal:
Aj SBSkar nosenim nahubku porusuje zakon takze kludne nanho volajte policiu

§ 52
(1) Osoba poverená výkonom fyzickej ochrany, pátrania, odbornej prípravy a poradenstva nesmie pri plnení úloh podľa tohto zákona používať žiadny spôsob maskovania tváre.

Mal by ten SBS-kar takto vyzerat.

Prílohy:

SBS-ruško.jpg
SBS-ruško.jpg 85.91 KiB thumb_up0thumb_down

15.07.2021 - 17:52:11
02
https://www.postoj.sk/83655/treba-ho-vyzadovat-aj-od-tych-ktori-covid-prekonali
15.07.2021 - 18:18:41
01
jurot napísal:

Akurat dnes som čítal članok, že tie protilatky sú individualne. Očkovanie, sa zvyčajne robí v 2 davkach. Pri ochorení nie je imunita 2 krat vybudena tvoriť protilátky.
15.07.2021 - 18:22:40
01
Plus ochorenie mozes pomocou nespecifickej imunity zvladnut bez toho aby sa tvoj imunitny system naucil vyrabat protilatky.
15.07.2021 - 18:43:35
00
lapaloma napísal:
Este ze si nam napisal ako to je ... hlavne ze si si rypol


hlavne,že si spokojný keď sa každý deň menia pravidlá.Len dúfam,že nepodnikáš keď si tak spokojný.
15.07.2021 - 18:55:06
00
juju_pepe napísal:
Plus ochorenie mozes pomocou nespecifickej imunity zvladnut bez toho aby sa tvoj imunitny system naucil vyrabat protilatky.

Ale to všetko sa dá zistiť, pokiaľ nemáš protilátky, bunkovu imunitu, samozrejme očkovanie odporučiť... Aj keď je fakt, že vedci majú na základe štúdií momentálne rôzny pohľad na to, či je lepšie prekonane ochorenie alebo očkovanie, rovnako ako po prekonaní si telo nemusí vyrobiť protilátky, platí to aj o očkovaní... Ďalšia vec je, že covid sa javí absolútne necitatelny, možno aj preto toľko protichodných vyjadrení vedcov, aj keď prekonanie vírusového ochorenia bývala "istota"...
15.07.2021 - 18:59:41
01
triki napísal:
hlavne,že si spokojný keď sa každý deň menia pravidlá.Len dúfam,že nepodnikáš keď si tak spokojný.


Ja hlavne nesledujem kovid situaciu nikde inde ako tu :) preto je pre mna esencialne davat sem relevantne linky a nie len splechnut
15.07.2021 - 19:32:15
00
keyboard_arrow_up