triki napísal:
nuž v ba už sú prvé prevádzky ktoré vpustia dnu len zaočkovaných.

Aj u nás je jedna. Obchod s bielym mäsom, majú to nejakí turci. Chcel som to ísť skuknúť, ale medzičasom som sa opálil takže vyzerám ako murár čo chodí na týždňovky. Biele mám už len to čo sa hompáľa vyše kolien a niže pása :lol:
31.07.2021 - 21:51:58
00
iron.hide napísal:
Neviete co mam robit, ak mi este nedosiel ten kod covidpass?

Požiadaj oň opäť.
31.07.2021 - 21:55:30
00
Covidpass je inak ten isty ako ked si chodil na testy a dostal si vysledok sms alebo emailom.
31.07.2021 - 22:38:56
02
u nás sa o tom ani nediskutuje.

https://echo24.cz/a/Sag8J/cesko-hleda-hladinu-protilatek-rakousko-nic-takoveho-neresi-a-uznava-je
31.07.2021 - 23:01:39
00
darebak napísal:
Covidpass je inak ten isty ako ked si chodil na testy a dostal si vysledok sms alebo emailom.

Presne tak, mas ho uz davno, pohladaj si maily z nczi z testovania
31.07.2021 - 23:58:49
00
triki napísal:

neni treba. kto chcel sa dal zaockovat a ma papier o ockovani. kto vymysla a neche sa dat zaockovat, tomu to netreba ulahcovat a davat dalsie argumenty preco sa este neockovat...
01.08.2021 - 01:28:55
01
ja si začínam pripadať ako v Matrixe... väčšina bráni systém za každú cenu, klapky na oči a idemeee...

nikto nerieši veci ako hladina protilátok v tele (či už po vakcíne, prekonaní covidu, príznakového či bezpríznakového), veď aj tu na fóre máme živý príklad, ako chalan po 2 dávkach Pfizeru, hladina protilátok v tele = 0, načo je mu covidpas a papierik na vstup do reštiky... či stačí, že máme apku v mobile??? prirodzená imunita človeka, podávanie vitamínov C, hlavne D a ďaľšie, pobyt na slnku, v lese, v prírode... (je zaujímavé, že japončíci skúmajú v hojne dotovaných inštitútoch vzťah človeka - les, pôda, prídoda, kde výsledky ukazujú pri 2 hod pobyte v lese nakopnutie imunitného systému o 20-30%... kedysi dávno som čítal štúdiu o starých ľudoch - jari a pôde... človek je po zime "unavený", ale akonáhle sa začne hrabať v hline, cez pokožku prechádzajú nejaké látky už neviem aké a človeka doslova nakopnú, starešinovia ako sa vraví na jar "pookrejú", niečo na tom bude...) a my sa len furt chceme zatvárať v betónovej džungli... češi robili na jar prieskum u 50 tis ľudí myslím, zisťovali protilátky a zistili, že 30% populácie ich má a ani nevedeli o tom, že by nejaký covid prekonali... zaujímavé

v médiách je to len samé vakcinovanie a sloboda... o dlhodobých následkoch hromadného očkovania sa zatiaľ nebudeme vôbec baviť, to sa najskôr uvidí za 5 a viac rokov... všeobecne imunitu, zdravie národa nikto nerieši... pred mesiacom som čítal celoeuropsku študiu o vzťahu vitamin D a jeho obsah v tele... ironiou je, že prímorské krajiny, kde by človek predpokladal vysokú koncentráciu tohoto vitamínu v tele ľudí, vyšli ako najhoršie, aj mali najhoršie covidové vlny... a severské krajiny najlepšie a pritom by to malo byť naopak... ale ak si spomeniete z dovoleniek ako vyzerajú gréci, taliani, chorváti... ako bledule lúčne, kúpať sa chodia o 9tej večer, na slnko nevychádzajú, možno aj preto, že nám niekto v minulosti nakuvikal, že dostaneme rakovinu kože a pod. kokos to by museli mať všetci stavbári, cestári a všeobecne robotníci, ktorí pracujú vonku rakovinu za pár rokov... a ništ...

PS1: aby ste si nemysleli, ja nie som proti očkovaniu, ako systému prevencie chorôb (nie len covidu, ale všeobecne), ale nie som celkom stotožnený s dnešnými multivakcínami 4 v 1, 7 v 1 ktoré sa strielajú do deciek jedna radosť, a takisto táto multimediálna covidová masáž, asi nebude len tak... toto celé s ťažkosťou spĺňa podmienky epidémie, nie to ešte pandémie... určite nikto sa nechce dostať do stavu ako pri španielskej chrípke, kde kľaklo 10% populácie, ale zatiaľ mi to pripadá, že ideme s kanónom na komára, s neistým (neznámym) výsledkom

PS2: poďme mi radšej pekne na bajkoch do lesa, min. na 2 hoďky ;-) (to teplo nám zjavne nerobí dobre ;-) )
01.08.2021 - 08:40:09
47
Problem je ze vacsina ludi vychadza z predpokladov:
Media vlastnene sukromnymi subjektami by predsa neklamali.
Oligarchami ziveni politici vo vlade riadia stat tak aby sa obcan mal co najlepsie.
A samozrejme treba pocuvat farmapriemyslom platenych odbornikov v TV lebo aj im ide v prvom rade o vase zdravie
01.08.2021 - 09:01:03
06
madbugie k protilatkam toto https://www.mtbiker.sk/forum/post1748629.html?hilit=zdroj#p1748629 ďalej som už tvoj text nedal ...
01.08.2021 - 09:16:49
03
neboj, ja ho tiež nedávam... sám sebe neverím, čo som to tu z rána napísal ;-) začnem veriť Denníku N a už ma nič nebude trápiť... to bol len taký, ranný povzdych pri kávičke, nič viac nič menej...

uvidíme čo nám budúcnosť prinesie a potom po bitke, bude každý generálom... som si ráno prepol gombík na pračke na virológa... sorry už sa vraciam do normálu, idem radšej umyť auto (či to nie je ekologické... tak pššššt pred EU komisárom... kokos atmosféra, spaľujúca benzííííín pomooooooc)

Prílohy:

slováčisko.jpg
slováčisko.jpg 100.97 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2021 - 09:36:00
05
"ZMENA NA HRANICIACH: Režim na hraniciach sa opäť mení. Osoby, ktoré vstupujú na územie SR a ktoré dostali prvú dávku vakcíny proti COVID-19 pred 9. júlom, už musia ísť do karantény. Vyplýva to z uznesenia Ústavného súdu SR, ktoré v sobotu vyšlo v zbierke zákonov a je zverejnené na portáli právnych predpisov www.slov-lex.sk. Upozorňuje na to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR."

a toto je snad len chyba v preklade - takto sa zit neda - ze ti bude daka skupinka kravatakov takmer denne menit podmienky co mozes a co nie
01.08.2021 - 09:40:25
02
vela vyplodov mysle miestnych naslovovzatych odbornikov sa tu sice poskryva, zato niektore posty by bolo asi vhodne kazdych par stran zopakovat. tak aspon takto:

tulenik napísal:
Nešlo, lebo neprítomnosť protilátok hovorí len to, že od infekcie/očkovania prešiel dosť dlhý čas, nie to, či si orga(ni)zmus pamätá, čo má robiť :)


tulenik napísal:
Zas sa budem opakovať.
Pokiaľ nie ste špeciálne línie laboratórnych zvierat, chované x generácií v sterilnom prostredí (čo má pre ne kopu blbých dopadov), tak v každom okamihu vašich biednych existencií ste infikovaní desiatkami/stovkami/tisíckami rôznych patogénov v počte bžiliónov kusov. Aj teraz. Všetci ste nakazení. Všeličím.
Spravidla sa s tým organizmus vyrovná, aniž by ste o tom vedeli a ako bonus sa ešte "zaočkuje".
A teraz kontrolná otázka: scary, ten rhinovírus, čo teraz likvidujú tvoje lymfocyty v ľavej nosnej dierke, tým niekoho infikuješ? (resp. s akou pravdepodobnosťou? lebo tých 10 viriónov zařve do 2 minút, aniž by si kýchol, a keby si aj kýchol, tak tie dva, čo vykýchneš, pristanú na tvojich slipoch a tam uschnú a zožerú ich okoloidúce baktérie, čo práve doobedovali výsledok tvojej rannej honitby :D)
V podstate ak si očkovaný, tak znesieš 10/100/1000/10000 násobnú dávku patogénu "na vstupe" aniž by si o tom vedel. Ale na každé očkovanie existuje dávka patogénu, ktorú aj tak nemáš šancu dať. Z princípu (počet lymfocytov, produkčná kapacita protilátok etc. sú obmedzené, nemôžeš sa premeniť na 70 kíl IgGčka). Takú dávku ale veľmi ťažko (resp. vôbec) môžeš dostať za bežných podmienok prenosu. Môžeš si ju pořídiť napríklad vyslopaním kultúry a pod. (pri tomto víruse skôr výplachom čenicha kultúrou alebo ešte lepšie izolátom [tým, o ktorom dezolovia tvrdia, že neexistuje]).
"Aniž by si o tom vedel" v podstate značí "aniž by si mal príznaky". Takže aniž by si napríklad chrchlal a kýchal (čo sú príznaky). A keďže sa tento cukrouš šíri vychrchlaným a vykýchaným materiálom, tak ak si bez príznakov, len ťažko môžeš niečo šíriť. Teda keby si sa cielene snažil, viem ti dať návod, tak by sa ti to asi podarilo, ale tuleňom alebo iným doktorom prírodných vied alebo medicíny nevyškolený scary by v takom prípadovi nerozšíril nič, aj keby sa posral :D
Všetko je to o zrážaní pravdepodobností. Čiže dôsledkom očkovania, akéhokoľvek, je vždy aj zníženie prenosu. Našli by sme síce výnimky (primárny rezervoár v inom druhu - kliešťová encefalitída, borelióza, malária, ...), ale v tomto prípade sú nezaujímavé (pri besnote očkujeme rezervoár - letecky :D).
Per vakcíny NEobsahujú žiadne protilátky. Dokonca výsledok očkovania nie je primárne závislý na hladine protilátok, hoci sa to tak asi natláča na základkách dodnes (očkovanie môže byť v pohode funkčné dlhé roky až desaťročia po vymiznutí akýchkoľvek protilátok, spýtaj sa žltej zimnice).


tulenik napísal:
čo furt máte s tými protilátkami
a) dlhodobá odolnosť po očkovaní absolútne nesúvisí s titrom protilátok
b) podstrčenie správneho (kusa) antigénu vedie ku vzniku "definovanejšej" reakcie so zaručenejším výsledkom (to som spomínal napr. v storke o pokusoch urobiť vakcínu na boreliózu a maláriu, kde je organizmus úplne neschopný si správne vybrať, v dôsledku čoho po prekonaní týchto dvoch izé máte prd makový a nie nejakú imunitu, sofistikovaná vakcína je jediná šanca)
takže ak sa dáte ďobnúť, nič nestratíte, iba získate
01.08.2021 - 11:07:20
411
ennio dík za obšírnu citáciu :D ušetril si mi robotu, ktorej som sa práve venoval :D

madbugie, nemáš ani základný historický poznatok, že - div divúci - vplyv slnečného žiarenia na vznik rakoviny kože bol objavený práve na vonku pracujúcich, konkrétne francúzskych vinohradníkoch

polyvalentné vakcíny sú tu preto, aby si do decka nerobil v krátkom čase toľko dier, koľko je v multivalentnej antigénov, ale iba jednu, pretože je to práve "láska" k ihle, ktorá spúšťa antivax pudy - celý antivax je iba pokus racionalizovať si, že chceš utiecť pred ihlou, a postaviť okolo toho "úctyhodnú" ideológiu
01.08.2021 - 11:29:23
06
Diky, teraz vypadam, ze som napisal, ze vakcina obsahuje protilatky :D

Popritom len tulen nechape vyznam uvodzoviek a pisnaneho slova, kedze reagoval na toto.

Prílohy:

tulen dyslexia.png
tulen dyslexia.png 116.06 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2021 - 11:35:33
01
Per kurnik ako sa da mtbiker prepnut na dark mode? 😱😱
01.08.2021 - 15:07:42
00
keyboard_arrow_up