To nebudem, mám tam stále 23c plášte.
25.05.2021 - 20:23:24
00
Ahojte,nestretli ste sa nahodou pri surfovani internetom s nejakym schopnym cestacikom/gravelom v akcii vo velkosti xs? Hladam pre manzelku entry bike, a v tejto detskej velkosti by sa niekde mohla nachadzat vyhodna kupa :)
05.07.2021 - 09:12:47
00
P3P v tejto velkosti vela stastia, riesil som nieco podobne na zaciatku roka a to sa este par kuskov najst dalo. Vsetky linky co som mal ulozene uz su K. O.
05.07.2021 - 09:32:40
00
Ahojte, som cyklistický nováčik, kúpil som si začiatočnícky bicykel pred dvomi mesiacmi, chcel som vyskúšať či ma to bude baviť a vyzerá, že áno a tak hneď poškuľujem po nejakom lepšom.

Viete mi poradiť nejaký karbón v cene do 2000-2500€ (veľkosť asi 54, mám 174 cm)? A vôbec, fakt sa nevyznám: viete mi poradiť aj aké značky dávajú zmysel, ktoré menej, na čo si dávať pozor, a aké obchody (okrem MTBiker-a) pozerať? Aká je dobrá hmotnosť pre takýto karbón bicykel (chcem čo najľahší, prirodzene)? Stačí 105-ka, alebo sa snažiť nájsť Ultegru? Aká je pre stále ešte len začiatočníka dobrá kazeta (a rozsah pastorkov) a kľuky (50/34 alebo 52/36)? Uvítam akúkoľvek radu... Niečo ešte popozerám po fóre a medzi článkami, ale aj tak rád uvítam vaše rady :)

Ďakujem vp!
06.07.2021 - 09:31:59
00
Matkough Ono je tazsie poradit nejaku konkretnu znacku. Ak budes pozerat iba komponenty a budes chciet co najlepsie za co najmenej penazi, ale zaroven nechces bicykel z hypermarketu, tak by som odporucil Orbea Orca M30 - hoci podobnych bicyklov v podobnej cene asi najdes viacero. Nejdem teraz robit prieskum trhu :) Porovnaj si Orca M30 s napriklad so Specialized Tarmac SL6 - za rovnaku sumu dostanes komponenty nizsej rady. Neviem vsak, ako to je s dostupnostou na Slovensku. Nemam a priori nejake velke vyhrady voci bicyklom z Decathlonu a podobnych sieti, neviem ale, ci to je cesta, na ktoru sa chces dat. Minuly rok som jazdil na 105 a nemal som najmensi problem. Voci Ultegra to nie je taky velky rozdiel.
22.07.2021 - 12:19:04
10
JakobSWE napísal:
Matkough Ono je tazsie poradit nejaku konkretnu znacku. Ak budes pozerat iba komponenty a budes chciet co najlepsie za co najmenej penazi, ale zaroven nechces bicykel z hypermarketu, tak by som odporucil Orbea Orca M30 - hoci podobnych bicyklov v podobnej cene asi najdes viacero. Nejdem teraz robit prieskum trhu :) Porovnaj si Orca M30 s napriklad so Specialized Tarmac SL6 - za rovnaku sumu dostanes komponenty nizsej rady. Neviem vsak, ako to je s dostupnostou na Slovensku. Nemam a priori nejake velke vyhrady voci bicyklom z Decathlonu a podobnych sieti, neviem ale, ci to je cesta, na ktoru sa chces dat. Minuly rok som jazdil na 105 a nemal som najmensi problem. Voci Ultegra to nie je taky velky rozdiel.


Dakujem za rady, prave vcera som vsak kupil Wilier GTR 2018, tu z bazaru. Musel som reagovat okamzite, lebo zaujem bol obrovsky, ten nedostatok bikeov je sialeny. Je na Ultegre, chalan mi dal naviac aj Ultegra kazetu (11-32, lebo ta co tam je je 11-25 a to by som sa na Majdan ja nevyskriabal, haha). Su tam ine dobre kolesa, udajne za 600€, Fizik sedlo, skratka, velmi dobre vybavena masina (jej recenzia tu inak: https://road.cc/content/review/180887-wilier-gtr-team-endurance-105). A je naaaaadherny! :) Kazdopadne, dakujem!
22.07.2021 - 13:00:25
03
V tom pripade gratulujem, Matkough :)
22.07.2021 - 13:12:27
10
JakobSWE napísal:
V tom pripade gratulujem, Matkough :)


Dakujem! Nenormalne sa tesim 😎
22.07.2021 - 13:16:29
01
Matkough keď už pôjdeš s tým nádherným bikom na Majdan, nezabudni sa staviť posilniť u kurátka. Tiež sa tam často posilňujeme, aby sme vyšlapli až na Zabité :rofl:
Thts joke, ;) veľká šťastných km prajem
22.07.2021 - 15:06:15
10
kucofly napísal:
Matkough keď už pôjdeš s tým nádherným bikom na Majdan, nezabudni sa staviť posilniť u kurátka. Tiež sa tam často posilňujeme, aby sme vyšlapli až na Zabité :rofl:
Thts joke, ;) veľká šťastných km prajem


Dakujem za tip, stavime sa. Na to Zabite sme sli uz obomi smermi a najma zjazd je odtial paradny. Slapacka hore sa celkom dala, nie je to az take strasne. ;-) Velmi pekne tam je.
22.07.2021 - 21:23:55
00
Ahojte, vedeli by ste poradiť aj mne ? sedavá práca, a za 2 roky 15kg :D Potrebujem niečo na jazdenie do prace 6km tam 6km spať s tým že cez víkend by som šiel nejaký výlet 30-60km.
doteraz som jazdil na československom favorite galuzke ked bolo ešte 85-90kg ktorá bola ako tak porobená a nastal čas že by som si niečo kúpil nech sa aj trošku hýbem.
180cm 105kg

Najradšej by som zobral nejaký cestak, strašne ma laka gravel keďže cesty tu sú ake sú, poprípade ak by ste odporučili tak by som zobral nejaký cross.
Cenovka mam na začiatok dosť nízko keďže neviem či ma to úplne nadchne preto by som nechcel minút viac než 600e.
Viem že je to úplne mala cena, MT biker mam prečítaný no predsa či niečo neodporučíte.

Myslel som si že problém je iba s nedostatkom čipov a nie že človek si nekúpi ani bicykel :D

Aké mam možnosti? čakať iba na doskladnenie decathlon RC 120 520 poprípade tie gravel verzie ?
ľudia spomínali že praská stred, udrží to mojich 105kg? poprípade výmena potom je veľmi drahá ?

Alebo za takú cenu ožehlím "štýl" a oplatí sa mi vybrať nejaký cross ? treking?

Ďakujem za odpovede.
29.07.2021 - 11:27:26
00
sai napísal:
...


osobne by som odporucal flatbar, na take to prepravovanie do roboty mi to pride uzitocnejsie ako barany.
https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc120-fb-id_8556195.html by myslim malo stacit v danej cenovej hladine, s tym ze weekendy s tym obsluzis tiez pohodlne. gumy mozes pripadne vymenit za sirie, ak by sa ti to nezdalo
za viacej penazi https://www.decathlon.sk/bicykel-triban-rc500-flatbar-id_8548314.html (ja to mam s baranmi) je to imo celkom seriozny bike, ktory toho zvladne viacej ako ocakavas
co sa tyka cross/treking tam nejako nevidim pre teba prinos, jedine ze by si chodil do prace po nejakych zvazniciach, alebo mal ine vyletne plany.

k tym gravelom v tej cene to zrejme nebude nejaka extra vyhra + samozrejme barany.

ak by som mal vyberat pre seba, podla tvojich poziadaviek, siel by som do rc120 flatbar, a vymenil by som kluky za subcompact (nieco taketo https://www.dominatorix.sk/obchod/sport-2/cyklistika/nahradne-diely/kluky-shimano-tourney-fc-ty501-2-46-30z-170-mm/) a sirsie plaste ak by bolo treba.

samozrejme v pripade sportovejsich ambicii (pravidelnejsie kondicne bicyklovanie) rc500 s baranmi
gravelu "z vyroby" by som sa na zaciatok vyhol, jediny dovod kupy by bolo to ze by som ho rychlo predal ak by ma to nechytilo

PS: inak predpokladam, ze tie bicykle unesu standartne do 120kg ;) to ale asi treba preverit
29.07.2021 - 12:52:15
11
Ako začiatok decathlon bicykle sú ok. A ich Triban 100 je asi najlacnejší komuter do práce, ktorého zničenie/krádež Ťa bolieť veľmi nebude.

Ja som asi divný, ale na cesťák & gravel & CX by som flat bar nikdy neodporúčal. Môj prvý reálny bajk po oceľovom kvázi mtb približovadle mal barany a radenie na dolnej rámovej trubke. Odporúčať flatbar je podľa mňa trochu dehonestujúce - ako keby bol tak ľavý, že by na baranoch jazdiť nevedel.
29.07.2021 - 13:32:05
01
No ked nepočítam detstvo tak mam nabehane tak 500km takže som začiatočník ale tieto km mam na baranoch na starej favoritke ktorá bola na galuskách + prehadzovačky na ráme takže to by problém nebol. Práveže baran by ma lákal ísť cez víkend na okresky/dediny a nabehal nejaké tie km aj pomimo. A ten flatbar zase tak "sexy" neni.
Mám 24 takže báť sa o mňa nemusíte :D
Celkovo aj keby som išiel do cestného tak by som asi chcel hrubšie plašte na štýl gravel... alebo keď už cross tak by som tam asi chcel gravel plašte

Určite si nechám poradiť od skúsenejších, viem že moja cena je nič moc takže dám na rady a kvalitu.
29.07.2021 - 14:20:58
00
V tomto prípade ísť do dvoj-placky. Ak je to prvý cesťák/gravel, tak by som doporučil endurance geometriu.
29.07.2021 - 15:58:14
00
keyboard_arrow_up