Kaper ta snimka rtg napravo na monitore to mas zlomeny krcok stehennej kosti ? Ako sa ti dari, ako sa to hoji?

ja som padol min tyzden, odbicykloval som este nejak domov (5-10 km ?) v bolestiach (stale som bol v tom, ze som to riadne narazil) a na druhy den rano som siel na pohotovost.
Snimka potvrdila zlomeny krcok stehennej kosti... V ten isty den operacia - mali mi tam dat 2 sroby, snimok som este nevidel - bude pri dalsej kontole.

kua padol som uplne blbo, hlupo skoro na rovnej ceste v malych karpatoch. Chvilka nepozornosti, uletelo mi predne koleso a zosypal som sa nabok...


normalne rozmyslam, ze predam oba bajky a kupim si xccko iba na vozenie a cykloturistiku....
Kazdy rok v nemocnici s niecim.

Cakame aj prvy prirastok do rodiny, tak mozno nacase prehodnotit priority :)
16.08.2021 - 21:07:07
01
Pokial viem tak krcok nemam zlomeny,len to hentak zmontovali nejako.
Ja som tiez uz z nemocnice isiel pisat inzerat,ale teraz ked sa aj stretnem s kamosmi,ked idu z jazdenia a stale kukam na bajk oprety o stenu,by som hned vybehol pojazdit.Tiez mavam relativne casto zranenia a hlagne som teda zvedavy,co mi gebula povie.Ak budem moc priposraty tak to zrovna smrdi padom!Ale to budem riesit potom.
16.08.2021 - 21:13:16
02
Nič nie je zadarmo. Ja som sa uspokojil s XC s tým, že na rýdzi downhill sa budem akurát tak pozerať. Neľutujem to. Bike beriem ako niečo čo mi to zdravie má posilniť a nie aby som oň ešte prichádzal. V dnešnej dobe to myslím platí dvojnásobne.
https://purenuts.sk/adam-rojcek-mam-22-a-polku-tela-na-kasu/
16.08.2021 - 21:48:42
03
Tiez uz maknem. Zodpovednost vekom pribuda.
16.08.2021 - 21:56:03
03
volodaj napísal:
***** riadny robokop z teba bude. O takých 20 rokov sa asi vidíme pri výmene bederných kĺbov. Drž sa :muscle:

Podľa RTG na prvý pohľad sa nezdá, že by mal poranený kĺb, vyzerá to na trieštivú zlomeninu diafýzy stehnovej kosti, preto po zhojení nemusia byť problémy s bedr. kĺbom v zmysle artrózy. Skôr či trafili pri osteosyntéze dĺžku končatiny a rotáciu.....vzhľadom na charakter zlomeniny....
16.08.2021 - 22:44:08
00
valecek napísal:
Bôčik až zle na tom pozerať

Práve naopak...veľmi pekne vyriešené...ale chápem ako si to myslel :-)
16.08.2021 - 22:46:09
00
spominam ked som cakal na kontrolu na Antolskej, vedla mna clovek s lesenim na hlave a la Kollar (ale starsieho data vyroby) a lekar sa ho pytal, ze ci si to moze odfotit - ano, ale ze preco? - lebo to bolo prvy krat co som take nieco robil :D
16.08.2021 - 23:21:46
03
bladerunner napísal:
Podľa RTG na prvý pohľad sa nezdá, že by mal poranený kĺb, vyzerá to na trieštivú zlomeninu diafýzy stehnovej kosti, preto po zhojení nemusia byť problémy s bedr. kĺbom v zmysle artrózy. Skôr či trafili pri osteosyntéze dĺžku končatiny a rotáciu.....vzhľadom na charakter zlomeniny....



Nemusela byť zlomenina krčka, artroticke zmeny môžu/nemusia nastať aj po osteosynteze keď je to v tesnej blizkosti klbu. Tatiež stačí keď dostala stehenna kosť náraz v osi ako v mojom prípade tam dostane na prdel aj acetabulum a tiež po čase môže vzniknut včasna artroza. Mne je na rtg už vidieť artroticke zmeny. Ale každý na to reaguje inak.

Mne netrafili rotaciu, noha ostala intrarotovana v kolene.
17.08.2021 - 00:15:36
00
Na jihu Čech našli dalšího mrtvého cyklistu. Při pádu z elektrokola si prorazil lebku

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/cyklistika-nehoda-smrt-elektrokolo-uraz-jizni-cechy.A210817_104407_budejovice-zpravy_pkr
17.08.2021 - 12:42:45
00
Ahojte, skusim sa tu spytat kolegov bikerov. Prosím mate niekto skusenosti s chirurgom MUDr. Štefan Petriščák, PhD. ?? Má chirurgiu v Martine. Ďakujem,
17.08.2021 - 12:47:08
00
artsvk napísal:
Ahojte, skusim sa tu spytat kolegov bikerov. Prosím mate niekto skusenosti s chirurgom MUDr. Štefan Petriščák, PhD. ?? Má chirurgiu v Martine. Ďakujem,

Žene robil obe kolená, zatiaľ fungujú :)
17.08.2021 - 13:01:28
00
Má trošku svojské chovanie a prístup, ale známi čo ich dával dokopy sú spokojní. Dávali sa u neho operovať aj poprední športovci, či už hokejisti, futbalisti alebo napr. Jaro Katroš atď.
17.08.2021 - 13:20:23
03
volodaj napísal:
Má trošku svojské chovanie a prístup, ale známi čo ich dával dokopy sú spokojní. Dávali sa u neho operovať aj poprední športovci, či už hokejisti, futbalisti alebo napr. Jaro Katroš atď.

No veď práve akurát som sa od neho vrátil a diagnostika bola vcelku rýchla (aj keď mám hotové MRI s definovaou SLAP 4 léziou), ale celkovo to bola rýchlovka a už som objednaný aj na operáciu budúcu stredu preto si zisťujem či to je v pohode. Dík za info volodaj
17.08.2021 - 13:29:40
00
Na toto som narážal, že to občas ľudí odradí. Zdá sa, že sa im nevenuje dostatočne, nevraviac o tom, že vyzerá byť permanentne nasratý :D. Osobne ma neoperal, tak tam poradiť bohužiaľ (pre mňa našťastie, nakoniec nebolo treba) neviem. Ale konzultácie a diagnostika, lebo som chcel aj ďalší názor pomohli.
17.08.2021 - 13:41:17
10
porter Strasne interview. Kopec zbytocnych kecov a dojmov autorky, na ktore nikto nie je zvedavy...brrr
17.08.2021 - 13:51:06
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up