Jo. Ja som bol vcera v Krakove a ako ci to malo nemecku SPZ alebo rakusku, ci polsku jazdili vsetci rovnako. Som bol rad, ked som zisiel z dialnice
19.07.2021 - 21:59:37
00
corsair napísal:
Chápem. Mentalita sa mení podľa aktuálnej geografickej polohy


Evidentne áno. Stačí sa pozrieť na slovenských šoférov a čašníkov už pár kilometrov za rakúskou hranicou.
19.07.2021 - 22:24:04
00
Mimo dialnice Poliaci ziadna vyhra tiez. Mna vcera Poliak zacal obiehat v 180 stupnovej zakrute cez plnu na Certovici a uz som videl ako ide oproti auto zhora...musel to byt uplny je.bo, lebo ci bol za mnou alebo predo mnou, isiel ako zmyslov zbaveny. Keby aspon bola volnejsia cesta, ale vcera bolo relativne dost aut. Najlepsie, ze ked bol za mnou, vzdy sa rozhodol nalepit na mna prave pred zakrutou, aj ked mal volno dlho predtym...
19.07.2021 - 22:40:59
00
BA obchvat je zdroj každodennej dávky stupidity a bizáru v jednom. Od SMS-károv, telefonistov, smerovky - škoda reči, tirkárov pozerajúcich film na ntb alebo čosi čítajúcich, cez pani ktorá sa v zákrute pri Darexe otočila dozadu riešiť dieťa pričom jej auto prešlo krížom cez dva jazdné pruhy, ďalší čokla na kolenách (beagla, nie nejakého plyšáčika)….dnes som videl opäť čosi nové. Frikulýn ma dobieha, ja vpravo, on vľavo, rýchlosť cca 100km/h a v späťáku vidím že už je štvrtinou auta v mojom pruhu. Potom korekcia a keď ma míňal tak ruky na volante a usilovne si pilníkoval nechty. Pohľad uprený na ukazovák a pilníkoval ako vietnamka v nail studiu. Týmto by som ho rád pozdravil, BT354AO biely Megane, vyhrávaš priebežne prvé miesto v mojom tohtoročnom rebríčku o Majstra obchvatu.
20.07.2021 - 17:46:41
012
https://www.cas.sk/clanok/2563225/bezohladnost-najhrubsieho-zrna-ozraty-vodic-zrazil-v-hornej-suci-cyklistu-z-miesta-nehody-usiel/ .........Cyklistu s početnými poraneniami hlavy previezli do trenčianskej nemocnice.........pri čítaní tohto som si spomenul na tých čo nosia prilbu na riadidlách...samozrejme príčina zrážky- opitý vodič ale...
20.07.2021 - 22:10:03
00
Pozdravujem dve damy, ktore ma dnes obmedzili pri zjazde z Kamzika cez Kolibu do mesta. Jedna bruneta na malej Vitare so SN znackou - vychadzala z vedlajsej cesty sprava asi 50m predo mnou a velmi velmi pomaly sa rozbiehala, takze som musel reagovat celkom prudkym brzdenim. Druha, blondina na Mercedese, vychadzala zlava a opacnym smerom ako ja a to tak, ze predkom zasahovala viac ako do polovice mojho pruhu, takze som povymetal vsetky diery na kraji...
28.07.2021 - 00:00:10
00
Ja dnes len taka obchvatova klasika 🤣 kkt v BMW X7 to posle v 40km/h z pripajaku rovno na obchvat v casti kde este nema ani prerusovanu ciaru… (lebo sak na co vyuzit celu dlzku pruhu a dorovnat rychlost vsak? :tmi: )

A potom ***** co sa nevie zaradit na moste SNP a potom sa cuduje ze ho auta predomnou nechcu pustit medzi seba ked si to masiruje taxi pruhom 🤣
28.07.2021 - 06:15:16
00
Sli sme do turistickej destinacie. Klasicka uzka cesta lesom co nikam nepokracuje, ale s dlhymi rovinkami kde vidiet do daleka. Na nej milion cyklistov, sportovci s prilbami, bez prilieb, ebajkeri, rodinky. Skratka uplna vsehochut.

A ja som tak na aute dohnal skupinu 4 aut. Traja (a ja) sme obiehali cez protismer smerovky ako treba, odstupy pomalicky, kludne, len jeden trtko uprostred nic, len sa vysunul kolko trebalo a lizal rad radom vsetkych cyklistov. Aj som si potrubil a aj tak nepomohlo. Mal som chut mu jednu vylepit. Nechcem si ale kazit vikend, tak sa len vyplacem na forum a karavana pojde dalej.
08.08.2021 - 16:01:30
10
Jednu vec nechápem, načo sú v autách klaksony, keď nikto nevie, načo sa používajú (nie, neslúžia na "vynadanie" iným účastníkom cestnej premávky).

Jedno sa mi na Nemeckom systéme "bezpečnosti cyklistov" nepáči. Kua ident po ceste, riadne po kraji, a za chrbtom mi vkuse niečo vrčí. Vkuse.
08.08.2021 - 16:44:29
00
neviem ci sem, inu temu nepoznam, ale tak s vodicmi to suvisi dost https://www.dailymale.sk/articles/mentalne-nastavenie-cyklokoalicie_5654
10.08.2021 - 09:59:15
00
Ďalší, tuším tretí mŕtvy odkedy diaľničiari opravujú most pri Boroch :tmi:
https://www.topky.sk/cl/10/2165493/MIMORIADNE-Dialnica-D2-je-uzavreta--FOTO-Tragicka-nehoda-
12.08.2021 - 13:15:31
00
... takych usekov kde sa nieco opravuje je v Europe mraky. Vcera TT-BA pro Voderadoch auto v priekope, o par stoviek metrov v protismere auto na streche. Ten most s tym nic nema, problem je v tom ze niektori jazdia akoby mali neobmedzene zivoty a cheaty v arkadovke na plejku.

Isteze znizena rychlost kvoli tej oprave uz mala byt asi od Kutov. Napriklad 40km/h ... Myslis si ze to niekomu zabrani ist 150?

Chces vidiet ako sa sanitka predierala pomedzi auta lebo takmer nikto nevie co je to zachranarska ulicka? Chces video a foto?
12.08.2021 - 14:05:41
07
Strasne vela sa teraz opravuje, pomaly v kazdej zastrcenej dedine .. asi vypredaj asfaltu :lol:
12.08.2021 - 14:13:52
00
ludia hlavne nedávajú pozor :D to je asi najväčší problém na cestách...

väčšina nehôd je spôsobená z nepozornosti....telefón v paprči v mestách aj na dialniciach je mám taký pocit čím ďalej tým bežnejšia vec....

fakt netuším prečo? keď dnešné autá majú infotainment.... telefón pripájam ešte v podzemnej garáži a prepínanie hudby/ podcastov, prijímanie hovorov / volanie riešim cez volant, dokonca ešte aj smsdky mi to vie prečítať... inak povedané nemám jediný dôvod chytať za jazdy telefón do rúk.....

záchranárska ulička je na slovenských cestách asi nadávka... vždy stojím/ pomaly sa posúvam v kolóne skoro jediný natlačený na zvodidlá....

začínam mať silný pocit že by sme mali spraviť vodičák pre všetkých bez rozdielu na dobu určitú ako ho majú kamionisti (každých pár rokov povinné preskúšanie...)

a polícia by mohla začať viac riešiť skôr takéto priestupky a nie len rýchlosť.... lebo rýchlosť sama o sebe nebezpečná nieje a práveže vodič idúci rýchlo na zväčša naplno venuje ceste.....(aspoň ja osobne nemám problém s rýchlo jazdiacimi šoférmi, oveľa väčší rešpekt mám práve z telefonistov, mamičiek obsluhujúcich ratolesti za jazdy a podobne...)
12.08.2021 - 14:17:39
012
Slavomirsk "Hold your horses", povedal by klasik. Nikde som nenapísal, že za to môžu diaľničiari alebo ten most, či niekto iný tak nerozumiem tvojmu útočnému štýlu.
Dovolím si ale tvrdiť, že záchranársku uličku slovenskí vodiči poznajú. Tým úsekom D2 jazdím takmer denne do BA a od chvíle ako sa začnú kolóny tak vodiči v ľavom pruhu sa poslušne tlačia na stredové zvodidlá a kamióny zase na postranné. Aj sanitku som tam už stretol, a nie jednu, ktorá síce pomalšie, ale zato plynule touto uličkou prešla. Samozrejme, že sa vždy nájde nejaký dement, ktorý o záchranárskej uličke v živote nepočul, zabudol alebo sa tlačí dopredu ako debil, lebo aha, veď v strede je voľno tak idem.
Ad info: znížená rýchlosť na 80 km/h je tam už chvíľu za križovatkou Lozorno.
12.08.2021 - 14:18:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up