:rofl: Neblazni ja na drogach, na taky level tu este nikto nie je pripraveny. :tmi:
14.08.2021 - 22:54:59
00
Kenai keby si napisal len ten navrh, aby sme to posielali mesiac po prevzati, podakujem za navrh a suhlasim s nim. Ja som nikde nenapisal ze chodi mesiac po vytvoreni, chodi totiz mesiac po odoslani objednavky. Rozdiel medzi odoslanim a prevzatim je vo vacsine pripadov 1-2 dni a datum odoslania vieme spolahlivejsie ako datum prevzatia.

Kedze si ale svoj prispevok zakoncil tym, ze "Dodacie lehoty 2 tyzdne a viac su uplne bezne.", musel som reagovat primarne na to, kedze to nie je pravda. Kedze si to podporil konkretnymi objednavkami, reagujem aj na tie.
- Objednavka 388454 je stornovana, pretoze si ju neprevzal. Bola pripravena na prevzatie do 1 dna.
- Objednavka 358094 z 5.5., avizovane dorucenie 14.5., odoslana 11.5.. To ze si ju prevzal 18.5. je na tebe, nachystana na prevzatie bola 12.5., 2 dni pred avizovanym datumom.
- Objednavka 173950 z 29.1.2020 mala avizovane dorucenie nezname, kedze si tam mal tovar na otazku. V tomto pripade informujeme v kosiku o minimalne 2-3 tyzdnovom dodani.

Momentalne vdaka zlepseniu procesov v expedicii a zvyseni kapacity expedujeme skladove polozky zvacsa do niekolkych hodin. Ak by sme mali dodacie lehoty bezne 2 tyzdne a viac, tato tema je plna staznosti. Momentalne vieme plnit dodacie lehoty na vyse 99%, vratane dorucenia v rovnaky den do Bratislavy, ak sa objedna pred 12:00. Keby si kritizoval dodacie doby v case covid krizy tak by som to bral, teraz je to mimo misu.

Na margo tvojho posledneho odstavca - hovorim za velku cast tohto fora a za seba, ked napisem, ze tento web by bol bez teba lepsi. Ludi nebavi sa s tebou hadat a svojou argumentaciou ad nauseam ich akurat tak unavujes. Vidiet to na downvotoch, ktore tak vehementne kritizujes aj dalsich metrikach. Ked ti to ludia davaju najavo a zaroven ti vsetko na tomto webe a shope tak strasne vadi a robime to tak zle, preco tu vlastne si?
15.08.2021 - 00:08:01
09
Ano, napisal som ze na vsetko z toho bol nejaky dovod. Nehovorim ze dodanie trvajuce dva tyzdne je vasa chyba. Tovar ktory nemate na sklade resp je u dodavatela, ale dovavatel ho nema, alebo ma ale v skutocnosti nenajde (aj to sa uz stalo), alebo je to na poziadavku, alebo to kurier vozi tyzden, alebo si to ja hned neprevezmem.... To su vsetko dovody preco sa stava, ze to hodntenie pride pre mna skoro. Ak som tak specialny, ze nikomu inemu sa to nestava a po mesiaci uz vsetci maju tovar vytestovany a nasledne pisu hodnotenia, unika mi dovod vacsiny tych jedno a dvojslovnych hodnoiteni. Ale tvoja namietka bola ci sa mi take stalo, ano ako vidis stalo. Nie vasou vinou, ale to som nikde ani nepaisal. Nebud vztahovacny, to ze to pisem ja neznamena automaticky, ze chcem niekoho do....babrat.
Kazdopadne je to cele podruzne, pisal som sem lebo povodny system s pridavanim hodnoteni bez nutnosti zakupit tovar cez shop sa mi zdal lepsi. Nie pre to aby sme sa dotahovali o malichernosti, kedy pride nejaka notifikacia. Asi sa budem musiet obmedzit na jeden bod v prispevku, lebo inak sa kazdy vzdy chyti toho podruzneho a podstata oastava zabudnuta.

Tento web by bol urcite bezomna lepsi, tak ako by nasa vlada bola bez opozicie lepsia, tak ako by sa kazdemu bez kontaku s odlisnym nazorom zilo lahsie. Ale zilo by sa mu aj lepsie? Bol by ten zivot bohatsi ? Ak si myslis ze ano, tak mas moznost ma predsa zabanovat. Len potom bud dost chlap a uved ku kazdemu mojmu prispevku v poli autor, ze som bol zabanovany a nechaj tam moje meno. ziadna nanimizacia. Ja slubujem ze viac do fora nepachenm a na shope budem nakupovat dalej. Aspon usetrim obrovske mnozstvo casu a kazdy komu budem na fore chybat, bude vediet, preco tam uz nie som.
Problem je zrejme v tom , ze ja si odlisny nazor cenim a kritikou ma len podnecujete k vecsej snahe. Tebe, ako aj tym za koho hovoris zjavne oponentura vadi. Ste o svojej pravde tak hlboko prevedceny, ze nepotrebujete nikoho, kto vas upozirni, ze sa mu nieco nevidi. Zrejme chcete jeden krasny monotematicky web, kde si budete zit ako jedna stastna rodinka, pekne upratana do riadku a nikto nesmie vycnievat. Myslim, ze to ma aj nejaky nazov, ale nechce sa mi teraz googlit terminy z psychologie. Kazdopadne chapem.
Preco som este tu, lahka odpoved. Robite so mna sikovnejsieho, mudrejsie a lepsieho. Vzdy ked nahodou napisem nieco chybne hned je tu 10 ludi co mi to otrepu o hlavu, ked sa vyjadrim nezrozumitelne, alebo nepresne, hnde mi 15 ludi pise, ako sa neviem vykoktat. Mat taku skupinu ktora neustale usiluje o moje zlepsenie je na nezaplatenie a este z darma. Vlastne si cenim to, co tebe a skupine za ktoru hovoris na mne vadi. Celkom ironia. Tiez ste najvacsi bike web na slovenku, cize velmi nejstvuje alternativa. Keby som vedel, kam sa tento web dostane, za cas co som tu, tak sa tu asi neregistrujem, ale co uz, dnes ma uz zaujima aj, ako hlboko sa to moze este prepadnut. A to nie len web ako platforma, aj osadenstvo, morlaka, uroven, respekt, vdacnost, kolegialita... Mal som vas radsej ako zacinajuci obchodik v zapadakove co sa snazil nejako predavat cez web. Chvalil som vas, kde sa dalo, ale tie casy su uz prec. Kazdopadne jeden z dovodov preco napriklad pisem do tohto vlakna je, ze ste stale este najlespi bike shop na slovensku a vzdy sme sa dokazli dohodnut. Vazim si komunikaciu a snahu o zlepsenie, ktora je tu markantna. Bohuzial v mojich ociach su vysledky tejto snahy min. posledne 2 roky uplne opacne. S vinimkou shopu, ten je lepsi tam niet co vytknut (ked jedine co som sem napisal je k hodnteniam produktov, tak zjavne nemam ziaden skutocny problem). V porovnai zo skusenostami ktore mam z inych shopov je u vas radost nakupovat, to je proste neodskriepitelny fakt. To co ma trapi je vzhlad a funkcionalita fora, ale este som nad tym nezlomil palicu, prave naopak, som presvedceny, ze ako kolvek vas moje prisevky obtazuju, maju pre vas hodnotu. Ked nie ako inspiracia, tak ako odstrasujuci priklad. :-) Ked na forum prestanem prispevat bude to znemenat, ze tu uz nie je nikto, ani jedna ziva dusa, ktora by mi stala za strateny cas, alebo ze som mrtvy. To druhe ale asi nastane skor, lebo je tu este stale vela mojich kamaratov co nemaju potrebu a silu nechat sa pranierovat za svoje nazory, tak su radsej ticho a podporu prejavia osobne, alebo po tel. Mozno maju viac romumu ako ja, ale nemozeme byt vsetci rovnaky, to by bola hrozna nuda.
A potom je tu este nahodny goolic, ktory sa chce nieco dovzdiet. Nezaujima ho kto som, kto si o mne co mysli. Zaujimaju ho informacie a tento clovek je pre mna tiez silna motivacia sa sem vracat. Ak odpovedam na provokacne prispevky tak, nie kvoli cloveku co ich pise, ale kvoli tomu co tu debatu vygoogli a mohol by nadobudnut chybny dojem absenciou mojej reakcie. Vela som sa z netu dozvedel, nieco treba aj vratit spat.
15.08.2021 - 02:00:14
10
Kenai tu nejde o to, ze mas iny nazor, ale o to ako ho prezentujes a ako ho pretlacas, nielen v tejto teme. Keby tie nazory a prispevky boli za hranou pravidiel alebo zakona, uz ten ban mas, ale tu sa za odlisny nazor bany nedavaju, aj ked komunita dava uz dost hlasne najavo to, ze im vadis (samozrejme komunita nie je homogenna, pre niektorych mozes byt hrdina).

Dam ti priklad - ty si napisal "Dodacie lehoty 2 tyzdne a viac su uplne bezne.". Ja nemozem nechat takyto vyrok bez reakcie v nasom fore v teme o nasom shope, pretoze je zavadzajuci a nepravdivy. Keby si napisal ze "niekedy do 2 tyzdnov ani nestihnem prevziat tovar" tak nepoviem pol slova a mozeme sa bavit uplne inak. Takychto vyrokov das vo svojich prispevkov tolko, ze ani nema vyznam na ne vsetky reagovat a vyvracat ich. Keby si sa pri pisani zamyslel ako to moze byt vnimane komunitou (potazmo mnou v tejto teme) a napisal tie vyroky presnejsie / empatickejsie a bez vlastnych zaverov na baze subjektivnych pocitov (ktore ti viem zvacsa velmi lahko vyvratit faktami), mozeme mat peknu konstruktivnu debatu na akukolvek temu a nemusim byt defenzivny, kazit si sobotu a stracat cas ludi, co toto citaju.
15.08.2021 - 09:17:40
018
Presne, ako pises. To je ukazka komunikacie co tu prebieha. Napisal som
V dnesnych dnoch sa mi uz stalo aj ze mi prisla poziadavka na hodnotenie na tovar, ktory mi este ani doruceny nebol. Dodacie lehoty 2 tyzdne a viac su uplne bezne.
Dodacie lehoty 2 tyzdne a viac su uplne bezne.
sa viazalo k prislovke casu V dnesnych dnoch.
Ako mozes takyto texrt pochopit ako staznost na to ze dodavate tovar pomaly ?
Ak ti z kontextu nevyplynulo ze hovorim o nedostatku bike komponentov a problemoch s vyrobou a distribuciou vseobecne, tak som to zrejme zle sformuloval. Ale skor mi to pride ako ked je tu snaha najst v prispevku nieco za co si mozes hodit kamenom. Nikto sa nezamysla nad tym co tym chcem povedat a preco to pisem. Jednoduchsie je to odsudit lebo to pisem ja, to totiz nestoji namahu. Cele to bolo len podruzne konstaovanie k skutocnej podstate mojho prispevku na ktoru sa rychlo zabudlo a debata bola odvedena na dasi hon na carodejnice. Islo tu o nieco uplne ine.
Zda sa, ze uz nie je mozne hodnotit produkty, ktore som zakupil v inom obchode alebo v predajni pri kase (nefigurujem v zozname kupujucich na produkt v mtbiker shop) Osobne povazujem tuto zmenu v hodnoteniach za nestastnu....,

Empatia je krasny pojem, akuyrat z principu chybny. Nikto sa nemoze vzit do myslenia ineho a ak sa o to pokusi vedie to len k chybnym predpokladom. Pochopenie mojich prispevkov je toho prikladom. Empatia clenov fora viedla k tomu ze si o mne myslia nieco co ani vzdialene nie je pravda. A to len pre to, ze sa snazia vkladat svoje myslienkove pochody do mojho konania. Nie. ja neuvazujem ako vacsina, nepisem ako vacsina a z toho dovdu vacsina nemoze posudzovat moje chovanie na zaklade predpokladu, ze oni by taky text pisali z umyslom skodit. No oni mozno, ja nie. Tiez si treba uvedomit, ze problem treba odstanovat tam kde vznika. Ka ma niekto problem s tym, ako sa vyjadrujem, mal by si polozit otazku preco mu moje vyjadrovanie vytvara problem a pracovat na odstraneni tohto problemu. Problem ma predsa on, nie ja. Zmenu teda jasne musi urobity on. Je nemozem opdstranit nieco cim netrpim .
Mojim cielom nie je niekomu kazit sobotu. Cize ak sa to deje zrejme nieco nebolo pochopene spravne. Mal by si polozit otazku, preco si mysli, ze mu chcem kazit sobotu ? Ak nevidi iny vyznam v mojom prispevku ani po 3 precitani, mal by si overit ci som to myslel tak ako to chape. Urcite by sa dozvedel, ze je to inak. Problem je ze, na skoro kazdy moj prispevok je reakcia ako od jezka. Obcas mi to pride, ze keby som vykopiroval nahodny prispevok s n placami hore a zavesil ho niekam ja. budem zan ukamenovany, lebo to pisem ja. Ale neva, komu nestoja moje prisevky za snahu o pochopenie, nech sa vytaca a rozculuje. Je to jeho rozhodnutie, ja mu s tym nijako pomoct neviem.
cervo Mrzi ma, ze som ti pokazil sobotu. Prosim neber tieto riadky ako utok na teba opat pisem vseobecne hlavne o skupine za ktoru hovoris. Ty osobne si vzdy prejavil maximalnu snahu ist k podstate problemu a nezatazoval si sa formou. To o tych dodacich casoch povazujem za obycajne nedorozumenie.
15.08.2021 - 16:02:38
00
Počítal som :) a za seba len toľko, že nepoznám prípad, aby obchodník zvíťazil nad zákazníkom. Načo to dokazovanie ? Kde je diplomacia, takt ? Napísať niečo takéto ... Na margo tvojho posledného odstavca - hovorím za velku cast tohto fora a za seba, ked napisem, ze tento web by bol bez teba lepsi ... to je za hranou. Asi písané politikom .
A, citujem ... aj ked komunita dava uz dost hlasne najavo to, ze im vadis ... je skrývanie sa za "lud" , za dobro niekoho iného. Nie moje, to ľudia chceli :) . To sa tu napr. použilo pri vystrnadení e-cyklistov z komunity cyklistov (vydubali si to) . Ja ja jaj ... :)
15.08.2021 - 21:33:12
01
Nebud trapny.Nenapisal nic,co neni pravda.To ze vlastni forum,shop a vsetko okolo,neznamena ze neni aj jeho clen a jeden z Nas.A tak isto ako my ostatni vidi co a ako...
15.08.2021 - 22:54:19
011
Ahoj, chcem len pochváliť predajňu v Bratislave, odkedy ste otvorili bol som tam pár krát, po veci a na servis a vždy najvyššia spokojnosť! Vďaka
18.08.2021 - 17:12:46
01
To je fakt a rychlost vybavenia je expresna tiez. Uz len aby vam doriesili parkovanie a bude to dokonale. Pripadne ak ma byt stojan na bicykle vo vnutri, tak by elektricke dvere boli velka pomoc.
18.08.2021 - 19:17:03
00
Tesime sa. S parkovanim svita na lepsie casy:

- pred vchodom sme osadili 8 stojanov na bicykle.
- namestie z druhej strany Pradiarne by sa malo otvarat v septembri. Su tam stojany na bicykle a da sa odtial prist do nasho priestoru (cez Pradiaren).
- podzemne parkovanie pri Pradiarni by sa malo tiez otvarat v septembri, ale rezim zatial nepozname.
- Nivy by sa mohli otvarat v septembri / oktobri aj s parkovanim. Odtial je to doslova cez ulicu.
- Ked odidu stavbari, Svatoplukova by mala byt volnejsia na zaparkovanie pri predajni (aj ked je mozne ze toto bude novou parkovacou politikou zakazane).

Tie dvere patria budove, tam na to nemame priamy dosah, ale nie su idealne ako vstupne dvere do obchodu, takze vplyvame na spravcu budovy aby sa upravili / zmenili.
18.08.2021 - 19:27:57
14
To preberanie objednavok je tak rychle ze s parkovanim sa nezatazujem. Necham to 2 minuty na blikackach 😁
18.08.2021 - 20:53:06
00
Na bicykli nemam blikacky :) ale vdaka cervo za info a stojany, vyskúšam prilezitostne
18.08.2021 - 21:39:26
00
cervo napísal:
- pred vchodom sme osadili 8 stojanov na bicykle.

To akože znamená, že si Princa už nebudem môcť vniesť do predajne, tak ako už dvakrát? Lebo 5 reťazí pred predajňou určite naň nedám...
18.08.2021 - 22:10:35
00
Môžeš, nie je problém. Ale je možnosť to nechať aj pred dverami v stojane ak máš zamok pri sebe. Je na to vidieť cez dvere a je to pod kamerou, ale drahšie kúsky určite lepšie do predajne zobrať.
18.08.2021 - 22:34:05
01
Červo, a tento poznáš?
Nechal som si bicykel pred predajňou tak, aby som na neho dobre videl. A dobre som videl, ako mi ho ukradli...
18.08.2021 - 22:40:27
02
keyboard_arrow_up