Zdravím , volám sa Jakub a obzerám sa po bicykli ktorý by bol zdatný zdolať aj niaky ten trail , limit pre začiatok môjho jazdenia je 1500e čo znamená podľa môjho uváženia buď nový hardtail napríklad rockmachine blizz 40-27 alebo specialized rockhopper expert 2021 alebo celoodpružený ďakujem za každé odpovede.
21.07.2020 - 02:07:13
00
celoodpružený prekúpiť *
21.07.2020 - 02:08:21
00
Jazdim na rockhopperovi Expert 2021 v zelenej farbe. Kupoval som ho hned minuly rok, ked ho predstavili. Porovnat medzi 2 bajkami neviem, ale viem napisat skusenosti s mojim. Urcite bude treba vymenit sedlovku za teleskopa, kedze originalnu poriadne dole nezasunies z dovodu srobov na flasu. A to na trailoch zavadzia. Tiez som vymenil brzdy za MT501. Povodne su iba dvojpiestikove. Nebrzdi to zle, ale stvorpiestikove su uplne iny vesmir. Kotuce som nechal povodne. No a co je problematicke je zadny naboj/orech. Je tam to najlacnejsie shimano a casom sa zacne kazeta kyvat a preto to SX, ktore je tak nachylne na presnost prestane presne radit. Takze treba tam dat nieco lepsie. A zamozrejme pedale, lebo tie povodne su akurat na vyskusanie velkosti bicykla v predajni. Este premyslam vymenit stredove zlozenie za DUB. Je tam Powerspline. Na druhu stranu plaste su naozaj super, dobre drzia. Odporucam hned od novoty prerobit na bezdusaky. Taktiez gripy su v zaklade uz naozaj na dobrej urovni. V podstate cely cockpit. Riaditka siroke jak volant na tatrovke. Akurat som musel vymenit umietnenie brzdy a prehadzovaca. Pre mna bola brzdova packa daleko. Geometria ramu je trochu dlhsia, takze ak premyslas nad nejakym manualom, tak to nebude uplne easy. Avsak pri vyslapoch zase ocenis. Jedina jeho nevyhoda je rychloupinak. Tiez sedlo je dobre, ak ti sadne sirka na tvoju prdel.
03.08.2021 - 21:47:37
00
keyboard_arrow_up