Reraz som po vytiahnuti z krabicky poriadne odmastil a 2x naniesol squirt.Dalej cca 1x tyzdenne pretrel handrou a naniesol neriedeny squirt a nechal do druheho dna zaschnut-vzdy som to robil den pred vyjazdom,aby to poriadne uschlo-stuhlo,ci ako to nazvat😅
16.07.2021 - 18:49:48
11
Ahojte, celkom by ma zaujimal názor miestnej komunity "mazačov" :) na tento test:
thumb_up0thumb_down
a potom na jeho pokračovanie ku Squirtu:
thumb_up0thumb_down
Myslím, že to tu ešte nebolo. Chlapik má zaujímavú metodiku, ale neviem či sa to uplne vyrovná normálnemu jazdeniu.
Pýtam sa preto, že Squirt používam, som s ním relatívne spokojný (čistota pohonu), ale začína sa mi zdať, že sa s s ním reťaz opotrebúva pomerne rýchlo podľa toho čo tu čítam - XC bike, 50% cesta, 50% les a XC jazdenie a (originál Shimano retaz, 12 spd) začína byť po 950km zrelá na výmenu...
19.07.2021 - 11:27:58
10
tak to nebude squirtom - mne sa vydrz retazi praveze citelne predlzila.
19.07.2021 - 13:27:34
05
Na 12spd retazi deore mam aktualne 1500 km a este daco vydrzi,pravdaze mazane squirtom
19.07.2021 - 21:52:55
00
Kr1v1 napísal:
Ja som ten nanoprotech pouzival...mazalo to dobre, dlho to vydrzalo, ale chytalo to sajrajt nenormalne, kazeta cela cierna, na kolieskach kladky nanosy spiny...podobne asi ako nejaky wet lube.

Mažem olejom Muc-Off, pretriem reťaz a rolničky po každom výjazde namočenou handrou v tech.benzíne. Reťaz čistá. Výdrž 100-200km. Nanoprotech chcem z dôvodu, aby som po tých uvedených km nemusel zase kvapkať 120x po článkoch reťaze. Ale až po 300-400km. Tak ja to skúsim a dám vedieť ... :)
19.07.2021 - 22:38:51
00
frybend napísal:
Ahojte, celkom by ma zaujimal názor miestnej komunity "mazačov" :) na tento test:
https://www.youtube.com/watch?v=FbFNrnQ4QUo
a potom na jeho pokračovanie ku Squirtu:
https://www.youtube.com/watch?v=bw0uMvAvs2A
Myslím, že to tu ešte nebolo. Chlapik má zaujímavú metodiku, ale neviem či sa to uplne vyrovná normálnemu jazdeniu.

Dakujem za zaujimave videa.
Par myslienok co mi napadli pri ich pozerani,
1. Test opotrebenia trenim je uplne nepouzitelny. Podmienky testu sa vobec nepodobaju podmienkam pri pouzivani retaze. Ovela vyzsia teplota sposobena velkymi otackami, niekolko nasobne vyzsii pritlak.... Niktore maziva co by fungovali na retazi perfektne (nizsia teplota nizsi tlak, tam mozu uplne zlyhat a opacne) Tiez test poracuje s nadrzkou lubrikantu, co je minimalne u maziv obsahujucich latky ktore sa maju pred pouzitim vyparit (suche lubrikantuy ako squirt) zasadne mylne. Voda plus mazivo je vlastne chladiaca emuliza pouzivan na obrabacich strojoch pri sustruzeni a frezovani. Rozhodne nie mazivo.
2. Test hmotnosti vyplavene ho lubrikantu tiez hovori pramalo. Nezohladnuje rozdiely v hustote lubrikantu. Ak by bol lubrikant velmi takzy na tak aj male vyplavene mozstvo sposobi velku stratu na vahe. Naopak lahky lubrikant moze vyplavit aj uplne cely a strata vahy bude mala. Tak isto nie kazdy lubrikant potrebuje rovnako hrubku filmu pre optimalne mazanie.

K druhej casti.
Test opotrebenia plati to co som napisal hore. Teplota ktora tam vznika musi bohate stacit na roztopenie vosku. Je to tak torocha ko by chcel niekto mazat kluku spalovacieho motora tociaceho 8000rpm svieckou. Ale na lyze by si clovek asi motorovy olej tiez nedal. Nie kazde mazivo je vhodne na vsetko.

Zaujimavy bol ale test odporu sustavy pri roztacani, na tom moze nieco byt. Problem je, ze tieto cisla sa budu vyzrazne menit, ked sa do sytemu priadaju tisicky otoceni a prach. To ze riedky olej ma mensie trenie v cistom stave po par obrateniach je pekne, ale nehovori nic o stave po 20km jazdenia v prachu. A to je to co nas zaujima. Humorne je, ze muckoff, ktory vybral ako najlespi voci Squirt neporovnal, lebo ten by s najvacsou pravdepodobnostou dopadol este horsie. Tiez neposuzil tu sviecku na retaz, lebo ta by bohuzial pobyla vsetko co tam ma, vo vsetkych kategoriach.

Co sa tyka pouzitia vosku na mazanie v Ceramicspeed maju na to zrejme iny nazor.
https://www.ceramicspeed.com/en/cycling/shop/ufo-products/ceramicspeed-ufo-chain-kmc-for-all-12s
Vosk, Ptfe a nejake daslie aditiva, spracovane za tepla.

cdn.mos.cms.futurecdn.net
Elia Viviani na Olympiskych hrach a mnoho dlasich to pouziva tiez.
20.07.2021 - 01:52:33
01
Mažem olejom Muc-Off, pretriem reťaz a rolničky po každom výjazde namočenou handrou v tech.benzíne. Reťaz čistá. Výdrž 100-200km. Nanoprotech chcem z dôvodu, aby som po tých uvedených km nemusel zase kvapkať 120x po článkoch reťaze. Ale až po 300-400km. Tak ja to skúsim a dám vedieť ... :)


Tak ja som to pouzival v mojich zaciatkoch na bicykli, kedy som sa vsetkemu len priucal, a teda som to pouzil vzdy len po umyvani biku po cca 1000km :) Preto tolko spiny tam bolo, ale mazanie vydrzalo a bolo tiche stale. Retaz som menil vtedy po cca 3,5-4tis km (cesta, Ultegra).
20.07.2021 - 12:42:02
01
Chcem poprosiť o radu, nemám skúsenosti ... na bicykel som založil novú reťaz a chcem skúsiť ten Nanoprotech. Pojazdiť na tej retiazke zo 50km a potom ju odmastiť ? Asi tam bude nejaký konzervačný olej. Či ten nevydrží 50km ? Max. 20 ? A potom odmastiť aj technickým benzínom ? Či použiť skôr odporúčané odmasťovače Weldtite apod. ?
21.07.2021 - 14:20:11
00
Odporucam odmastit hned, naco nicit kazetu a prevodnik tym konzervacnym sajrajtom.
21.07.2021 - 14:33:24
03
Na túto otázku existujú dva protichodné názory, pričom ten jeden tvrdí, že reťaz už nikdy nebude tak kvalitne namazana ako od výroby.

Tak si vyber.
21.07.2021 - 15:16:26
03
Na to mazanie reťaze by mohol robiť niekto diplomovku :). V servise mi napr. doporučili handrou v tech. benzíne namočenou reťaz neutierať. Žeby sa tak očistil kov, že začnú články zvonka hrdzavieť ? Odmasťovače majú potom pridané nejaké aditíva ? Ale okrem pár odmasťovačov majú všetky písané, dôkladne po odmastení umyť vodou. A namazané chcem mať len čapy vo vnútri, nech je to von čisté a suché, takže povedať, že po umytí to treba nakonzervovať je ako povedať, nech má načo sadať prach. A pred tým nanoprotech-om by mala byť reťaz dobre odmastená, nech sa ten olej dostane na kov, nie na olej z výroby.
21.07.2021 - 15:26:03
00
Shimano retaze su z vyroby namazane. Staci retaz poriadne zvonku vyutierat handrou namocenou v tech. benzine nech to mazivo nezababre prevody a nahodit. Na original mazive sa da bezne najazdit minimalne 200 - 300 km.
21.07.2021 - 22:54:31
03
Kazdopadne odmastit pred aplykaciou noveho maziva. Ci uz sa bude jazdit tych spominanaych par km na tovarensom mazive alebo nie.
22.07.2021 - 01:47:56
01
Ja som na odborucania skusil toto: https://www.sportisimo.sk/interflon/fin-super-dry-lube/301015/ a musim zatial povedat ze super

Prílohy:

IMG_3825.jpg
IMG_3825.jpg 930.62 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2021 - 07:08:56
00
cele leto jazdim na Squirte na dvoch bikoch. na prvom som to daval na kvalitne ocistenu retaz KMC a tam to funguje vyborne. ziadny sajrajt to nechyta ani ked jazdim po prasnom poli, staci pretriet handrou a dat novu varku tak po sto km. drivetrain ako zo skatulky. na druhom som to dal na novu retaz Yebanu, len tam som to odflakol, retaz s povodnym namastenim som len jemne presiel v cisticke na retaze a tam som sa trapil, stale to len skvrkalo a citil som, ze to ide z tazka. dnes som si dal robotu a celu tu retaz poriadne v benzine odmastil a som zvedavy na vysledok.
15.08.2021 - 17:27:46
01
keyboard_arrow_up