Caute
Stretli ste sa už s tým, že Vám zadné koleso na e- biku v zábere ( stupanie + vyššia podpora ) vrzga ? Zaniesol som ho do servisu, chalan dotiahol spice, prestalo to na chvíľku a zase vrzga, resp. tie špice ako sa trú o seba v bode kríženia vydávajú vŕzganie. Existue nejaké riešenie? Napadlo ma, prepliesť koleso a dať tam niečo iné, len nemám šajnu aké špice, aby mi nevrzgali, ked sa o seba tru. Mate nejaký tip ? Alebo len stale dotahovat ? Na inom ebiku som sa s tým este nestretol.
Teraz totalna haluz teoria: na strieborných mi to v živote nerobilo. Začalo to, ked som preplietol koleso z HG na microspline ( dal som prepliest :-) ) a dali mi cierne spice. Pomohlo by mozno, keby boli nove spice bez farby? toto to mozno robi? Fakt neviem :-)

Dakujem za tipy.
16.08.2021 - 10:42:27
00
Ak sa ti uvolnuju spice, tak ti vymena nepomoze.

Otazka je, preco sa uvolnuju. Ci si ich trochu vytahal, alebo sa naozaj trochu uvolnuju. Mne sa odsroubovavali, tak som vycentroval, na kazdy spic kvapol kvapku locktidu a poriadne na minutku az dve roztocil. Tym sa natlacil aspon na kraj zavitu a uz sa nepovoluje.
16.08.2021 - 12:04:45
10
Ja som mal tento problém na kolesách E13 TRS, tiež som si myslel, že vŕzgajú v mieste, kde sa špice krížia a nakoniec vŕzgali na náboji. Tiež po pritiahnutí na chvíľu kľud no vrátilo sa to. Dával som to prepletať asi dvakrát, stále problém. Musel som miesta, kde sa špic dotýka náboja vypodložiť. Vtedy to prestalo.
16.08.2021 - 13:07:03
00
hudakp76 napísal:
Caute
Stretli ste sa už s tým, že Vám zadné koleso na e- biku v zábere ( stupanie + vyššia podpora ) vrzga ? Zaniesol som ho do servisu, chalan dotiahol spice, prestalo to na chvíľku a zase vrzga, resp. tie špice ako sa trú o seba v bode kríženia vydávajú vŕzganie. Existue nejaké riešenie? Napadlo ma, prepliesť koleso a dať tam niečo iné, len nemám šajnu aké špice, aby mi nevrzgali, ked sa o seba tru. Mate nejaký tip ? Alebo len stale dotahovat ? Na inom ebiku som sa s tým este nestretol.
Teraz totalna haluz teoria: na strieborných mi to v živote nerobilo. Začalo to, ked som preplietol koleso z HG na microspline ( dal som prepliest :-) ) a dali mi cierne spice. Pomohlo by mozno, keby boli nove spice bez farby? toto to mozno robi? Fakt neviem :-)

Dakujem za tipy.


Model bicykla??? Model kolesa??? Máš pocit, že sme veštci?
16.08.2021 - 13:15:51
00
MicroSpline orech je problém. Riešenie vo videu od 4:54

thumb_up-1thumb_down
16.08.2021 - 13:35:10
00
Bike :
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/celoodpruzene/haibike-xduro-allmtn-2-0-500wh-nx-eagle-20-cierna--strieborna--cervena-model-2020.html?gclid=CjwKCAjwmeiIBhA6EiwA-uaeFTwQ0Qfmf_qDcKcSOH6SdSai4ICRFxX4YdzN6yHyPbK8FAod331RGBoCyJQQAvD_BwE

Sorcerer, dik za tip, volam do servisu, ci to vedia urobit.

    16.08.2021 - 13:39:56
    00
    Este som nasiel aj toto video : https://www.youtube.com/watch?v=4hdCCBt8HQg
    Snad to pomoze, dakujem
    16.08.2021 - 13:48:47
    01
    Ty si dal na HB XD ALLMTN 2.0 prepliesť koleso na Microspline? Preboha prečo????
    16.08.2021 - 13:55:37
    00
    pretoze HG orech mal iba sram kazetu a tá mi od nova stále strieľala a neradilo sa na nej presne , ten Sram NX bol nespoľahlivý, Shimano XT to nerobí.... a všetko slape parádne až na to vrzganie.
    16.08.2021 - 15:19:36
    00
    Tak tu sa nezhodneme, ale "každý po svým prkne".... NX nespoľahlivý? Aj SX sa dá vyladiť, len to dá trochu roboty... Ale nikomu nebudem nič vyhovárať, teraz Ti to síce "parádne šlape", akurát trochu vŕzga... Tak si vyber...
    16.08.2021 - 15:46:35
    00
    Vybral som si, poriešim vrzganie a znova bude vsetko OK. Nezhadzujem SRAM, mozno som mal vadný kus, moze sa stat aj Shimanu, Moja skusenost je, ze ked som to vymenil, slo vsetko ako po masle. Sram som nevedel naladit ani s tou sablonou. Isiel dole aj hore iba o 1 prevod a na ebiku potrebujem (chcem ) rýchleisie radenie. Shimano ide dole o 2 a hore o 3. Proste Shimano mi viac vyhovuje, niekomu SRAM, ale každý nech si vyberie... Zamna radsej vrzganie, ako strielanie kazety a z nicoho nic prehodenie na iny prevod.
    16.08.2021 - 16:16:39
    00
    to ti stačilo vymeniť len radenie a prehadzovačku, NX kazeta nie je zlá a naviac jediná od Sramu je akože ebike, všetky pastorky oceľové, dlhá výdrž. strieľalo ti to kvôli nedoladenej prehadzovačke, pri NX častý problém
    16.08.2021 - 16:23:18
    01
    Skusal som , jasné že prvá bola prehadzovačka... ale nebolo to ono, az ked som dal Shimano kazetu tak to slapalo jak hodinky , všade sa píše , že SRAM a Shimano sú kompatibilné, ale mne sa zdá že sú tam rozdiely...... ako už to nebudem meniť... Premaže sa a vybavené. Dakujem za pomoc a radu.
    16.08.2021 - 17:04:46
    00
    jj pouzivam PG-1210 Eagle kazetu a SLXove radenie na normalnom bajku a to SLXo radi jak samopal. ale nechal som sram retaz tiez ten najlacnejsi model :D po 1200km ma 132,6mm. Neuveritelne. Uz pojde GXova retiazka.
    16.08.2021 - 22:30:44
    01
    Ja som si dal Shimano retaz, pre istotu, pouzivam 8000-9000 radu a vydrzi tak 1400-1600
    17.08.2021 - 09:17:15
    00
    keyboard_arrow_up