Dakujem sice za vysvetlenie, ale chapem to tak, ze hlavny ci jediny dovod je, ze kliky su good, generuje to traffic.

Navrchu/Topovane nie su aktualne ani aktivne, ale tie, pri ktorych si predajca da záležať na topovani /pripadne ma na to skript?/.

Kedze ako kupujúci nemam moznost oznacit si inzerát ako videny/uz nezobrazuj, privítal by som napr info o skutocnom datume prveho zadania inzeratu a/alebo pocte topovani ...
16.07.2021 - 00:17:47
01
No vybral si si z toho celeho "kliky su good", co bola ironicka citacia scarinka. Skusim teda obsiahlejsie:

- Bazar je neplatena sluzba, ktoru poskytujeme navstevnikom. Nemame tam externu reklamu, takze prinos pre nas spociva v navstevnosti tejto sekcie. O tom nie je debata, traffic je dolezity. Sekciu navstevuje vyse 150000 unikatov za mesiac, co je vyse 2x tolko co forum. Vacsina uzivatelov bazaru na forum nechodi a pride len ked potrebuje nieco kupit.
- Topovanie nema s generovanim trafficu nic spolocne. Topovat sa da raz za 72 hodin, aj keby kazdy inzerat bol topovany kazdych 72 hodin tak to vygeneruje par desiatok tisic pageviews. To je v porovnani s 5 milionov pageviews co ma bazar kvapka v mori.
- Topovanie udrziava v popredi aktivne inzeraty, to je objektivny fakt. Ano, ak predajca netopuje svoj inzerat, je v nevyhode voci predajcom, ktori topuju. To je ale princip kazdeho bazaru a vacsina za to chce peniaze. U nas staci prist na stranku a topnut inzerat zadarmo. Samozrejme, ze je v nasom zaujme, aby sa uzivatel vracal na stranku.
- Ak sledujes niektore kategorie v bazari dlhodobo, odporucam sa zapisat na notifikacie o novych inzeratoch. Pridu ti len nove, nie topovane inzeraty. Ak by topovanie nebolo, ludia by mali (a historicky naozaj mali) tendenciu mazat inzeraty a pridavat ich nanovo, co bol ovela vacsi problem.
- Informacia o datume zaradenia inzeratu je velmi dobra pripomienka a zrealizujeme ju.
16.07.2021 - 11:36:36
05
no mne z tohto co si napisal vychadza ze vam to vlastne vyhovuje ze tam chodia ludia len aby predavali svoje (a nie len svoje) veci aj ked sa nepodielaju na fore a ani ho necitaju. Cize bazos. Generuje to 2x taky traffic ako forum a mozno aj vacsi.

Uvediem priklad z ineho B2B kde som dlho bol a sem tam este tam zajdem po radu. Tam je bazar ako sluzba a nieco pre userov fora. Je viditelny pre uzivatelov ktori maju 100 a viac postov alebo myslim 2 a viac tyzdnov registraciu. Prave pre to aby tam nechodil smelit kadejaky jozko ferko co si kupil fejkove okuliare z ciny a zistil ze tu to moze predavat akoze original za 10 nasobok. Ten bazar je velmi dobry a prehladny a nenajdem tam ludi ktori si z toho robia zarobkovu cinnost. Je moderovany a je to ako som pisal podpora pre uzivatelov fora.
16.07.2021 - 13:45:50
00
Ano scarinko, je to ako pises. Bazar nie je len sluzba pre foristov. Pokial su inzeraty v ramci nasich pravidiel, tak sme radi ak ich je tam vela a nie je to limitovane pre malu skupinu aktivnych foristov. Nepodporujeme komercnu inzerciu ani predaj fejkov - taketo inzeraty su po nahlaseni (alebo ked si ich moderatorka vsimne) zmazane. Odpoviem rovno aj na dalsiu kritiku co pride - ano, urcite nejake inzeraty preklznu a nie vzdy sa da jasne urcit co je legitimne a co uz je priekupnictvo a opakovany predaj. Je to vyhodnocovane individualne a nahlasovanim nam pomahate udrziavat bazar v dobrom stave.
16.07.2021 - 14:06:45
01
Dakujem cervo za odpovede, specialne za notifikacie (mal som nejake,len som si nevsimol,ze boli iba na nové) a este viac prislub zobraziť datum vytvorenia.
16.07.2021 - 16:36:22
00
mam tiez malu asi uplne nepodstatnu pripomienku k bazaru, s prekvapenim som zistil, ze vsetky neaktivne inzeraty mam so statusom "Inzerát bol zmazaný užívateľom", aj tie ktorym vyprsala platnost a boli zmazane automatom ...
16.07.2021 - 17:07:32
00
Marli uz je to aj tam, nova ikonka pri detaile produktu.

ivast zmenil som text na Inzerat uz nie je aktivny, pretoze netrackujeme ci inzerat zmazal uzivatel alebo automat, len ci ho zmazal moderator za porusenie pravidiel alebo nie.
16.07.2021 - 17:26:42
10
nazdo, ja mam nensi problem s pridanim inzeratu aj s pc aj s telefonu. vsetko vyplnim ale formular neodosle, v profile mi ukazuje nula aktivnych inzerator pritom v sekcii bazar mi ich ukazuje pat, tolko krat som ho skusal pridat. vid printscreen. neviem ci je problem u mna ale udaje boli vyplnene vsetky. dakujem

Prílohy:

Screenshot_2021-07-17-09-52-48-732_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2021-07-17-09-52-48-732_com.android.chrome.jpg 117.92 KiB thumb_up0thumb_down

17.07.2021 - 09:55:58
00
Ahojte,
mam rovnaky problem ako epo. len doplnim, ze tel cislo mam v profile vyplnene (v tvare bez predvolby).
Ked kliknem v bazari na Moje inzeraty, dostanem hlasku: Užívateľ nemá žiadne aktívne inzeráty
19.07.2021 - 08:18:10
00
Ahojte, epo, Dudosk, nejak sa nam tento report namnozil v poslednych dnoch, tak sa zda, ze sa nam tam nieco pokazilo. Aby ste nemuseli cakat na riesenie, chodte pls na tuto stranku, kde si overite svoje telefonne cislo a vase inzeraty sa potom zobrazia: https://www.mtbiker.sk/bazar/overenie
19.07.2021 - 09:41:27
00
Funguje to
Dakujem
19.07.2021 - 09:47:46
00
taká divná vec, na mobile idem v bazari do kategórie celoodpruzene bajky, do filtra dám "inzerát obsahuje"="neuron" a aplikovať. Z vyfiltrovaneho zoznamu si vyberiem bajk, kliknem naň, nebaví ma tak sa chcem vrátiť, a voila, filter nie je aplikovaný, zrazu vidím všetky bajky nielen Neurony. A ešte zábavnejšie je to keď sa filter zmení v čase, potom sa filtrovanie pri návrate do zoznamu vracia k predoslej filtracnej podmienke namiesto aktuálnej z ktorej bol preklik ...
22.09.2021 - 08:05:14
00
Ahoj, ivast, akym sposobom sa vracias z detailu inzeratu naspat? Tlacidlom v prehliadaci? Sprava sa ti to, ako keby si siel v historii spat dvakrat. Teraz som si to vyskusal u seba a funguje mi to dobre, avsak mam tu k dispozicii len iphony, ty si, predpokladsam, na Androide teda? Aky browser?
22.09.2021 - 08:33:30
00
Vraciam sa tlacidom v browseri, nevidim inu moznost ... Android, Adblock browser, tzn Chromium engine 91.0.4472.109. Teraz som to skusil na desktope a tam sa to sprava normalne.
22.09.2021 - 08:47:26
00
Ano, v UI moznost navratu nemame, skro ma zaujimalo, ci sa nevracias spat napr. swipom prstom po displeji. Ok, preposlem niekomu s Androidom a snad sa nam podari to zreplikovat a nasledne fixnut. Vdaka.
22.09.2021 - 09:16:06
00
keyboard_arrow_up