Na SK v UNLP KE boli všetci teraz hospitalizovaní neočkovaní a v BA 9 z 10tich 😎 … aj ten jeden hospitalizovaný a vakcinovany mal z nich najľahší priebeh predpokladám že bol ale s rizikovými pridruženými diagnózami . Vakcína je sloboda 💉 .
24.08.2021 - 12:26:28
03
V skutočnosti ťažko povedať, ako je to na okupovaných územiach, pretože tam je prístup k vakcinácii sťažený.
Správne bolo povedané, že niektoré odnože icíctva odmietajú očkovanie.
Takisto sa ukazuje (v porovnaní z GB), že asi bolo lepšie mať medzi dávkami dlhší odstup a že vektorové vakcíny budú mať proti delta-based variantom vyššiu účinnosť.
Pravdepodobne sa ukáže, že oddialenie dávok zvyšuje ochranu aj pri nich. Aj keď sa dá samozrejme pochopiť, prečo sa spočiatku všetci uspokojili so zhruba 3t. odstupom (pri testoch vyšla pri tom odstupe požadovaná úroveň ochrany a jej longevita sa ešte vedieť nedala; pre vlády bolo podstatné mať čo najviac ľudí takpovediac "pod strechou" čo najrýchlejšie).
muffin a najlepšie na tom je, že dezolé tomu všetkému veria súčasne, hoci sa podaktoré z ich bodov viery navzájom vylučujú :D
24.08.2021 - 12:56:15
00
Podľa mna mRNA vakcína je “ univerzálnejšia “ a mierne účinnejšia …

Jeden z mnohých článkov .
https://www.startitup.sk/nova-studia-kolektivna-imunita-je-utopiou-delta-variant-je-tak-silny-ze-ho-prenasaju-aj-ockovani/
24.08.2021 - 13:36:46
00
preco potom Pfizeru klesa ucinnost skor ako Astre?
24.08.2021 - 13:39:29
00
este budeme nazad nakupovat astru :), ja som rad ze mam astru, sa mi viac pacila ako nejaky pfizer po ktorom nikomu ani zle nebolo
24.08.2021 - 13:52:56
04
čak nebojte sa, za chvíľku tu máme 3 dávku a potom hádam každého pol roka ... dostaneme všetci všetky možné značky


Naposledy upravil lapaloma dňa 24.08.2021 - 14:02:10, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2021 - 14:01:48
00
double napísal:
viete mi povedať niekto co sa deje v Izraeli. Maju tam cez 8000pripadov denne.


Pri delte sa predpokladá, že stádová imunita by si vyžadovala zaočkovanie vyše 80% populácie, keďže R0>7. Navyše časti vakcinovaným už účinky odoznievajú, keďže Izrael patrí k prvým krajinám, kde sa do toho poriadne pustili, to bohužiaľ zvlášť platí u starších ľudí.

Dobrá správa je, že nakazených zomiera asi 7x menej, ako v čase, keď v krajine nebolo očkovanie, podobné čísla pozorujem aj v UK. Pri zrovnateľných číslach nakazených v Rusku (v porovnaní s UK) majú Rusi asi 8x vyššiu úmrtnosť.

Pri delte je takmer nemožné, aby sa postupne človek s vírusom nestretol, pri minimálnej náloži si po kúskoch trénujeme imunitu len tým, že malé množstvo vírusov ešte organizmus zlikviduje bez prepuknutia choroby. Stále väčšia časť ľudí už chorobu prekonala, bez podstatných následkov sa to rozšíri aj u mnohých zaočkovaných, čo len dotvorí imunitnú odpoveď a ďalšie zvýšenie odolnosti populácie. U detí v školách môžeme predpokladať hádam aj bezmála 100% nakazených (s minimálnymi problémami) a odtiaľ sa to môže rozšíriť do rodín.

Na jeseň očakávam pomerne brutálnu diskrimináciu očkovaní/neočkovaní a dopúšťať sa jej bude samotný vírus, nakazení budú síce aj očkovaní, ale fatálne následky očakávam predovšetkým u tých nezaočkovaných.

Inak sa ale dá očakávať, že napokon sa Covid-19 zaradí k nákazám podobným nachladnutiu, ľudia si vybudujú imunitu kontaktom s vírusom, očkovaním a sem tam niekoho skolí, on samotný zmutuje do menej nebezpečných foriem. Už sa ho nezbavíme, ale prestane byť fatálnym problémom.
24.08.2021 - 14:02:02
14
lapaloma napísal:
čak nebojte sa, za chvíľku tu máme 3 dávku a potom hádam každého pol roka ... dostaneme všetci všetky možné značky

no ved nevadi, je to len ockovanie. ockuje sa proti kadecomu. denne sa zeru tony kadejakych liekov aj s daleko horsimi vedlajsimi ucinkami ale ludia budu vymyslat len proti kovidu :)
24.08.2021 - 14:50:02
03
yozefb napísal:
preco potom Pfizeru klesa ucinnost skor ako Astre?

ale je rozdiel, ci klesne z 95% o 20% dole, alebo zo 60% o 10% dole (cisla su len tak z hlavy). Cize ano, Astre klesa ucinnost pomalsie, ale zacinala nizsie.
24.08.2021 - 15:27:46
00
capulo napísal:
este budeme nazad nakupovat astru :), ja som rad ze mam astru, sa mi viac pacila ako nejaky pfizer po ktorom nikomu ani zle nebolo


no ja som mal reakcie po oboch davkach ,sa ratam za dvojnasobne ked niekto mal len po jednej davke reakciu ,tak ako nikomu ?! ;) :lol:
24.08.2021 - 15:41:36
00
Reakcia nezáleží od vakcíny ale od vakcínovaného.
24.08.2021 - 16:29:47
00
já myslím, že na jeseň vieme povedať úplne presne, čo tu bude...

https://www.topky.sk/cl/11/2171377/Prekvapive-vysledky-britskej-studie--Priznaky-ma-aj-vacsina-ockovanych--to-vsak-nie-je-vsetko-#disqus_holder

nakoľko očkovaný/neočkovaný šíria deltu úplne rovnako, a na Slovensku razíme cestu, že vakcína je sloboda, tudíš očkovaný nemusia nič, ani len ísť na blbé testy po dovolenke, ani ich neočkované deti, si osobne myslím, že je zámerom vlády, aby sa to tu dobre znovu rozšírilo... a vedia o tom veľmi dobre, že to tak je... ale asi umrelo v II. vlne málo ľudí...

(teraz neriešim, že vakcína môže dať očkovanému ľahší priebeh, ale že sú infekční úplne rovnako, takže svoje okolie nakazia rovnako)

na druhú stranu, ak platia výsledky rozsiahleho prieskumu protilátok v ČR, predpokladajme že aj SR na tom bude veľmi podobne, tak zistili, že 50% ľudí coronu už prekonalo, ak započítame aj 50% očkovanosť obyvateľstva, tak sme možno niekde na 70 - 75% hranici čiastočnej "odolnosti", čo by nemuselo byť až tak zlé, problém bude ak sa potrvdí aj druhá česká štúdia, že väčšina ľudí nad 65 rokov po 4 - 5 mesiacoch má protilátky skoro na nule, a keďže tí sa očkovali ako prví, niekedy v máji, tak jeseň bude s otáznikom...
24.08.2021 - 18:51:50
01
A o5 a o5 a o5 … alebo je to márny , je to márny a je to márny .

je to marný thumb_up2thumb_down
24.08.2021 - 18:57:13
03
Tak vlada chce aby sa to premorilo? Preco jej potom cela dezole scena bezi pekne naproti? Ako to tu bude vyzerat na jesen je len a len v rukach samotnych ludi a najma tych menej inteligentnych. Uz ziadne vyhovorky neobstoja.
24.08.2021 - 19:40:05
02
madbugie napísal:
nakoľko očkovaný/neočkovaný šíria deltu úplne rovnako, a na Slovensku razíme cestu, že vakcína je sloboda, tudíš očkovaný nemusia nič, ani len ísť na blbé testy po dovolenke, ani ich neočkované deti, si osobne myslím, že je zámerom vlády, aby sa to tu dobre znovu rozšírilo... a vedia o tom veľmi dobre, že to tak je... ale asi umrelo v II. vlne málo ľudí...

(teraz neriešim, že vakcína môže dať očkovanému ľahší priebeh, ale že sú infekční úplne rovnako, takže svoje okolie nakazia rovnako)


zamerom vlady nie je aby sa to tu sirilo, jedinym zamerom je neprehltit nemocnice. ci sa to bude sirit alebo nie to vazne nebude nikoho trapit pokial ludia neskoncia v nemocnici. kludne mozu byt nakazeni aj komplet vsetci, pokial neskoncia v nemocniciach tak v pohodee. presne ako pises, nakazenych bude kopec ale s lahsim priebehom. bohuzial ale nieco sa bude musiet riesit koli neockovanym, lebo ti proste nedokazu existovat v systeme kde bude kopec nakazenych s lahkym priebehom - lebo sa okamzite nakazia s tazkym priebehom
24.08.2021 - 19:50:32
00
keyboard_arrow_up