Hej, prípadne za staré ruiny a 50 ročné byty ceny ako za novostavbu. Riadne to vystrelilo zase za pár rokov, ale asi bude len horšie.
16.07.2021 - 08:30:30
01
navyše majú ešte viac znižovať percentuálnu výšku hypotéky ktorú ti banka dá :D povráva sa dokonca niečo o 60% z ceny nehnuteľnosti... takže aj preto sa to snažíme poriešiť kým sa ešte dá (už 80% je solídne na pikaču keď si človek vezme že pri 150K musí nejakým zázrakom nahrabať 30K keš alebo brať spotrebák so šialeným úrokom) :tmi:

ak to fakt znížia na 60% tak to nebude reálne možné ani so spotrebákom... a pri cenách nehnuteľností si už asi len minimum ľudí dokáže zaobstarať vlastné bývanie...

tak ako píšeš s kolegom v robote denne celé hodiny brázdame weby realitiek, bazoš, atď. a také neskutočné ruiny sa predávajú za úplne premrštené ceny až to pekné nieje.... poprípade tie ultra super duper nové developerské projekty kde má človek za 145K dvojdom na 280m2 pozemku :tmi: a to ešte len v štandarde bez kuchynskej linky... takže reálne tak 150-155k aby to bolo obývateľné...
16.07.2021 - 08:38:42
01
vitaj v slovenskej realite :lol: a uzi si tu komunikaciu s ludmi :lol:
som zvedavy ako na tuto situaciu zareaguju mladi ludia - lebo nasetrene na zaciatok bude mat malokto, cez hypo to nepokryje a navyse uz tusim niesu ochotny brat na seba take zavazky a cely zivot riesit len byvanie. ci nam tu zacnu rast stvrte mobilnych domov alebo nejakych chatrc s nizkym standardom alebo ine alternativne byvania alebo kam sa toto poberie.
16.07.2021 - 09:16:00
01
Zipsik napísal:
poprípade sa pár krát na obhliadke dozvedel že majiteľ to chce predať jedine za keš :D

si si sám odpovedal v ďalšom príspevku.. keš znamená že to predá okamžite bez starostí a neni na strunke mesiac či dva kým si možný kupujúci vybavuje hypotéku a čaká či mu ju vôbec dajú a ak tak na koľko percent a či vie doložiť zbytok.. :!:
16.07.2021 - 09:30:00
02
a preto som to riesil cez uver zo stavebka ktory mal na rozdiel od bezneho spotrebaku urok len 5% a nie 8-10
a preto stale drzim aktivnu zmluvu s PSS aj ked tam nic nesporim
16.07.2021 - 09:35:29
00
Strach z kolapsu: v USA a Německu řeší, jak omezit nabíjení elektromobilů

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/nabijeni-elektromobil-nemecko-usa.A210707_145715_automoto_fdv?zdroj=vybava_recombee
16.07.2021 - 09:38:49
01
Zipsik napísal:
kúpiť v dnešnej dobe pozemok sa začína javiť ako nerozlúštiteľný rébus... :tmi: jeden chce predávať, ale vlastne nechce predávať lebo ešte to nemá 5 rokov a teda až budúci rok to bude predávať (ale oznámi to až po tom čo sme už 3 týždne dohodnutý na cene a už len doriešujeme že kedy to spáchať) :headbang: :headbang:

ďalší predáva pozemok a zrazu si to rozmyslí a vlastne ho nechce predávať :D

poprípade deň pred podpisom zmluvy s urbárom sa človek zrazu dozvie že nejaký mamrdi z newcastlu(toho slovensko-maďarského) získali väčšinový hlas v urbári a celé to padá... a pozemky, ktoré urbár ešte pred mesiacom nechcel ani náhodou predávať a jediné riešenie bol dlhodobý prenájom sa zrazu idú predávať ako stavebné ale za ťažké keše :finger: atď, atď...

kolega rieši to isté, len s kúpou staršieho domu. Tomu už 4 domy vyfúkli :tmi: poprípade sa pár krát na obhliadke dozvedel že majiteľ to chce predať jedine za keš :D (bežne majú v dnešnej dobe mladí ľudia 130-150K € len tak pod vankúšom) :D Aspoň teda v mojej bubline nikto nemá doma zbierku zlatých tehličiek :^) :x

Nie na každú nehnuteľnosť dostaneš hypotéku ☝️(napríklad nelegálne stavby/prístavby na pozemku), prístupová cesta ap.
16.07.2021 - 09:45:38
00
No s pozemkami je to tazke. Ja som mal to stastie, ze sme po pradedovi zdedili vacsie mnozstvo pozemkov v dobrej lokalite, no je to vsetko vedene ako orna poda...A tam zacina este len sranda, ked to chces preklasifikovat na stavebny pozemok. Najma ked mas v meste "developerov", ktori by najradsej skupili vsetko a umyselne brzdia tieto procesy pre beznych ludi, len aby ich odradili byrokraciou, uplatkami a pod.
16.07.2021 - 10:21:06
02
Zipsik napísal:
kúpiť v dnešnej dobe pozemok sa začína javiť ako nerozlúštiteľný rébus... :tmi: jeden chce predávať, ale vlastne nechce predávať lebo ešte to nemá 5 rokov a teda až budúci rok to bude predávať (ale oznámi to až po tom čo sme už 3 týždne dohodnutý na cene a už len doriešujeme že kedy to spáchať) :headbang: :headbang:

ďalší predáva pozemok a zrazu si to rozmyslí a vlastne ho nechce predávať :D
...
kolega rieši to isté, len s kúpou staršieho domu. Tomu už 4 domy vyfúkli :tmi: poprípade sa pár krát na obhliadke dozvedel že majiteľ to chce predať jedine za keš :D (bežne majú v dnešnej dobe mladí ľudia 130-150K € len tak pod vankúšom) :D Aspoň teda v mojej bubline nikto nemá doma zbierku zlatých tehličiek :^) :x


Keby predavajucim lezali mladi na srdci , asi by to za take ciastky nepredavali.. Ono sa to nezda, ale na Slovensku je vela takych, ktori nemaju problem disponovat s ciastkou 130-150k. Napr. 50-nici co zdedia po rodicoch byt, navratilci zo zahranicia... a pod.

Tiez sme si s priatelkou presli minuly rok realitnym dobrodruzstvom. S jednou tetkou sme boli dohodnuti, ze nam posle rezervacnu zmluvu, ale az po navrate z pohrebu mimo mesto. Po jej navrate sme sa dozvedeli, ze byt ide predat rodinnym znamym.
Pri inom byte nasu ponuku prebil par s kesom, ale nastastie si povedali, ze chcu byvat radsej vyssie na kopci :-D

Mozno sucasna situacia zmeni myslenie mladych a prestanu mrhat peniazmi na somariny ako napr. 1000 e-ckove dovolenky v zahranici... . Setrit treba na rezervacne bitky o byty/domy/pozemky :rofl:
16.07.2021 - 10:22:14
00
corsair svokor je geodet, toto máme v malíčku :) skôr ide o to že sa na tých inzerátoch nájde kopec blbcov čo "predávajú" naťahujú ťa ale vlastne nakoniec nepredávajú....
16.07.2021 - 10:23:50
00
Oni aj predávajú, ale to je ako všade inde po internetových bazároch - špekulujú a chcú predať čo najlepšie. Však skús zavolať za nejaké auto - "Jasné, ešte je to aktuálne, ale dnes už boli pozrieť traja a jeden vážny záujemca má prísť večer, ten si ho chce rezervovať, tak sa treba ponáhľať."
A potom tam vidíš ten inzerát ešte 2 mesiace...
16.07.2021 - 10:30:39
03
Ďalšia vec, niekto by aj chcel kúpiť dom ale vybaviť hypo niečo trvá a nieje záruka, že bude vybavená kladne. Keš je istota
16.07.2021 - 10:35:34
00
Niekedy v januari sme boli na obhliadky domu na zaciatku PK. Pozemok mal 18a (ale dlhy sliz), dispozicia nepouzitelna, stav biedny- potrebna rekonstrukcia blizia sa sa k novostavbe, chceli za to 179k. Nakoniec sme to odmavli najma kvoli tomu, ze je tam tak hluk- z cesty prekvapivo viac ako zo zeleznice na druhom konci. Odvtedy ho ale sem-tam zbadam vo watchdogu, vzdy v inej realitke, zjavne to nik nechce, ale cena aj tak spokojne stupa, naposledy 230...
A vybavovat hypo, to bol tiez zazitok. Prijem zo zahranicia? Bam, polovica bank sa stiahne do ulity. Dalsich par si povie ze ok, ale nasobi sa to koeficientom 0.6, pripadne 0.8. Dalsia povazuje vsetko pod 5k cisteho zo zahranicia za 0. Keby to bol prijem z Kazachstanu, nepoviem, ale CR... No a ked uz som mal banku, predschvalenie a tak, po krasnych 6 tyzdnoch aj znalec spravil odhad, z odhadu typo z banky zistil, ze on ten rozostavany dom nie je skolaudovany, takze mi nanho naraz nedaju tolko penazi, lebo to je pre nich rizikove. Ale ze mi teda pozicaju o stvrtinu viac penazi, a ze to potom pri prvom cerpani dostanem tolko, kolko som povodne chcel, takze cajk. To uz pre nich zjavne rizikove nebolo :)


Naposledy upravil Zoidberg dňa 16.07.2021 - 10:45:49, celkovo upravené 1 krát.

16.07.2021 - 10:40:05
01
tomtom7 By som moc neporovnaval predaj realit a aut. Aut je plna rit. Pri realitach sa ti lahko stane, ze prides neskoro. :-)

Zoidberg "Dalsia povazuje vsetko pod 5k cisteho zo zahranicia za 0. Keby to bol prijem z Kazachstanu, nepoviem, ale CR..."

5k v CR je fakt skoro 0 :lol:
16.07.2021 - 10:44:01
03
Plná riť, ale ľudia sú rovnakí špekulanti :D
16.07.2021 - 10:45:04
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up