No pekne... :x :?:
18.08.2021 - 20:34:39
00
už sme to tu riešili.je tam veľa zvážnic neznačených kto by to asi tak kontroloval z MLB.je to klasicky nedomyslené,To je tak keď sa v tom angažujú len tzv."ochranári".
18.08.2021 - 21:07:23
01
Zrejme tam hrozí, že pôjdu svetu príkladom a niektoré neznačené zvážnice a lesné cesty budú aj rušiť. Ale ja to nevnímam negatívne, značených trás je tam hafo. Možno keby som bol miestny tak to vnímam inak...
19.08.2021 - 07:28:43
00
ja som si to uzavrel presne v tomto duchu, že ak to má znamenať menej LKT a traktorov na značených cestách tak šup do toho ...
19.08.2021 - 07:37:29
01
Tých traktorov a LKT v mestských lesoch poslednú dobu nie je veľa. To skôr Sv. Jur plundruje...
Oranos to či ich je dosť je relatívne, až čas ukáže či ich je dosť... mám obavu že na značených trasách to bude počas pekných víkendových dní jak na Racanskom mýte... Takto sa to predsa len trochu viac rozptýlilo aj na neznačené...
19.08.2021 - 08:18:57
01
luky64 napísal:
Tých traktorov a LKT v mestských lesoch poslednú dobu nie je veľa. ...

Práveže okolo Kačína bolo včera vcelku veselo. Tak isto aj nad Partizánskou. Čo ale treba uznať ML BA, že aspoň počas ťažby úseky naokolo označia tabuľami a snažia sa dať tie cesty potom do zjazdného stavu. Inde na Slovensku to po ťažbe vyzerá ako po vojnových náletoch...
19.08.2021 - 15:28:06
02
Oranos napísal:
Zrejme tam hrozí, že pôjdu svetu príkladom a niektoré neznačené zvážnice a lesné cesty budú aj rušiť. Ale ja to nevnímam negatívne, značených trás je tam hafo. Možno keby som bol miestny tak to vnímam inak...


Ako sa dajú zrušiť lesné zvážnice mi prezraď?
všetci budú naďalej jazdiť po tzt čo by sa v 5 st.nemalo pokiaľ daná cesta nie je aj cyklo "C". to je ten jediný problém.čiže teoreticky by si potom nemal jazdiť cez pánovu lúku lebo tadiaľ ide len tzt.Vieme,že sa to dodržiavať nebude keďže sa cez pánovu jazdí 30 rokov.
20.08.2021 - 06:19:33
00
iron.hide napísal:
Hupsik, nedavno som siel vecer dole cez Homolu :)
https://regiony.zoznam.sk/hubari-a-turisti-pozor-v-malych-karpatoch-videli-dvoch-medvedov-v-okoli-zochovej-chaty

"Druhého videli na modransko-pezinskej strane, ako je Veľká Homola pri rozhľadni. Tam majú svoje teritória, pritom je to to iba pár kilometrov od seba. Oba môžu mať tak do 120 kilogramov, čo je do tretieho roka ich veku.


V clanku spekuluju ako sa dostali z Tatier 350km daleko ... pritom Inovec , aj Biele Karpaty, kde su uz dlho, su 30km od M.Karpat /severna oblast/. Zvlastne na tom je ale to, ze tento jediny prirodzeny presun by musel byt zaznamenany uz v oblasti od Dobrej Vody. A preco by sa medved tlacil zrovna do obory Biela skala. Teda ak ich tam niekto videl a zaznamenal znaky pobytu, je naozaj mozne, ze si ich tam niekto dovliekol /odchytil niekde/ a spekuluju realne. Odchyt a dovlecenie pre ilegalnu polovacku. Vobec by som sa niecomu takemu necudoval. V dnesnej dobe, znudeni bohaty polovnik, s vybavou na stopovanie v noci .. vselico sa da vymysliet :) Aj odstranit nasledne stopy.
20.08.2021 - 08:38:48
01
Niektoré lesné zvážnice boli určené na približovanie a prevoz dreva, čím sa stanú v 5. stupni ochrany bezvýznamné. A keďže teraz sa konečne aj z vodohospodárskeho hľadiska aj z hľadiska odnosu pôdy, vodnej erózie, infiltrácie pôdy, atď. ... ukazuje prstom v lesoch na negatívny vplyv lesných ciest, myslím si že celkom reálne hrozí, že ekologicky zmýšľajúce vedenie MLB niektoré zbytočné zvážnice zruší. Nehovorím, že sa to stane. Ale je to podľa mňa možné.
20.08.2021 - 09:05:45
00
no dobre ale ako zrusis zvaznicu? navozis tam tatrovkami hlinu a nasadis stromy?
20.08.2021 - 09:08:34
00
Porylujes strojovo a zvysok nechas na prirodu :-D.
20.08.2021 - 09:16:27
01
Vyasfaltuješ... 😀
20.08.2021 - 10:24:19
02
Podla obrazku zo schvalovaneho materialu bude vacsina uzemia rezervacie v stvorke. Tak sa mi vidi ze ohrozeny je len Vydricky trail ... Co je ale viac zaujimave, ze chcu ludi, nielen bajkerov vydurkat z Panovej luky ...

Prílohy:

stupne.ochrany.jpg
stupne.ochrany.jpg 744.94 KiB thumb_up0thumb_down

20.08.2021 - 10:25:19
00
Zaujimave .. nedokazu ochranit ani vtacie uzemie v katasrti sv. Jur (Jurske jazero) pred pilcikmi (vypilene stromy z hranice a vobec tazba okolo) a idu riesit toto ? Ako som uz pisal, vela casti okolo Vydrice je krasnych a zasluzi si rezervaciu /ale tam aj tak moc ludia nechodia, tie meandre su nadherne/ , ale toto nechapem zo ziadneho hladiska. Ale furt to pretlacaju, uz roky. Bezzasahovost, alebo minimalne obmedzenie sa da robit predsa inak. Co si tam niekto nieco planuje, ze to tak stale tlacia ?
20.08.2021 - 10:34:53
04
nejaké chatky pre ubytovanie v divočine :P na tom by sa dalo slušne zarobiť
20.08.2021 - 10:36:52
02
keyboard_arrow_up