Z tej jednej vety to asi bolo vytrhnuté z kontextu takže upresním. Naposledy, čo som pre koleno niečo medicínske spravila, že som bola v júly na tej "Hyalu neviem čo" inekcii do kolena ale od vtedy naozaj nič, nič doplnkoidné nejem, neberiem ani nič na podporu kĺbov ani nemažem. Cvičeniea ako také je v pohode, normálne robím drepy, drepy so záťažou, také "zanožovacie" drepy s jednou nohou na bose a čo ja viem čo, všetko úplne ok, nič s kolenom necítim, práveže mám pocit, že sa mi spevňuje ... ale zrejme sa našiel cvik, ktorý nie je pre mňa a keďže som také niečo doteraz nerobila, zistila som, že mi to nesedí tak, že som si uvedomila po dlhšom čase, že nie som ja tak úplne ok ako som si myslela :) ... bol to taký cvik ako keby simulácia korčuliarskeho odrazu kedy stojíš na jednej nohe, na neja sa znižuješ ako keby do drepu a druhou nohou šmykom unožíš do boku (pritom na normálnych korčuliach som úplne ok). Už som tiež zistila, že nemôžem robiť nič "plankoidné" lebo druhý deň mám úplne seknuté kríže takže chalan vie, čo mi je :) ale keďže cviky na nohy boli doteraz v pohode, nemali sme potrebu to nejak eliminovať. ... ešte pre info, ja tam chodím preto, lebo naozaj musím spevnieť, pri mojej hypermobilite kedy mi ide vypadnúť rameno už len pri načahovaní sa za niečím, je toto moje rozhodnutie naozaj v hodine dvanástej a zas dáky kulturista zo mňa nebude :)
14.12.2019 - 21:22:30
00
k cviceniu na bosu a inych balancnych pomockach
http://www.coretraining.cz/2019/07/jasna-odpoved-proc-nejsou-balancni-nestabilni-pomucky-vhodneuzitecne-pro-silu-a-napravu/
15.12.2019 - 19:17:03
00
Zdravim vospolok. Poslednu dobu (dlhsiu) ma trapi taky zvlastny problem s pravym kolenom. Konkretne nejde o samotne koleno, ale subjektivne sa jedna o upon nad jablckom (patelou). Konkretne pri ohybani kolena mi nad jablckom na pravej strane stale akoby pukne. Ked to miesto chytim rukou a ohnem nohu, tak citim akoby na tom mieste nieco preskoci, akoby ten vaz quadricepsu (vid obrazok) sa nemestil pri ohnuni medzi medialnu a lateralnu cast stehennej kosti a nieco musel v smere sipky preskocit. Pisem subjektivne, lebo tak to citim, a neviem si predstavit nic ine, co by tam mohlo takto preskakovat. Nema/l niekto obdobny problem? Da sa to nejako riesit? Prejavuje sa to velmi casto pri slapani na bicykli. Nie je to bolestive, ale cim dalej tym je to viac neprijemne.
Dakujem za rady, ze mam ist k lekarovi (pojdem), ale posledna vec co chcem v tomto case je behat kade tade po ambulanciach.

Prílohy:

Blausen_0597_KneeAnatomy_Side.png
Blausen_0597_KneeAnatomy_Side.png 716.34 KiB 6 thumb_up1thumb_down

27.03.2020 - 18:14:56
00
ja mam obdobny problem, mozno sa v nom najdes. Odtrhnuty meniskus mi sposobuje ( iba na biku ) take hlasne lupanie/preskakovanie v kolene, nieje to bolestive ale neprijemne. Da sa to riesit artroskopiou, na ktoru sa mi ale nechce ist ( bola by to moja uz siedma operacia kolien ), dohodol som sa s doktorom, ze zatial tomu nechame volny priebeh a ked uz to prekroci hranicu, potom to budeme riesi
27.03.2020 - 22:21:04
00
Dik za reakciu. U mna to praveze nie je ani pocut, len to citim a nie je to o v kolene ale nad kolenom. Presne v mieste ako mam prst na fotke a je to spojene s ohnutim kolena. Pri behani alebo chodeni sa to nedeje. Len na biku sa mi v hornej uvrati ohne koleno za tu potrebnu hranicu a citim to.

Prílohy:

IMG_20200327_223100.jpg
IMG_20200327_223100.jpg 707.23 KiB 1 thumb_up0thumb_down

27.03.2020 - 22:33:23
00
Mám presne to isté, akurát na bajku v pohode, ale z podrepu to cítiť aj počuť. Chcel som to riešiť ale úplne som rezignoval hneď pri prvom pokuse sa dostať k doktorovi. V tomto štáte a k tomu v tejto dobe je ideálne byť zdravý a potom nech to sekne raz a na poriadok.
28.03.2020 - 06:55:30
00
stealth napísal:
Dik za reakciu. U mna to praveze nie je ani pocut, len to citim a nie je to o v kolene ale nad kolenom. Presne v mieste ako mam prst na fotke a je to spojene s ohnutim kolena. Pri behani alebo chodeni sa to nedeje. Len na biku sa mi v hornej uvrati ohne koleno za tu potrebnu hranicu a citim to.

S tým musíš iba žiť, ja som sa naučil od kam. kt. je športovec profesionál, že netreba si to všímať, všetko prejde. Hovoril, že keby on ma stále niečo riešiť na sebe, tak polroka z roka nemôže cvičiť ?
28.03.2020 - 08:00:40
00
Doteraz som to ignoroval, vyzera tak, ze v tom budem asi pokracovat. Stacil mi natiahnuty svalovy upinak pri bedrovom klbe a ako pise PatrikLA, radsej byt u nas zdravy apotom nech to sekne. Pokial som sa vobec dopracoval v k lekarovi, tak presiel mesiac (a to bol este dobry cas). Snad sa to nezhorsi. Chcel som len vediet, ci niekto nema podbny problem a teda, ci to je nieco vazne, co sa bude zhorsovat, alebo sa na to proste vykadit :D
29.03.2020 - 15:40:05
00
stealth:
Úplne rovnaký problém. Vlani na jar pravé kleno, teraz ľavé. (jazdím celú zimu) Je to nebolestivé, no neprijemné. Riešil som to 2x denne veral gel, tejpovacie pásky, stahujúca bandáž (bez zmeny). Pomohol úplný oddych týždeň, nasledne ľahko po hodinke rozjazdiť a postupne to prechádzalo. Celkovo to trvalo 4-6 týždňov.
Ako príčinu dedukujem buď prefúknutie, prechladnutie. No tohto roku mi to ale začalo po prvých silových tréningoch v kopčekoch, resp. s rýchleho prechodu s cestáku na mtb. Jemne som však upravil aj posed na mtb. Momentálne je to už ok.
01.04.2020 - 13:12:21
00
Problemy s kolenom mozu mat rozne priciny. Niektore su menej zavazne, ale moze to skoncit aj operaciou pripadne trvalymi nasledkami. Moj kolega napr. skoncil s barlami, ktorych sa uz nikdy nezbavi. Urcite nezaskodi navsteva doktora.
30.05.2020 - 23:11:36
00
Ahojte, chcem sa opytat, kupil som si novy bike a na nom ma bolia kolena, presadnem na stary trekingovy, bolest nikde, sadnem na novy gravel a do 5 km ma bolia kolena, nejake napady co treba upravit? Sedadlo mam nizsie ako na trekingu ale aj kostra je cela mensia a pedale nizsie....
23.07.2021 - 20:26:48
00
Predo zadná pozicia sedla v kombinácii s výškou
23.07.2021 - 21:36:48
00
V kombinácii s nastavenim kufrov tretier,ak ich máš.
24.07.2021 - 07:35:08
00
Ja som si pred cca 14 dnami zvrtol koleno ( smikol som sa na klzkej podlahe ). Koleno mi uz odpuchlo. Doktor mi hovoril ze mam bicyklovat to pomaha. Mam aj ortezu ale vtom je to nepohodlne jazdit. To koleno mi obcas vyskoci ( uraz z 2004 ). Bude stacit bandaz na biku? Najhorsie je ze je to prave, ktore vypina tretru red zastavenim.
11.08.2021 - 22:49:18
00
To sa skor doktora spytaj,ci staci bandaz,ale mohla by,kedze pri bicyklovani koleno az tak moc nezatazujes. A nahod si radsej klasicke pedale.Moze sa stat,ze ta pri vypinani koleno zaboli,nevypnes sa,padnes a ublizis si este viac.
12.08.2021 - 07:50:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up