Ahojte, som v cyklistike uplny novacik. Objednal som si na zaciatok a hlavne na skusku, ci ma to bude bavit, bike z decathlonu Triban RC 120 cestny.
Ale chcel by som s nim jazdit aj lahsi teren a nie len cez leto.
Vedeli by si prosim poradit lepsie tubeless gravel plaste?
Tak isto by som potom chcel menit riadidla na gravel.
14.07.2021 - 18:18:35
00
Je toho viac, čo treba spomenúť, keď píšeš že si začiatočník. 1. Keď si chcel jazdiť gravel, bolo lepšie objednať gravel bicykel, nie cesťák. Môžeš pomeniť všetko možné ale prečo to robiť keď nemusíš, kor keď si začiatočník. Na cesťáky nedáš napríklad úplne hrubé plášte napr 47, teba obmedzuje už rafik, potom obmedzujú brzdy aj vidla. Hrúbka plášťov je pri graveli celkom zásadná keďže tam nemáš žiadne iné pruženie. 2. Asi vieš že prechod na bezdušáky nespočíva len v zmene plášťa, keď to nevieš tak pogoogli návody, je kopa videí. 3. Tvoje ráfiky nie sú tubeless ready ale pôjde to asi, keď dáš viac pásky. Ja by som to na tvojom mieste nehrotil na začiatku, dušu vymeniť a potom doma zalepiť vieš, uvidíš aj koľko bude defektov.
K tvojej pôvodnej otázke: na tie ráfiky píšu že môžeš použiť hrúbku max 32, takže napríklad tieto: https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/gravel-cyklokros/panaracer-plast-gravelking-sk-cierny-kevlar-patka.html?itm_medium=forum#popis Potrebuješ tie 700x32.
16.07.2021 - 07:01:27
01
no ja myslim ze to nie je uplne pravda kedze tento bicykel s rovnakou geometriou ponukaju aj v gravel verzii cize rozdiely nejsu zasadne.... tie iste rafiky ma aj kellys soot takze toho by som sa tiez nebal ist az do 38 (pri cestnom dezene) . 47cky plaste podla mna su uz na gravel too much a to uz by som radsej isiel do mtb ak ti treba take siroke ale ak by zmenil kolesa za 650 tak tam 40-42ky zmesti.

k plastom ti bohuzial neporadim :D
16.07.2021 - 07:28:51
00
Chcel by som tak 38 plaste. Pisal som lahsi teren, nic extra tazke.
Na stranke pisu, ze su tie rafiky Tubeless ready, tak teraz neviem. Ty tvrdis, ze nie su. Ale aj keby nie su, to by som porobit vedel.
No ako vidim, tak asi zrusim objednavku a zoberiem ten gravel bike. Kedze by som hned musel rafiky, plaste atd. A to by som uz bol pri rovnakej cene cca
Takze to bude asi rozumnejsia volba.
16.07.2021 - 09:19:19
00
Sry, každý sme pozerali iný RC 120, ja tento: https://www.decathlon.sk/bicykel-rc120-sivy-abyss-id_8505088.html?gclid=CjwKCAjw3MSHBhB3EiwAxcaEu8spjULKgUUrqKdrQ6Gq75yPU62Sn4fdTNPYlL1hblf34ncEWkF9ZhoCxOsQAvD_BwE
Oproti tomu modrému je ten rozdiel s gravelom o dosť menší a ten modrý má naozaj tubeless ready kolesá.
16.07.2021 - 10:27:03
10
Ten gravel má síce aj lepšie prevody, ale je nedostupný a ten modrý cesťák je dostupný a je krajší ? tie 38 naň dostaneš a má kotúčové brzdy, je v pohode tiež. Tie rajdy nemusíš meniť podľa mňa, aj tak to budeš najviac držať zhora za brzdy asi. Kopce v prírode budú trochu výzva, najľahší prevod pomer 1, ale je to stále fajn. Ešte raz sorry, nabudúce radšej link a nedôjde k omylu.

Musíš sa rozhodnúť ty. Daj vedieť ako si to finálne rozlúskol.
16.07.2021 - 10:40:40
00
No, zle som vyjadril a nedal som link. Takze ano, ten modry s kotucovymi brzdami mam objednany.
A zoberiem ho. Kedze aj tie 38 plaste tam viem nahodit. Ja som z toho este jelen na aky rafik mozem dat ake velke plaste. Este som to tabulkovo nepozeral.
A zoberiem si k nim tie plaste co si linkol hore vyssie. Zatial na leto necham tie co su k nemu. A po lete nahodim bezdusaky a uvidime

Dakujem pekne za ochotu ?
16.07.2021 - 12:42:05
00
Na tieto ráfiky môžeš určite dať aj 35, asi aj 38 ako píše mortred, tak by som dal určite hrubšie radšej. Ale najprv pojazdi na tých čo sú tam, to tiež nie sú žiadne galusky, aspoň uvidíš ako sa to správa v teréne.
16.07.2021 - 14:44:49
10
ahojte, neviete niekto ci ten microshift znesie aj 36z kazetu? dakujem
13.09.2022 - 11:10:01
00
keyboard_arrow_up