No ak majú pda od Aceru takú kvalitu ako notebooky, tak radšej ruky preč od Aceru.
preco?
25.06.2008 - 21:03:24
00
No veeeeeľmi veľa vlastníkov Acer notebookov hovorí nikdy viac Acer...proste nespoľahlivé sú...neviem ako je to v PDA...ale rozhodne by som si nekúpil Acer. Skús radšej Asus pozreť, najlepšie so stavaným GPS...
ale to je už OT, radšej vytvor novú tému, nech sa viac ľudí vyjadrí
25.06.2008 - 21:13:58
00
MIO nemôže byť?

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10408570

Najlepší GPS SW do PPC (PDA) je podľa mňa OziExplorerCE.

Budem teraz citovať z jedného môjho staršieho príspevku, možno niekomu pomôže pri rozhodovaní sa, ako poriešiť navigáciu v teréne:

Na otázku či outdoorové GPSko Garmin alebo PDAčko s GPS si odpovedám, že aj jedno aj druhé súčasne. Takto môžem využiť výhody a potlačiť nevýhody oboch.

Na riaditkach nosím GARMIN GEKO 201 - je nemapový. Za jazdy mapu aj tak nesledujem, viac mi vyhovuje, keď mi šípka ukazuje smer k najbližšiemu bodu trasy, alebo vidím v akej som pozícii k naplánovanej trase. Garmin GEKO 201 je vodotesný, malý, jednoduchý. Má sériové rozhranie pre pripojenie k PC alebo aj k PDAčku.

Vo vaku mám PDAčko s naskenovanými a (dobre) skalibrovanými turistickými mapami VKÚ 1:50000. Ako GPS SW mám v ňom nainštalovaný OZIEXPLORER CE pre Windows Mobile 5. Mám k nemu sériový kábel, aby som ho mohol pripojiť ku GARMINU GEKO 201.

Doma v PC mám nainštalovaný OZIEXPLORER pre PC a tie isté mapy ako v PDAčku. V PCčku si vyklikám plánovanú trasu a prenesiem ju do GEKO 201 a tiež do PDAčka. Hneď vidím aj jej výškový profil, používam aj Oziexplorer 3D.

A ešte jedna veľká výhoda je, že keď si so sebou na výlet vezmem sériový kábel, potom si môžem hocikde v lese alebo na pive vyklikať na PDAčku novú trasu a uploudnuť ju do GARMIN GEKO 201. A môžem sa nechať navigovať po novej trase.

img90.imageshack.us

.. ale veľmi sa mi páči aj táto novinka (trochu drahšie ale ...)
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,961.0.html
25.06.2008 - 22:04:51
00
moze byt aj mio, len nemam teraz vela penazi a ten acer ma podla mna vyhodu v tom ze ked mi odide baterka v PDAcku tak zapnem BT na mobile a navigacia funguje dalej ked som volakde v terene ktory nepoznam, a gps chcem aj preto lebo v papierovych mapach sa nejako nevyznam
25.06.2008 - 22:14:20
00
alebo toto: http://pc.bazos.sk/inzerat/822482/PDA-s-GPS-Yakumo-Delta-300-GPS.php len ci by ten interny gps modul nezral vela baterky z PDAcka? a dala by sa v tom nemcina vymenit aspon za anglictinu(sice je pravda ze nabuduci rok uz v skole budeme mat nemcinu ale aj tak po nemecky neviem skoro nic)
26.06.2008 - 11:59:01
00
len ci by ten interny gps modul nezral vela baterky z PDAcka?


Preco si myslis, ze zabudovany GPS chip zerie viac, nez bluetooth vysielac/prijimac, ktory v pripade interneho GPS vobec nepotrebujes aktivovat?

Uspora baterie sa da dosiahnut znizenim frekvencie procesora. Neviem, ci tuto moznost ma kazde PDA. Tu plati rovnica: znizis frekvenciu na polovicu - predlzis vydrz baterie 2x. Odskusane. Dalsiu (mensiu) usporu prinasa vypnutie displeja v case, kedy mas PDA odlozene. Vacsinu casu don predsa necumis.

Poslednu sobotu mi Mio A701 so zabudovanym GPS, prepnute na 200MHz + OziCE 2.14, vydrzalo neuveritelnych 7 a pol hodiny na jednu standardnu LiPol bateriu (okolo 1400 mAh) a to som so sebou mal este jednu bateriu. Telefonnu cast som mal vypnutu.
26.06.2008 - 12:55:04
00

Preco si myslis, ze zabudovany GPS chip zerie viac, nez bluetooth vysielac/prijimac, ktory v pripade interneho GPS vobec nepotrebujes aktivovat?

Uspora baterie sa da dosiahnut znizenim frekvencie procesora. Neviem, ci tuto moznost ma kazde PDA. Tu plati rovnica: znizis frekvenciu na polovicu - predlzis vydrz baterie 2x. Odskusane. Dalsiu (mensiu) usporu prinasa vypnutie displeja v case, kedy mas PDA odlozene. Vacsinu casu don predsa necumis.

Poslednu sobotu mi Mio A701 so zabudovanym GPS, prepnute na 200MHz + OziCE 2.14, vydrzalo neuveritelnych 7 a pol hodiny na jednu standardnu LiPol bateriu (okolo 1400 mAh) a to som so sebou mal este jednu bateriu. Telefonnu cast som mal vypnutu.
ja si to nemyslim ja som to cital-lebo ten externy modul ma vlastnu baterku, ale je pravda ze pri tom internom nemusi mat PDA zapnute BT takze je to asi tak rovnako, a ze pri plnom podsvieteni vydrzi 5hodin aj nieco, a ked mam zapnute len zaznamenavanie trasy tak kludne moze byt vypnuty displej. ked uz neviem kde som vyberem PDA a zapnem displej.
26.06.2008 - 13:43:35
00
co je lepsie ten acer s externym modulom alebo to yakumo s internym? a v tom yakume sa da zmenit jazyk? ked sa da tak ako?
26.06.2008 - 16:23:55
00
Ja by som volil PDA s internym GPS - so sifrSTAR III GPS chipom (do terenu je lepsi nez Qualcomm chipy).

Preco si sa zameral prave na Yakumo?
Skor by som na to isiel katalogizaciou poziadaviek.
Napr. ide o to, co chces robit s PDA okrem navigovania. Cize ci potrebujes bluetooth, ked to bude mat interne GPS. Mozno ano, na pouzitie bluetooth sluchadiel. Ale mozno to nepotrebujes. Dalej ci potrebujes WiFi. Ci to ma byt PDA telefon, alebo sa nechces vzdat klasickeho mobilu a telefon v tom nemusi byt. Ci uprednostnujes vacsi displej, alebo skor vreckovejsie rozmery.
26.06.2008 - 17:32:51
00
hmm mam doma PDA HP rx3715 co vsetko mi treba aby som z toho spravil navigator a kolko ma to bude stat.. radsej by som asi BT gps modul a v pda sd kartu so softom a mapami..
najake konkretne navrhy s cenami:
modul?
legalny soft?
legalne mapy?

:) dakujem
26.06.2008 - 17:37:21
00
Ja by som volil PDA s internym GPS - so sifrSTAR III GPS chipom (do terenu je lepsi nez Qualcomm chipy).

Preco si sa zameral prave na Yakumo?
Skor by som na to isiel katalogizaciou poziadaviek.
Napr. ide o to, co chces robit s PDA okrem navigovania. Cize ci potrebujes bluetooth, ked to bude mat interne GPS. Mozno ano, na pouzitie bluetooth sluchadiel. Ale mozno to nepotrebujes. Dalej ci potrebujes WiFi. Ci to ma byt PDA telefon, alebo sa nechces vzdat klasickeho mobilu a telefon v tom nemusi byt. Ci uprednostnujes vacsi displej, alebo skor vreckovejsie rozmery.
bluetooth nepotrebujem, wifi tiez nie-ked chcem ist na net doma tak pripojim cez kabel a net ide, a telefon si chcem nechat(ked niekde idem a nepotrebujem gps tak nemusim vlacit PDA ale staci ak zoberem mobil). asi by som sa zameral na nieco pouzite cena asi do 4000SK ak nieco najdem aj s mobilom tak nad tym este porozmyslam.
26.06.2008 - 18:00:55
00
jd5820, porozmyslaj nad tymto: ASUS MyPal A686
http://itonline.sk/index.php?page=6&itm=1373
Vyjde ta to asi tolko ako PDA z bazaru do 4000 + extra bluetooth GPS + SD karta. Toto ma 128 MB RAM, co je vyhoda a ma 1GB ROM, takze na zaciatok vyjdes aj bez karty. A vyhodou je velky displej. BT + WiFi mas ako bonus. Plus 2 roky zauka a Windows Mobile 6.
26.06.2008 - 21:57:36
00
jd5820, porozmyslaj nad tymto: ASUS MyPal A686
http://itonline.sk/index.php?page=6&itm=1373
Vyjde ta to asi tolko ako PDA z bazaru do 4000 + extra bluetooth GPS + SD karta. Toto ma 128 MB RAM, co je vyhoda a ma 1GB ROM, takze na zaciatok vyjdes aj bez karty. A vyhodou je velky displej. BT + WiFi mas ako bonus. Plus 2 roky zauka a Windows Mobile 6.


V popise pisu Windovs Mobile 6 a v tech. parametroch Windovs Mobile 5, je to to iste? Pôjde na tom Ozi CE?
27.06.2008 - 07:35:17
00
Určite pôjde. Je to dobrá voľba.
27.06.2008 - 07:50:49
00
Ak mate niekto o ten ASUS zaujem, tie parametre doporucujem na itonline.sk telefonicky preverit.

Rovnaky model so slabsimi parametrami RAM, ROM, taktu procesora a starsim WM5 maju v hej.sk za 5 litrov: http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/3 ... ypal-a686/ Na Oziho by aj ten bez problemu stacil. Akurat by bolo treba dokupit SD kartu.
27.06.2008 - 10:07:49
00
keyboard_arrow_up