Pukat ti nemusi vo vnutry stredu, vacsinou to pukaju zavity misiek a stredovej trubky v rame (hlinik na hlinik). Vyber to, vycisti a hod na zavity nejaku lepsiu vazelinu, napriklad litiovu, len nie nejaku zeriavnicku, lebo za 5 minut jazdy z nej bude voda a pukat to bude este viac... :D
25.06.2008 - 09:30:05
00
Snad budes mat pravdu , uz len volnym okom je vidiet prach-hlinu-bordel v strede a okolo zavitu misiek . Bohuzial ja na to nemam naradie takze to neham na servis.
25.06.2008 - 09:37:40
00
Bohuzial ja na to nemam naradie takze to neham na servis.

Kľuky zhodiť vieš ? Máš na to náradie ?....určite áno .
Takže si dokúp len kľúč na montáž a demontáž misiek.Stojí 100-150 Sk.S tým uvoľníš zapúzdrený stred a aj nahodíš naspäť.Jedna miska má ľavý závit a druhá pravý - vždy v smere šlapania,aby sa neuvoľnovali pri zábere :idea: .
Ak ten jednoúčelový kľúč nestratíš,tak Ti poslúži do smrti :D
25.06.2008 - 12:16:22
00
ešte to môže byť prasknutý rám!!! Slavovi Strečanskému nový bicykel pri šliapaní praskal -divne cvrlikal. Všetci čo sme to počuli, sme si mysleli, že to je stred, ale keď z neho zosadol a chytil bicykel za sedlo a predstavec a náhodne "pokrútil", tak to znova zaprašťalo. Pozerali sme zvary a bola prasklina v zvare na spodnej rámovej rúre pri prednom stĺpiku!!! Prašťanie bolo spôsobené námáhaním rámu na krut - pri šliapaní. Preto to mylný názor, že stred. Ale nechcem tu nikoho vyľakať! :wink:
25.06.2008 - 21:08:53
00
...ak xces mat istotu ze to nie je stred, zhod ho a na zavity misiek daj trochu sanitarneho silikonu a znova nahod (samozrejme predtym to vycisti)....vlastana skusenost....silikon na zavitoch (Al-Al) robi divy..:D :D :D :D ..absolutne nic nepuka....dalsia vec sedlovka-objimka, a samozrejme bovdeny + piesocek dalej spoj sedlo - sedlovka, krcok vidlice....treba vsetko vycistit, nastriekat silikonovy sprej....a uvidis ci to po par km prestane bo nie....ak nie potom treba skontrolovat ram...... :(
25.06.2008 - 21:55:52
00
Ram mi zvarili spanielsky sudruzi a fakt neudelali chybu :-P
Moje pukanie zmizlo vycistenim stredu a fakt ze tam bolo co cistit...
25.06.2008 - 22:27:25
00
Caveste,
ja mam opacny problem, mne to chrupka prave, ked idem dole kopcom, takze v strede to asi nebude, neviete nahodou co by to mohlo byt?

Predpokladam, ze vykucham koleso, az po orech, a pohram sa s kladivkami, a poriadne vsetko precistim, ale ak by ste niekto mali menej pracnu skusenost, potesi...

Zapuzdrene stredy by nemali prepustit bordel, az na loziska, iba ak sa do nich navaza voda VAP-kami...
30.06.2008 - 09:09:24
00
Čo môže mať príčina, keď to puka len keď vyviniem tlak na pravú kluku? Keď vyviniem rovnaký tlak na ľavú, nič nepuka.
Pedále to nie sú.
27.03.2022 - 15:52:36
00
juju_pepe napísal:
Čo môže mať príčina, keď to puka len keď vyviniem tlak na pravú kluku? Keď vyviniem rovnaký tlak na ľavú, nič nepuka.
Pedále to nie sú.

Povedal by som, ze v pripade stredovych zlozeni to je tak 99% pripadov, ze sa poskodi len jedna strana = v tomto pripade je problem zjavne na pravej strane, treba vycistit (idealne rovno obe strany) a dufat, ze to bolo len znecistenie a nie lozisko...
27.03.2022 - 17:40:13
00
Co myslis vycistit konkretne? Loziska? Stredove som daval pred rokom, malo by byt ciste, ma cca 3000km
Dpstalo ale par sup gumenym kladivom, resp. kluky dostali, kedze to sli dnu velmi tazko aj kladovom.
27.03.2022 - 18:26:22
00
juju_pepe napísal:
Co myslis vycistit konkretne? Loziska? Stredove som daval pred rokom, malo by byt ciste, ma cca 3000km
Dpstalo ale par sup gumenym kladivom, resp. kluky dostali, kedze to sli dnu velmi tazko aj kladovom.

Ak ide o zavitove stredove zlozenie, tak uplny zaklad je demonataz, kompletne vycistenie zavitov a stredovej osky + premazanie. Osobne si myslim, ze rok je dost casu na to, aby sa tam dostal prach, piesok alebo podobne male necistoty, ktore mozu sposobit praskanie...
27.03.2022 - 18:35:16
00
keyboard_arrow_up