len Gaderska byva fakt masaker - tam sa miesaju kociky, turisti, e-bike, e-kolobezky, e-skutre, korculiari, psickari .... tam je snad uplne vsetko, tam treba ist tesne po vychode slnka alebo pred zapadom - alebo vobec - inak si tam clovek v klude nezajazdi ani rekreacnym tempom.
04.08.2021 - 10:34:54
05
ok skusim cez týžden ale tak ja budem zapadat do spominanej skupiny:) Ale tiež by už nemuseli aktívni cyklisti riešiť tých e-bikerov. Proste je ich už viac ako polovica a stale budu pribúdat. Som šiel s rodinou na Krížnu a manželka s mladším ostala pri prameni a ja som si požičal jej e-bike a staršieho som vytiahol hore na lane aj ked jeden ten úsek som musel tlačit e-bike aj jeho bicykel len mi tam nejaký nabudený xc klasikár začal dohovárať, že toto je trasa pre skúsených aby sme nemali problém. Inak som tam vtedy stretol niekoho z fora a poznal ma podla bicykla aj ked ho tu nemam, dokonca som stretol aj Imromana spolu s mojim kamošom z Piešťan. Imro si tam zrovna spravil kom. Tiež sa vyhýba cez weekendy tým top vyhľadávaným lokalitám. Sme tam boli v Piatok a na Kralovej studni len par ludi

Prílohy:

GOPR2329_1627659193035.JPG
GOPR2329_1627659193035.JPG 942.02 KiB thumb_up0thumb_down

GOPR2320_1627659193035.JPG
GOPR2320_1627659193035.JPG 663.07 KiB thumb_up0thumb_down

received_3351147928545862.jpeg
received_3351147928545862.jpeg 923.24 KiB thumb_up0thumb_down

04.08.2021 - 11:20:06
02
ziaden hejt len ze sa to tam strasne miesa a ide to roznou rychlostou - 2 mamicky s kocikmi vedla seba, okolo nich e-kolobezka, oproti e-biker (e-skuter) do toho psickar co ma voditko cez polovicu cesty - stale si v strehu. a uplne najsamviac je ked si tam niekto zapali cigaretu :lol:
po dlhom case som tam bol minuly rok a popravde som bol zhrozeny - pred par rokmi som sa tam v klude poprechadzal - vtedy nebolo este nic elektricke, teraz som odtial doslova usiel
to iste z Hiadelskeho do Korytnice - stretol som 2 mnohopocetne skupiny ludi na e-bikoch - ziadneho bbezneho cyklistu - len aby nam nezacali vytychto miestach mazat koli tomu c-ka z mapy.
NP boli kedysi bez obmedzeni - obbmedzenia prisli neskor koli narastu turizmu a ochne prirody. teraz je narast bikov enormny vdaka elektrifikacii - tak aby znova nezacali ochranovat viac ako doteraz.
04.08.2021 - 11:34:31
02
Ja mám tiež v pláne výjazd kde chcem prejsť Blatnícku, Gaderskú, Necpalskú, Beliansku a možno aj Jasenskú dolinu. Ako vidím ideálne cez týždeň.
04.08.2021 - 11:50:25
00
Jazdievam tam väčšinou cez týždeň po práci a vtedy tam nie je skoro nikoho.
04.08.2021 - 11:51:22
00
tak treba takéto vyjazdy cez týžden absolvovat a weekendy však vieš kde jazdit aby si stretol pomenej ludí. Nemyslím, žeby to mali zakázat, je to súčast cestovného ruchu tiež prináša peniaze ako developing a tažba.. Pokial teda nebudu nejak jazdit mimo cykloturistických trás čo zrejme nebudú kedže je to už príliš náročné. Odosť Vačšie škody robí developing a tažba. Možno tie e-biky ovplyvnia budovanie dalších cyklotrás v Národných parkoch a tie proste nebudú pribúdať. Budú pribudat nenáročne cyklotrasy popri Váhu napr... Čo sa týka endura tak napr ja to vnímam tak pokial bude viacej bikeparkov resp viacej oficiálnych trailcentier tak ludia budu chodit viacej tam ako by mali nosit bicykel kade tade a to ešte nemat istotu ci prírodny trail dole nebude zapadaný kalamitou. Napr ak by v Kunerade resp v Rajci pribudlo dalšie trailcentrum tak mi je lepšie tam jazdit ako chodit niekde na hreben.
04.08.2021 - 12:06:54
00
Gusto0 akurát včera som kukal video, kde špekulujú o mazaní c-ka ... konkrétne na Kráľovej holi... presne z dôvodu ako píšeš v poslednej vete.
https://youtu.be/wRzq6EXHqpU?t=345
04.08.2021 - 12:07:08
00
este tam na videu odkopava dedo skalu a poskodzuje podny kryt :)
04.08.2021 - 12:22:39
01
Tak tak. Na to ze tam chodia offroadom sa uz nezmienil, resp vtedy sa podny kryt neposkodzuje. Ale chapem, je to ich praca, lepsie sa obut do cyklistov ako drevorubacov :-)
04.08.2021 - 12:37:47
03
to je ten začarovaný kruh ked oni tak aj ja budem kradnut, porušovat či obchádzat zákon:)
04.08.2021 - 12:40:32
00
Pokial sa po hrebeni, ktory je predmetom ochrany, budu "ochranari" vozit autom, nemozu ocakavat, ze ludia budu respektovat zakazy pre bicykel. Ved aj na videu vidno, ako je zniceny povrch od aut, nie od bicyklov. Ked sa tam "ochranari" zacnu pohybovat len peso, potom maju pravo vyzadovat to iste aj od ostatnych.
04.08.2021 - 13:30:42
18
double: na cestovny ruch sa netreba odvolavat, ten peniaze neprinasa. Je to sice oblubena fraza, ale nezmyselna. Par bufetov je nic. Ako sa robi cestovny ruch nam ukazalo J&T :) A taky, ktory si myslim, ze mas na mysli, tak to je napr. ked pojdes do Zuberca, alebo do roznych miest v PL. Slovensko je male, je dost miest kam sa moze cestovat a vyzit sa tymto sposobom, tak tie pekne miesta treba nechat , nech sa tam ludia dovlecu vlastnymi silami . Viac si to budu vazit a aj to stoji za to. Aj Belianske Tatry sa daju pobikovat a je tam zakaz aj na peso. Tlacit sa v dave sa da aj v Auparku :lol:

ps: zacal by som si vyberat nejaky slusny XC bajk :lol:
04.08.2021 - 16:48:10
02
diky vsetkym za odpovede a prispevky. ako clovek zijuci a jazdiaci v BA, tak zial davy su nas kazdodenny zivot. mamicky s kocikmi vedla seba, kolobezky a ebikes, toho je plna Zelezna studnicka aj hrazda. a kedze juniora ucim prave na tychto miestach, je zvyknuty. plus nepredpokladam ze premavka bude celu dolinu, ktora by mala mat 15 km. ved aj zakl cesta Bezovec Tematin je v reale preplnena dialnica
04.08.2021 - 18:45:03
00
Premávka je len pokiaľ je asfalt. Ďalej už nie 😉
04.08.2021 - 18:49:14
01
ahojte, buduci tyzden budem na Donovaloch tak si planujem nejake trasy. nikdy som tu nebol tak neviem co vymysliet. ale urcite chcem skusit tu slavnu trasu :-)
potrebujem skontrolovat trasu a hlavne doplanovat usek z Donoval na Kriznu neviem kadial. naspat na Donovaly uz pojdem asi po ceste kedze mi uz bude stacit. neviem, ci ist Plosku ako som si naplanoval, alebo dat traverz na chatu pod Borisovom, potom traverz po zelenej a vynechat tak Plosku. nebude to skoda? ved odtial musia byt pekne vyhlady.
a zaver som dobre naklikal tie dva traily? trat Malino a z casti po zelenej do RK.


https://sk.mapy.cz/s/fejojotege

ak by sa chcel nieto pridat v utorok, stredu, budem rad :-)
05.08.2021 - 19:55:39
00
keyboard_arrow_up