U nás boli 2 vlny. Večer ma prvá zastihla cestou z nemocnice domov, to som šiel autom tak 40km/h a aj som uvažoval či to radšej neodstavím. A druhá vlna o polnoci nám pred barákom zhodila strom na autá. Takže sme oproti iným regiónom obstáli ešte dobre...
17.08.2021 - 22:54:39
00
Toto su poziare v Kaliformii. Nedaju sa zahasit. Sibir hlasi rovnako rekordne poziare v.linni 2000km. Spolu s klcovanim lesov treba ocakavat dalsi rok viacej a silnejsich burok. Clovek od svojej povahy to neriesi pokial ma strechu na hlavou a plne obchody.

Prílohy:

FB_IMG_1629273084551.jpg
FB_IMG_1629273084551.jpg 61.95 KiB thumb_up0thumb_down

FB_IMG_1629273079235.jpg
FB_IMG_1629273079235.jpg 60.6 KiB thumb_up0thumb_down

18.08.2021 - 09:56:14
03
..a pokial moze vyvazat svoj zadok v aute kazdy den do/z prace a dalsie desiatky/stovky km cez vikend, len aby si siel zabicyklovat na nove miesta :-P
18.08.2021 - 10:13:48
02
a emisne povolenky maju?
kazda vacsia civilizacia zanikla - tie reci o konci sveta v 2000, 2013 mozu byt - niekde v tych rokoch bol vrchol tejto spolocnosti - koniec nebude zo dna na den ako si kazdy predstavoval ale postupne. nezanikne svet ale zapadna civilizacia. o 2000 rokov tu budu archeologovia v zarastenych vilach lustit youtube videa a snazit sa prist na to co sa stalo - nie prirodna katastrofa - ta bude len nasledok ludskej tupoty ktora rastie geometrickym radom.
sorry za vyblitok - berte ho mierne s humorom
18.08.2021 - 10:30:50
04
jedna kontainerova lod , co vozi somariny z ciny, vyprodukuje viac emisii ako vsetky auta v EU doromady :) .. osobna automobilova doprava je zanedbatelny problem. Inak staci zavriet obchodne centra a hned to klesne na 1/3 .. zazil som :D

ked sa vozia suroviny a polovyobky hore-dole, ked sa paradajky vozia zo Spanielska k nam, a ani sa moc jest nedaju, len preto, ze je to o 50centov lacnejsie a supermarket zarobi .. tak ak sa toto nezmeni, tak asi tazko sa to vyriesi tym, ze budem hadzat spravny odpadok do kontainera a do prace na bicykli
18.08.2021 - 10:46:02
05
Myslis tie somariny, ktore sa kupovali vo fore "Oplati sa" len preto, ze boli v zlave? :lol:
18.08.2021 - 11:01:05
04
lto A palivo sa na cerpacie stanice teleportuje ? Komponenty na vyrobu aut do tovarni detto ? :lol:
Netreba zabudat, ze auta nam smrdia priamo pod oknami a hlukove emisie tiez nie su zanedbatelne. Vela nocneho hmyzu skonci na celnom skle aut namiesto zaludkov vtakov. To je dalsi ekologicky problem. :-P
18.08.2021 - 11:02:01
00
lto zabudol si tvoje oblubené vojenské výdavky. napr vojna v Afganistane stála bilion dolárov. A vysledok vidíme v týchto dnoch. Talibanci sa vozia na najmodernejších hummroch:). Keby tie peniaze šli do obnovy resp na zachovanie prírody ako by sa žilo. už to tu hovorili klimatologovia mame naštartované auto v garaži a miesto toho aby sme sa ho snažili vypnúť ešte pridávame plyn. Dnes som si aj ja objednal z toho zaalanda jedny topanky. Na konci máš možnosť prispiet 0,25 eur na boj proti uhlikovú stope. Cim viac topanok kupiš tým viac môžeš prisiet. Ma to logiku:). Škoda že všetko aj to dobre musí mat nejakú ekonomickú výhodu inak sa to nezrealizuje.
18.08.2021 - 11:33:58
01
lto napísal:
jedna kontainerova lod , co vozi somariny z ciny, vyprodukuje viac emisii ako vsetky auta v EU doromady :)


no neviem. Co som vygooglil tak ten tvoj odhad je dost off:

EU GHG total 4483 Mt, 21% z toho road transport = 941 Mt, 70% z toho passenger+vans = 659 Mt rocne. To je asi len palivo spotrebovane, teda nie cely lifecycle.
1 post-panamax lod na mazut - 25 year lifecycle - 2.79 Mt GHG = 0.1116 Mt rocne.
18.08.2021 - 12:59:11
03
to s tou lodou je taka oblubena legenda, ale v skutocnosti hovadina uz principialne. ucinnost spalovacieho procesu je zhruba rovnaka, mnozstvo ***** (katayzatory, spatny tok vyfukovych plynov, atd ) a teda vysledna emisia na liter spotrebovaneho paliva je pri autach urcite nasobne nizsia. Ale zjednodusene, ta lod nedokaze spotrebovat tolko paliva aby vyprodukovala porovnatelne moznostvo emisii ;-)
18.08.2021 - 13:43:06
01
A dalsia vec je, ze sa zacinaju aplikovat emisne normy aj na lode a lodiarske spolocnosti. Taktiez sa riesia alternativne pohony, ako solar alebo plachty. Bude trvat kym to vsetko nabehne do praxe, ale trend je tam jasny.
18.08.2021 - 13:55:06
00
A este k tzv. "ekologickym" dopravnym prostriedkom https://www.autozive.cz/stav-akumulatoru-tesly-po-8-letech-provozu/ .. a to sa tyka aj ostatnych, ekolobezky, ebike, atd. ... elektromotor je super, ale bateria nie .. je to ako s tym zametanim spiny pod koberec.
18.08.2021 - 15:18:33
00
V Nemecku napadol prvý sneh. Zateká k nám arktický vzduch
https://www.imeteo.sk/clanok/v-nemecku-napadol-prvy-sneh-zateka-k-nam-arkticky-vzduch
18.08.2021 - 16:59:29
00
fokel napísal:
to s tou lodou je taka oblubena legenda, ale v skutocnosti hovadina uz principialne. ucinnost spalovacieho procesu je zhruba rovnaka, mnozstvo ***** (katayzatory, spatny tok vyfukovych plynov, atd ) a teda vysledna emisia na liter spotrebovaneho paliva je pri autach urcite nasobne nizsia. Ale zjednodusene, ta lod nedokaze spotrebovat tolko paliva aby vyprodukovala porovnatelne moznostvo emisii ;-)

Ocividne nevies, ake lodne motory pouzivaju kontainerove lode a zbytok nemas ani ponatie. Skus si to dohladat ;) Btw, emisie nie su co2, to je tiez dost oblubene v presadzovani kadecoho .. problem je uplne inde.

Ursus plachy a solar na spominane lode :rofl: . To nestoji ani za zasmiatie sa. Fakt .. preber sa z toho sna. Ten solar pokryje akurat spotrebu nabijania mobilov posadky a plachtu si daju tak akurat na zakrytie sa, ked sa opaluju.
18.08.2021 - 18:06:42
01
double napísal:
lto zabudol si tvoje oblubené vojenské výdavky. napr vojna v Afganistane stála bilion dolárov. A vysledok vidíme v týchto dnoch. Talibanci sa vozia na najmodernejších hummroch:). Keby tie peniaze šli do obnovy resp na zachovanie prírody ako by sa žilo. už to tu hovorili klimatologovia mame naštartované auto v garaži a miesto toho aby sme sa ho snažili vypnúť ešte pridávame plyn. Dnes som si aj ja objednal z toho zaalanda jedny topanky. Na konci máš možnosť prispiet 0,25 eur na boj proti uhlikovú stope. Cim viac topanok kupiš tým viac môžeš prisiet. Ma to logiku:). Škoda že všetko aj to dobre musí mat nejakú ekonomickú výhodu inak sa to nezrealizuje.


Tych 0.25e celkom isto nepojde na boj proti uhlikovej stope. Aspon teda nie tak, ako by si si predstavoval. Som o tom presvedceny.

A co sa tyka vydavkov na zbrojenie . Uz ta zakladna vec, ze preco ludia zabijaju druhych ludi , je velka otazka. Je potrebne si polozit otazku, co dopekla brani ludom zit vedla seba v mieri ?
Asi absencia pravidla .. "nebudem robit nikomu to, co nechcem aby robil druhy mne". A .. "budem hladat vyhodu toho druheho". Je to napisane :)

Lenze co s tymi , co tak fungovat nechcu , ze? To mas ako s podnajomnikom .. das mu pravidla a je na nom aby ich dodrziaval. Platil vcas najom, nerozbijal byt, atd. No ak neplati, rozbija byt , co s nim. Das mu mesiac, dva .. napravne opatrenia, cakas. Ale nakoniec dojde trpezlivost a vyhodis ho. Silou.
18.08.2021 - 18:15:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up