Ano,riesilo saa to aj tu,davno. Mimochodom, vymenili sa medzitym PV a MF,ale rozhodnutia vlady sa snad nemenia.
31.07.2021 - 23:54:34
00
uz skoro obed, a stale ziadna ofiko sprava o Saganovi :)
01.08.2021 - 10:27:22
00
a naco? ci uz dakto potrebuje riesit ze ci mu bude ladit novy dres s bicyklom? na nic ine ta informacia neni dobra pre nas
01.08.2021 - 10:58:11
00
V tom prípade sa môžeš pýtaj aj na to na čo existuje toto fórum.
01.08.2021 - 11:01:29
02
JoKo napísal:
zaujímavé... Celé pódium časovky neštartovalo, resp. nedokončilo TdF. Na rozdiel od pretekov jednotlivcov, kde až 10. Schachmann neštartoval na TdF.
ivan nám to určite odborne zdôvodní...


TdF nebola ako príprava vhodná pre olympijskú časovku na rozdiel od cestného preteku na OH. Na časovku je potrebná vysoká hodnota FTP získaná prevažne tréningami kde je menší rozdiel medzi priemerným a normalizovaným výkonom. Počas etáp na TdF rozhodovali vysoké hodnoty normalizovaných výkonov pričom za tri týždne došlo u cyklistov k poklesu FTP /množstvo rovinatých - ,,voľnejších,, etáp, voľné dni, niekoľkodňové orazenie si voľnejšími tréningami po tour kvoli oddychu a o niečo menej náročné tréningy boli už v poslednom týždni pred tour kedy začal postupný sedemtýždňový pokles FTP. Zároveň došlo do olympijskej časovky za takmer 7 týždňov od skončenia vysokohorských kempov pred TdF k čiastočnému ,,vyprchaniu,, efektu vysokohorskej prípravy. Teda výhodu mali v časovke tí, ktorí sa zamerali a pripravovali len na ňu. Jedinou výnimkou bol Uran, ktorý zvládol celý trojboj relatívne dobre ale bez pódia - 3 krát v top ten /10. GC na tour, 8. Tokio road race, 8. Tokio ITT/. Pogačar nenastúpil do časovky na OH preto, lebo medzi mimoriadne náročným kopcovitým a veľmi dlhým cestným pretekom a ITT boli len tri dni a ukázalo sa to ako rozumné ked aj také ,,zviera,, ako je WVA dostalo v časovke od pripraveného Rogliča /ktorý si naviac v cestnom olympijskom preteku ,,vyvesil,,/ takmer dve minúty.
01.08.2021 - 19:12:09
00
Jojo. Chcel si ? Chcel. Toto keby vedel Wout. Ze na východe je kouč,ktorý mu to vypočíta.
01.08.2021 - 19:35:13
02
Dr. Anna Kiesenhofer. Vyštudovala matematiku na technickej univerzite vo Viedni. Následne študovala i na Univerzite v Cambridge. potom si v Španielsku strihla doktorát z matematiky a teraz je vedúca výskumu nelineárnych parciálnych diferenciálnych rovníc na univerzite v Lausanne (snáď som to preložila správne) :$
Ovláda 5 jazykov.
A mimochodom je olympijskou víťazkou cestných pretekov v Tokiu 8)
https://www.linkedin.com/in/anna-kiesenhofer/

Prílohy:

Anna Kiesenhofer.jpg
Anna Kiesenhofer.jpg 77.92 KiB 1 thumb_up5thumb_down

01.08.2021 - 20:27:44
436
Tiez by som ju podcenil :clap:
01.08.2021 - 20:37:40
00
Vypocitala si to :)
01.08.2021 - 23:02:16
05
Parciálne ... to mi niečo evokuje:
Prechádza sa e na x-tú (e^x) a príde po most a uvidí tam derivácie.
A tie mu hovoria: "e^x nechoď k nám, cez nás neprejdeš!".
"Ja?" odpovedá e^x, "veď som e^x, mne sa nemôže nič stať".
A derivácie mu na to: "ale my sme parciálne podľa y".
02.08.2021 - 09:19:22
06
https://www.google.com/amp/s/amp.nine.com.au/article/d7d9c432-bce0-4e3e-b7e9-ec579f550188
02.08.2021 - 14:27:03
00
milsu napísal:
K tlaku na športovcov sa vyjadril Novak Djoković:
„Tlak je privilegium. Žádný profesionální sport se bez tlaku neobejde. Pokud usilujete o to, abyste se dostali na vrchol, měli byste se začít učit, jak se s tlakem vyrovnat. A jak všechna tahle očekávání zvládnout na hřišti, ale i mimo něj. Samozřejmě, že je normální, když s tím sportovci na začátku bojují. Nikdo se s touto schopností nenarodil, ta přichází až časem. Vyvinul jsem mechanismus, jak se s tím vypořádat tak, aby mě to nerozptylovalo a neunavilo. Mám dost zkušeností, abych pak šel na kurt a hrál nejlépe, jak umím.“

Ak niektory sportovec v Tokiu vyslovene nezvladol a neustal tlak, tak to nebol Lukas Kubis, ale prave Novak Djokovic ;)
02.08.2021 - 21:25:53
02
to je pravda :)
Ale Novak sa s vyvojom svojej kariery stal opravnene vzorom nielen pre tenistov, co sa tyka zvladania tlaku, akoby to ani nebol horkokrvny Balkanec.
02.08.2021 - 22:03:31
01
cokupit napísal:
Vypocitala si to :)


Je síce matematička ale v tom preteku nejakú zložitú matematiku použiť nemusela. Bola dobre tempovo pripravená, strihla si na kratšej ženskej trati dlhšiu časovku v ktorej jej pelotón nepochopiteľne nechal 60 kilometrov pred cieľom náskok 10 minút a bolo vymaľované. Mala šťastie ktorému samozrejme šla svojou dobrou kondíciou naproti.
03.08.2021 - 05:09:55
01
Urcite mala kvalitnu vysokohorsku pripravu namiesto lietania za sponzormi ako onehda sagan :)
03.08.2021 - 09:05:26
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up