Osobne si myslím, že polovica zaočkovanych a skoro všetci nezaockovani sa na nejaké opatrenia vykašlú.

Pravdu mal ten Čekan, keď vravel,že tretia vlna nás položí ako spoločnosť:)
31.07.2021 - 07:43:45
00
aj tak to cele smeruje k tomu ze skor ci neskor sa vsetky opatrenia zrusia, minimalne pre ockovanych, a proste sa bude zit normalne jak predtym s tym ze covid tu bude lietat a sem tam niekto skonci v nemocnici, jak pri akejkolvek inej chorobe.... problem su len neockovanci ktori to oddaluju, tym pomoze len to ked cez nich preleti delta a pripadne dalsie varianty, kus ich preriedi a prinuti ockovat. ver tomu ze dost z nezaockovanych sa bude trhat ist na ockovanie ked im niekto blizky pred ocami exne lebo nebol ockovany. im treba aby zazili na vlastnej kozi ten vymysleny virus
31.07.2021 - 08:42:46
01
stanlee napísal:
Osobne si myslím, že polovica zaočkovanych a skoro všetci nezaockovani sa na nejaké opatrenia vykašlú.

Pravdu mal ten Čekan, keď vravel,že tretia vlna nás položí ako spoločnosť:)

Položí, lebo spoločnosť je rozdelená.
https://martinisuche.blog.pravda.sk/2021/07/30/blahov-kotleba-kotlebov-blaha/
31.07.2021 - 08:55:22
00
Neviete co mam robit, ak mi este nedosiel ten kod covidpass?
31.07.2021 - 11:20:10
00
nie tretia vlna, ale politici, ktorí nasilu chcú a potrebujú rozdeľovať spoločnosť, nás zničia...
minulý rok sme všetci pekne dodržiavali opatrenia (až na pár ex ter na lít) a všetko bolo relatívne "OK"

teraz nás tu niekto potrebuje segregovať na očkovancov/neočkovancov... ako tak sledujem vývoj, či izrael, či USA, tak spätne zavádzajú tie isté opatrenia aj pre očkovaných, lebo to akosi nefunguje... v izraeli je 60% plne zaočkovaných a aj tak v nemocniciach je to 50:50, aj preto pristupujú k 3. dávke... a to sa tu stále bavíme o delte, ktorú postupne začne vytláčať epsilon, o ktorom sa vie, že očkovania naň skoro vôbec nefungujú...

musíme sa s tým naučiť žiť, dodržiavať aspoň aké také hygienické opatrenia, karanténu, dohľadávanie kontaktov atď. corona, podobne ako chrípka nikam nezmizne a bude tu s nami ešte mnoho rokov, si myslím...

takže buďme úprimní, začnime si hovoriť pravdu, aj keď nepríjemnú, akceptujme to, spojme sa ako celok, spoločnosť a aj za cenu straty slabších kusov, to musíme nejako prekonať... žiť večne zavretý doma sa nedá... (a to hovorím ako človek, ktorý patrí do rizikovejšej skupiny)


Naposledy upravil madbugie dňa 31.07.2021 - 11:37:54, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2021 - 11:21:22
06
Alebo australia tiez pritvrdzuje
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lockdown-nepomohl-do-ulic-sydney-vyrazi-armada-171011
31.07.2021 - 11:25:29
00
Ale nikto nikoho nesegreguje🙈🙈🙈

Nikto ta nenuti sa ockovat ALE ak sa nezaockujes prinesie to nejake obmedzenia…nieco robit nebudes moct

Rovnako ako ta nikto nenuti si robit vodicak… ale ak sa rozhodnes si ho neurobit budes mat komplikovanejsi zivot pri presuvani sa….

Rovnako ta nikto nenuti ucit sa cudzi jazyk ale ak ziadny nebudes vediet budes to mat komplikovanejsie pri velkej skale zamestnani, pri komunikovani v zahranici a podobne…..

Nikto ta nenuti ale tvoje rozhodnutie prinasa aj nejake nasledky ;)
31.07.2021 - 11:30:40
01
iron.hide napísal:
Neviete co mam robit, ak mi este nedosiel ten kod covidpass?

Nie si sám s týmto problémom.
Synovi tiež zatiaľ nedošiel. Očkovaný bol pred týždňom.
Mal by si asi kontaktovať call centrum NCZI. My sme na to nemali nervy. Nie sme ochotní čakať hodinu na linke, kým sa uvoľní nejaký operátor.


Naposledy upravil Tatinoooo dňa 31.07.2021 - 11:36:05, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2021 - 11:32:51
00
Ja uz 3 tyzdne cakam
31.07.2021 - 11:35:04
00
Skús pozrieť v app zdrav. poisťovne ak ju máš, tam by mohol byť.
31.07.2021 - 11:42:17
02
Na webe som našiel len toto:
COVID-19-PASS je 9-miestny údaj a nájdete ho v SMS alebo emailoch od NCZI, prípadne ho získate na Call Centre NCZI +421 232 353 030
31.07.2021 - 11:45:15
00
madbugie napísal:
v izraeli je 60% plne zaočkovaných a aj tak v nemocniciach je to 50:50, aj preto pristupujú k 3. dávke... a to sa tu stále bavíme o delte, ktorú postupne začne vytláčať epsilon, o ktorom sa vie, že očkovania naň skoro vôbec nefungujú...

musíme sa s tým naučiť žiť, dodržiavať aspoň aké také hygienické opatrenia, karanténu, dohľadávanie kontaktov atď. corona, podobne ako chrípka nikam nezmizne a bude tu s nami ešte mnoho rokov, si myslím...

takže buďme úprimní, začnime si hovoriť pravdu, aj keď nepríjemnú, akceptujme to, spojme sa ako celok, spoločnosť a aj za cenu straty slabších kusov, to musíme nejako prekonať... žiť večne zavretý doma sa nedá... (a to hovorím ako človek, ktorý patrí do rizikovejšej skupiny)


Furt dokola toto. Fakt stoji tak vela namahy 5 minut googlenia? Preco sa vyjadrujes k veciam do ktorych sa nerozumies?

1. Starsich ako 50 rokov (co su ludia, ktori vacsinou koncia v nemocnici) je tam zaockovanych vyse 90%, takze je logicke (kedze vakcina nie je na 100% ucinna), ze budu po vacsine v nemocniciach zaockovani

2. Odkial mas ze epsilon nahradi deltu?
R0 delty je mnohonasobne vyssie ako pri espilon kmenoch
Príloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png 48.1 KiB thumb_up0thumb_down



a to som sem uz nechcel prispievat :doh:
31.07.2021 - 12:03:12
06
Co do *** znamena naucit sa s tym zit? Aj si pod tym nieco predstavujes, ci je to len prazdna fraza?
Krajina so 40% zaockovanostou dopadne pri 3 vlne rovnako, ako pri 2, pripadne este horsie. Je uplne jedno, ze dezole budu potom zobrat o vakciny, lebo uz im nepomozu a zase zahltia nemocnice.
S covidom sa uci zit Britania, ktora uz ma vyse 90% zaockovanost rizikovych skupin. Vsetko otvorili a o chvilu zabudnu na cely covid. Kym my tu budeme stale riesit idiotov na namestiach a v nemocniciach a blabolit o slobode bez zodpovednosti.
31.07.2021 - 12:07:40
06
iron.hide napísal:
Neviete co mam robit, ak mi este nedosiel ten kod covidpass?
Pozri sa do histórie v mobile, možno si to prehliadol. Ja idem teraz v pondelok na prvé očkovanie, ale SMS-ku s COVID-19-PASS vo formáte XXX-XXX-XXX som dostal 28. júna. Manželka 29. júna a to mala za sebou len prvé očkovanie.
31.07.2021 - 12:11:33
02
Hosť napísal:
Skús pozrieť v app zdrav. poisťovne ak ju máš, tam by mohol byť.


Ok diky, vyzera ze by to mohlo byt ono, mam tam ulozeny Digitalny covid preukaz EU s qr kodom.
Ten kod covid19pass tam nie je,ale rovno tento preukaz.
Ale do appky Greenpass tusim aj tak potrebujem ten covidpass kod, aby som tam mohol nadrbat ten preukaz
31.07.2021 - 12:16:14
00
keyboard_arrow_up