Ono si clovek mysli, ze 80mm je dost, a potom pride na Trilogy a zaplace. :D
30.07.2021 - 11:23:19
00
Predtým som jazdil na HT iba 60 mm, 80 je už celkom luxus. Predvčerom som na Scalpeli išiel DH zjazd 13,6% pekne rozbitý Sekyl a vôbec som o tom nevedel, našiel som to až ex-post na Stave. Ono asi to závisí aj od geometrie. Celkovo Scalpel úspešne maskuje mnoho vecí vrátane rýchlosti, ktoré sa na inom bajku s inou geo možu zdať "smrteľné".


nic v zlom, ale skratkou "DH" oznacuje kazdy blb kazdu pozvolne klesajucu zvaznicu (ako tu, co si isiel).. skus modru TZ pod Draci hradok
30.07.2021 - 11:37:54
00
Kym som nevidel na Strave segment, neveril som, ze ta modra TZ sa da zist aj na bicykli :lol:
Klobuk dolu pred vsetkymi, co to daju.
30.07.2021 - 11:45:34
00
St_Peter napísal:
Predstavec sa dá dať ešte reverz na stúpanie.


Radsej sa zbav toho skaredeho komina ;)
30.07.2021 - 12:26:10
00
jachmel napísal:
Radsej sa zbav toho skaredeho komina ;)


Myslíš kryt - “komín” či predstavec cely?
30.07.2021 - 12:37:17
00
foobar napísal:
nic v zlom, ale skratkou "DH" oznacuje kazdy blb kazdu pozvolne klesajucu zvaznicu (ako tu, co si isiel).. skus modru TZ pod Draci hradok


Nebicyklujem preto aby som si dokazoval ze aj bikom sa da zlanovat. Proste sa bicyklujem, pretoze mi to robi radost a tomu podriadujem aj železo. Tento bike som kupoval pre jazdy v Malych Karpatoch kde jazdim 90% svojho casu, klasicke trasy, doteraz viac na HT. Nemam uz 20 ani 30, aby som hazardoval so svojim zdravim (Stacila mi komplikovana zlomenina kolena pred 2 ma rokmi - 7 srobov a titanova platna included...) Ale, aby to nevyznelo negativne, prajem kazdemu na biku, aby ho to tesilo rovnako a jazdil to co chce a na co sa citi :-) V bezpeci a mimo ohrozenia zdravia svojeho, ci ineho.

Prílohy:

IMG_6462 2.jpg
IMG_6462 2.jpg 372.87 KiB thumb_up1thumb_down

30.07.2021 - 13:11:07
028
Cely predstavec daj nizsie, aby nebolo tolko podloziek pod nim. Bude to lepsie vyzerat a dosiahnes to iste ako otocenim predstavca.
30.07.2021 - 14:08:43
00
St_Peter nehovorim ze mas niekomu nieco dokazovat - ale ze "DH" segmenty na Strave su na 99% uplne nezmysly ktore s DH nemaju nic spolocne
30.07.2021 - 14:12:21
00
St_Peter Paradny bike, akurat ta cena by mi zruinovala rozpocet aspon na rok. :D
30.07.2021 - 15:56:43
01
St_Peter napísal:
Predtým som jazdil na HT iba 60 mm, 80 je už celkom luxus. Predvčerom som na Scalpeli išiel DH zjazd 13,6% pekne rozbitý Sekyl a vôbec som o tom nevedel, našiel som to až ex-post na Stave. Ono asi to závisí aj od geometrie. Celkovo Scalpel úspešne maskuje mnoho vecí vrátane rýchlosti, ktoré sa na inom bajku s inou geo možu zdať "smrteľné".
Jazdil som aj Scalpel vo velkosti XL s 125 mm AXS, v dolnej pozícii som sa nevedel poskladať a keď som potreboval určiť zdravý stred v zjazde, súčasne prišlapnúť na nejakej vlne, aby sa za sedlo dalo pohodlne dostať, ale zároveň aj o neho stehnami opreť bolo to zbytočne otravné posúvanie páčkou, čo ma dosť vyrušovalo. Na DH blbnutie mám ešte jeden AM/DH bike, ale jazdím ho veľmi málo, baví ma viac technická jazda. Vždy keď presadnem z XC, mám taký "jemný" pocit nudy, že to pustíš kade chceš a ten bike urobí tu prácu za teba vrátane 125 mm sedlovky.

Ďakujem za kompliment, je to MASTERPIECE!


Ako tam asi nejde az tak o sklon, ale ked riesis nejake vacsi nerovnosti a kamene. Uz len taky Blue Trail by som nechcel jazdit so sedlom na urovni riadidiel. O Slalomke, TBK2/3 ani nehovorim. Scalpel zas nie je az taky "progresivny" bike, ma "len" 68 hlavovy a je pomerne kratky. Je tak na polceste medzi old school a new school. Ale zas ma super pruzenie.
Prave to ze mam pocit, ze aj ked niekde vletim tak sedlo mi vobec nezavadza a citim sa ovela bezpecnejsie. Ja len vzhladom na to ako velmi vysoko je sedlo aj pri zasunutej polohe. Ale tak ked ti to vyhovuje tak :)
Vela stastnych kilometrov. Ja teraz marodujem, lebo ma vysekalo v zakrute a nepomohla mi progresivna geo, ani 2,4 gumy ani 15cm teleskop :D
30.07.2021 - 16:16:02
01
CyclopathicLaughs napísal:
St_Peter Paradny bike, akurat ta cena by mi zruinovala rozpocet aspon na rok. :D


Bol to dlhy proces. Predal som postupne bajky teda presne 2 aby som sa dostal k jednému 😂 Takze som to nejak naskrblil. Predal som 2 prémiové bajky ktoré som vypiplal, čo som si sám povedal keď som to kupoval, že nie som úplne normálny. Mozem však potvrdiť, že až keď som dal prvé jazdy som si uvedomil že každé € stalo za to! Ďakujem :)
30.07.2021 - 16:18:36
02
St_Peter aj tak bol najkrajší Radon ale aj ten Canyon bol parádny 😉 tak nech sa podarí čo najviac km bez zranenia a pádu
30.07.2021 - 17:08:41
02
St_Peter napísal:
Bol to dlhy proces. Predal som postupne bajky teda presne 2 aby som sa dostal k jednému 😂 Takze som to nejak naskrblil. Predal som 2 prémiové bajky ktoré som vypiplal, čo som si sám povedal keď som to kupoval, že nie som úplne normálny. Mozem však potvrdiť, že až keď som dal prvé jazdy som si uvedomil že každé € stalo za to! Ďakujem :)


Tak tak, kym nato clovek ma treba vyuzit. Uzivaj si bike, vyzera skvelo. :y:
30.07.2021 - 18:48:59
01
Indy9o napísal:
St_Peter aj tak bol najkrajší Radon ale aj ten Canyon bol parádny 😉 tak nech sa podarí čo najviac km bez zranenia a pádu


RADON srdcovka totálna. Cítim že sa ešte niekedy k Jealous vrátim. Bol to úžasný Bajk. Teraz robi radost pánovi pri Košiciach :)
30.07.2021 - 20:51:44
00
Tak ono DH= Down Hill a teda Dole Kopcom. takze nema vyznam sa tu hadat co je DH a co nie ;-) len ked niekto nema pohonene ego tak si ho honi tu 😀
30.07.2021 - 21:04:15
07
keyboard_arrow_up