Ahojte. Obraciam sa na vas s prosbou o pomoc pri rieseni mojho problemu s volou na kazete po upgrade pohonu z 3x9 na 1x11 set deore M5100. Jedna sa o bike CTM Rambler 3.0 2018, viem, nic extra ale sluzi. Asi 500km po upgrade sa objavilo akesi hlasne hrkanie pri zjazde nerovnostami a zistil som spominanu volnu kazetu. Povedal som si, ze OK je tam viac pastorkov, ina retazova linia, vacsie sily, tak dostal orech svoje, dosluzil. Povodny plan bol vymenit orech ale po zisteni cien orechov, cien naradia na zhodenie orecha som sa rozhodol pre kupu kompletne noveho kolesa konkretne Force Basic Disc v cene asi 50eur. Po prehodeni kazety na nove koleso nikde ziadna vola. Cely nateseny to zlozim a ide sa jazdit. Po asi 300km znova ten isty problem. Viem ze tie komponenty nie su ziadna top trieda takisto povodne aj nove koleso, ale aby mi zacala po 300km znova lietat kazeta tak to je trochu moc a niekde musi byt problem, dufam riesitelny. Okrem toho ze to dost hlacno pocut ked to lieta pri zjazde tak je nemozne naladit spravne prehadzovacku.
Nasiel som tu niekde prispevok aj o uvolnenych nitoch priamo na kazete, zatial som to nekontroloval. Takisto som nasiel aj tip na odobratie vymedzovacieho kruzku priamo z orecha ale kedze nemam zatial naradie na jeho zhodenie tak toto som tiez este neabsolvoval.
Som z toho zufaly. Za akekolvek rady tipy co skusit alebo skontrolovat budem velmi povdacny
Pre lepsiu predstavu prikladam videa o co vlastne ide.

Stare koleso
thumb_up0thumb_down
a nove koleso
thumb_up0thumb_down
28.07.2021 - 15:54:33
00
Skusal si dotiahnut kazetu?
28.07.2021 - 16:14:37
00
Neskušal.......némá čím
28.07.2021 - 16:44:50
00
Trochu mi to trvalo kym som sa k tomu dostal. Zhodil som koleso a ozaj bola uvolnena kazeta. Ostal som v soku lebo som to dotahoval presne na moment, Tak som to dotiahol znova a este viac. Uz sa sice pastorky voci sebe nehybu, ale stale tam je nejaka vola, zjavne uz v orechu. Co myslite je to akceptovatelne? Mne sa to velmi nezda lebo bol som v decathlone kde som si schvalne nasiel model s pohonom deore m5100 a ta kazeta tam mala nulovu volu vo vsetkych smeroch. Je mozne ze ta uvolnena kazeta dala na frak novemu orechu?

thumb_up0thumb_down
30.07.2021 - 19:17:22
00
Kúpil si koleso na lacnom náboji na kónusoch. Tá vôľa je štandartná, prevádzková. Ak chceš bez vôle treba kúpiť náboj, ktorý má orech na priemyselných ložiskách.
( Čiastočne sa dá vôľa upraviť rozobraním a vytiahnutím najtenšej podložky, len potom už sa zase môže orech zadrhávať.)
30.07.2021 - 20:16:31
01
Vyberal som koleso ktore bolo s cenovkou 1:1 k oprave stareho kolesa. Jednak som nechcel aby sa to vysplhalo s cenou vysoko a druha vec je momentalna dostupnost komponentov, ale rozumiem co pises. Ten tip s vytiahnutim najtensej podlozky z orecha som tiez niekde zachytil ale neprislo mi moc logicke vyberat nieco odniekadial ked to tam povodne ma byt. Stoji za zvazenie, mozno vyskusam na starom kolese ako test. Cize ak je toto standardna vola tak tym padom je "problem" vyrieseny a do buducna jedine lepsi naboj s orechom alebo lepsie kola alebo rovno cely bike :D
30.07.2021 - 20:42:55
01
Tato vola je ok, akceptovatelne. Netvrdim ja,ale chlapik z Parktools.
30.07.2021 - 21:02:09
01
Ja som riesil presne to iste, mal som 3x9, vymenil som za 1x11 deore. Kazeta plavala na orechu stara aj nova. Treba rozobrat orech a vybrat jednu podlozku, su tam 4. Ale uz pri skladani orecha dotahovat s citom aby nezadrhaval orech. Treba sa s tym pohrat a mat aj to naradie. Ale vysledok je pevna kazeta...
22.08.2021 - 22:26:22
00
to bežný prejav všetkých šitmano nábojov už desaťročie.. aj niektoré ložiskové náboje majú v orechu vôlu, napr Mavic so starým systémom orecha....
23.08.2021 - 09:20:52
01
keyboard_arrow_up