lto napísal:
V com spociva koniec zivotneho cyklu bajku ? A v com je 2022 bajk modernejsi nez 2021 ?


V tom ze vacsinou znacky prichadzaju s novou generaciou kazde 4 roky.
Sucasny Oiz ide do 4teho roku a Orbea pravdepodobne prijde s novym modelom buduci rok.

Rozdiel medzi minulorocnym Scottom a tohtorocnym je ocividny.

Navyse Oiz a Lux su biky s velmi konzervativnou old school geometriou, ktora uprednostnuje efektivitu hore kopcom. Tym ze pouzije na relativne kratkom biku vyssi zdvih vidlice, dostanes ten bike do vzpriamenejsej polohy a este viac ho skratis. Ak si teda chcem kupit stabilnejsi bike co viac odpusti dole kopcom, tak by som radsej siel do modernejsej dlhsej geo.
Aku ma napr. novy Spark ale aj prakticky vsetky modely co vysli okolo OH.

Chapem niekomu moze oldschool vyhovovat ale koniec zivotneho cyklu objektivne znizuje trhovu cenu.
Rovnako ako pri autach. Velakrat sa ti moze starsia gen. pacit viac, ale napriek tomu cena ide dole lebo uz je tu nieco novsie modernejsie.
A myslim ze Scott ma v porovnani s komkurenciou este celkom priaznive ceny.
18.08.2021 - 23:22:45
00
Canyon ta vyslyšal
https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/cross-country-bikes/lux/lux-trail/
19.08.2021 - 11:18:13
02
Jo, pravdupovediac mi to zamiesalo karty ...
19.08.2021 - 11:22:50
00
Tak ten zakladny model za 3300 na slx/fox je myslim dobry deal a ostane na lepsie kolieska.
19.08.2021 - 11:28:17
00
Prave som otvoril temu ze sem pridam LUX trail - a vidim, ze nie som sam. :)
Myslim, ze to bude dobry bajk. Akurat, ze je o liter drahsi ako pred dvomi rokmi - ale to sa nestazujem, len konstatujem... Cenovka je fajn.
19.08.2021 - 12:09:08
00
Aj nové Cube-y vyzerajú zaujímavo https://www.cube.eu/sk/2022/bikes/mountainbike/fullsuspension/ams/
19.08.2021 - 12:50:28
00
kecinko: dik :D ..vycerpavajuca odpoved, pre mna vlastne jedine 2 klucove slova .. ina geometria. Ale to z mojho ophladu nema so zivotnym cyklom nic a ci je modernejsia, tiez moc nie. Resp. ano, modernejsia v tom, ze uz sa moc nechce ludom slapat do kopca :D a dole kopcom je tiez otazka co, lebo mat bajk, ktory ide ako tank smerom dole, ale nedokaze sa obtocit okolo stromceka, velka vyhra nie je. S niektorou geometriou je zas tazko jazdit klopky. Je to veru tak, co jazdis, to si zvolis. Niekedy nejaky kompromis. Z tohto pohladu ano, moderna :D

Koniec zivotneho cyklu si predstavujem ja napr., ze na stary typ za chvilu nezozenies rozne skrutky, capy, vahadla, nevymenia ti zadnu stavbu, lebo nemaju , atd.

Inak mne sa ako XC chrtidla paci Orbea a KTM /hlavne ten oranzovy, to je najrychlejsia farba/.
19.08.2021 - 12:51:59
00
Ito s tou oranzovou to nieje az tak pravda. Mal som predtym cierny bajk a bol hore kopcom rychlejsi ako moj terajsi oranzovy KTM Scarp MT Master :D
19.08.2021 - 13:04:26
02
keyboard_arrow_up