Hej, a vietor robia stromy keď sa začnú kývať. Veď sa pozri, keď sa stromy kývajú, preto fúka vietor.
16.07.2021 - 08:13:27
01
rs955i napísal:
"Mrtvy chod" packy je ta vzdialenosť co je vola medzi platnickami a kotucom...
A ak veris ze piestiky vracia podtlak pumpy,vysvetli mi ako je mozne ze opakovanym stlacanim pumpy sa vysuvaju piestiky az do vypadnutia a system neobsahuje spätný ventil?
To mi nevychadza...


Sú dva systémy teda možno viac, ja poznám dva, otvorený s expanznou nádržkou a zatvorený. Zatvorený neobsahuje pumpu ani expanznú nádobu, piesty sa vysunú toľko koľko stlačíš páku, a zase sa o rovnaký úsek vrátia späť, po zjazdení obloženia ich vysunieš pre skrátenie chodu páky von zmenšením objemu systému pomocou skrutky.
Systémy s expanznou nádobou obsahujú pumpu, piest uzatvára otvor do expanznej nádoby, po uvolnení páky pri opotrebení obloženia dotečie pod piest kvapalina z expanzky, preto je stále vzdialenosť dosiek od kotúča rovnaká..
16.07.2021 - 08:23:29
00
rs995... s nikym sa ja nemusim a ani nebudem vadit... toboz niekoho presviedcat. V dnesnej dobe je toho kopec na internete... (aj ked niekedy protichodne informacie). Vyber si co ti najviac sedi a riad sa podla toho. Ale vzdy argumentuj vecne a v ramci slusnosti... Uz ta tvoja hlaska..."ak nechces byt za kretena" je tak trochu na hrane...
Preto uz nebudem viac pisat k tejto teme...
16.07.2021 - 09:53:28
01
aJoN napísal:
Sú dva systémy teda možno viac, ja poznám dva, otvorený s expanznou nádržkou a zatvorený. Zatvorený neobsahuje pumpu ani expanznú nádobu, piesty sa vysunú toľko koľko stlačíš páku, a zase sa o rovnaký úsek vrátia späť, po zjazdení obloženia ich vysunieš pre skrátenie chodu páky von zmenšením objemu systému pomocou skrutky.
Systémy s expanznou nádobou obsahujú pumpu, piest uzatvára otvor do expanznej nádoby, po uvolnení páky pri opotrebení obloženia dotečie pod piest kvapalina z expanzky, preto je stále vzdialenosť dosiek od kotúča rovnaká..

Debata je co vracia piesty naspat.
Ja tvrdim ze tesniace gumicky a nie podtlak. Či už ide o uzavretý systém, tam je ta kvapalina vlastne hydraulucky doraz,kolko piesty odskocia.
16.07.2021 - 10:54:15
00
A nie je to jedno ze co vracia piesty naspat? hlavne ze sa vratia a funguje to ako ma. Za to aby vymysleli tak aby to fungovalo je plateny niekto iny 😉, tak tu z toho nerobte raketovu vedu. Alebo si kupte mechanicke kotucove a tam uz toho nieje vela co riesit😁😉
16.07.2021 - 12:37:05
00
Nie je to jedno, napr. mna to zaujima, kedze som si nie uplne isty fungovanim. Malokedy tu este plodnu a slusnu diskusiu citam, Zucastnenym diskutujucim dakujem.
16.07.2021 - 14:13:44
16
este pre tych ktory nevedia co je vnutri zakladne pocitanicko https://cdn.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen.0000000004234_rev_a_hydraulic_disc_brakes_overview.pdf
16.07.2021 - 14:19:58
00
Informácií je plný internet, len tie suvislosti...
16.07.2021 - 16:26:47
00
internet je plny aj uzitocnych informacii, napriklad Calvin vzdy dobre poradi, tu je nieco o tesneniach piestikov
https://www.youtube.com/watch?v=vQXFFgRButo
16.07.2021 - 17:25:21
01
15.7 . 22:07
Je to asi tazko stráviteľné....
16.07.2021 - 20:32:35
00
rs955i napísal:
Debata je co vracia piesty naspat.
Ja tvrdim ze tesniace gumicky a nie podtlak. Či už ide o uzavretý systém, tam je ta kvapalina vlastne hydraulucky doraz,kolko piesty odskocia.


Ja tvrdím že spätný pohyb piestu v páke.
Prečo sa im ten piest nevracia späť a ostáva vysunutý ak by ho vracali gumičky?
Prečo na ňom znižujú trenie čistením a mazaním aby sa vracal, keby ho vracali gumičky?

Áno, gumičky sa možno pri pohybe piestu kývu, asi tak ako sa kývu stromy keď fúka vietor.

Keď sa piest v páke vráti do východiskovej polohy pôsobením pružiny vrátia sa aj piesty a tesniace gumičky, ak máš odvzdušnenú brzdu.
17.07.2021 - 09:17:28
00
To znamena ze ked sa piestiky nevrátia to zistis na packe ktora sa nevrati?
17.07.2021 - 10:14:45
00
To znamena ze ked zavzdusnis brzdu tak sa piestiky nevrátia,a vlastne neodbrzdis?

No asi zijeme v rozdielnych svetoch...
17.07.2021 - 10:17:40
01
A este k tomu cisteniu...
Cisti sa koli vysuvaniu,lebo problem je ze sa zvysenym trenim vysuvaju len ciste valceky a u tych nevysunutych odpada problem s vracanim...
17.07.2021 - 10:24:38
00
ahojte,
uvazujem na upgradeom zo svojich guide rs na shimano saint, magura mt5 alebo este ked tak shimano XT 4piston.
-dost casto porovnavavaju mt5ťky so saintami.
-ma to niekto odskusane na sebe. Keď tak ktore zobrat.
Brzdy potrebujem take aby zastavili 100kg zivej vahy bez toho aby som brzdil aj ocami a aby boli predvidatelne (guide rs su jedna katastrofa v tomto)
Ďakujem pekne :)
23.07.2021 - 22:46:29
00
keyboard_arrow_up