150 ak ti to nebude vysoké a máš pokoj, nebudeš v budúcnosti nadávať že si mohol zobrať väčšiu
04.07.2021 - 13:47:56
10
Dôležité je, aby si mal priestor pre aspoň minimálnu konštrukčnú výšku sedlovky, podľa toho vyberáš. https://www.kolo-park.cz/images/stories/virtuemart/product/sedlovka_xlc.jpg zdvih 150mm je fajn, ale treba si uvedomiť, že spodná časť sedlovky ako je objímka má tiež nejakú výšku, zvyčajne 2-3cm a horná časť, kam sa uchytávajú lyžiny sedla má tiež 2-3cm na výšku. Takže treba to zrátať. Najjednoduchší spôsob zmerať koľko reálne trčí tvoja sedlovka od konca sedlovej rúrky po os lyžín sedla. Ak tam máš 150mm, tak je prakticky isté, že aj tá 125mm sedlovka ti bude príliš dlhá
05.07.2021 - 07:01:02
10
Jano1987 napísal:
Dôležité je, aby si mal priestor pre aspoň minimálnu konštrukčnú výšku sedlovky, podľa toho vyberáš. https://www.kolo-park.cz/images/stories/virtuemart/product/sedlovka_xlc.jpg zdvih 150mm je fajn, ale treba si uvedomiť, že spodná časť sedlovky ako je objímka má tiež nejakú výšku, zvyčajne 2-3cm a horná časť, kam sa uchytávajú lyžiny sedla má tiež 2-3cm na výšku. Takže treba to zrátať. Najjednoduchší spôsob zmerať koľko reálne trčí tvoja sedlovka od konca sedlovej rúrky po os lyžín sedla. Ak tam máš 150mm, tak je prakticky isté, že aj tá 125mm sedlovka ti bude príliš dlhá


Aktualne mi sedlovka trci 25 cm od konca sedlovej trubky. Ak teda spravne ratam, tak ta KS lev si 150mm ma celkovu dlzku 445 mm. Od toho odpocitam tych 250 mm ktore budu trcat a v trubke by malo byt teda nejakych 195 mm co je v pohode lebo sedlovka ma max insert ma 25 cm. A do ramovej trubky mi ide zasunut sedlovku na max 24 cm takze by mal ostat priestor dole aj na ohyb bowdenu a system uchytenia. Ak som na nieco zabudol tak ma prosim oprav ?
05.07.2021 - 08:31:29
01
Ahojte, ma tu niekto skusenosti so sedlovkami od Crankbrothers Highline 3 a 7. A od BikeYoke DIVINE 125. Dakujem
16.07.2021 - 07:37:12
00
Skúsenosť s Bike Yoke Divine SL. Veľmi dobrá kvalita, funkčnosť a ani po čase žiadna vôľa.
16.07.2021 - 08:55:18
11
Inak, teraz mám testujem Ritchey Kite so zdvohom 125mm. Sedlovka má 3 polohy. Úplne vysunutá, zasunutie 30mm a plné zasunutie. Zisťujem, že v polovici prípadov mi stačí 30mm zasunutie a už sa bajk dá lepšie ovládať v klopenkách a na menších vlnkách kde je potrebné pumpovať. A zároveň táto poloha umožňuje prišliapnutie do pedálov.

Prílohy:

Ritchey_Kite_309_454g.jpg
Ritchey_Kite_309_454g.jpg 312.37 KiB thumb_up0thumb_down

remote_lever_Ritchey_28g.jpg
remote_lever_Ritchey_28g.jpg 191.55 KiB thumb_up0thumb_down

16.07.2021 - 09:40:41
10
V tomto mi kedysi vyhovovala Specialized Command Post Blacklite. Prvá poloha bola myslím 35 mm a potom 100/125 mm podľa modelu. Tých 35 mm presne ako vravíš bolo ideál na také hojdavé, menej strmé traily a 100 mm mi stačilo na všetko ostatné čo tu v okolí jazdím.
16.07.2021 - 09:50:35
02
Ahojte, pozeral som na nejaké teleskopky pre HT XC a celkom sa mi pozdávala KS Lev Integra Si 125mm, len ma zarazilo, že v recenziách dávali dole hodnotenie preto, že koniec lanka (gulička) je na ovládacej páčke a "došponovanie" sa tak robí na sedlovke. A keďže inštaláciu budem robiť na 99% sám, tak neviem nejako, ako by som to vlastne urobil a fakt mi to príde, že to môže byť vcelku problém. Z tohto dôvodu mi do oka padla aj DT Swiss 232, kde je to uchytenie opačné, tam je však zdvih 60 mm, čo neviem, či je pre xc dostačujúce. Cenový rozdiel tiež nie je zanedbateľný. Teleskopku som ešte nikdy nejazdil, ale už pár krát som pocítil, že keby som ju v určitej situácii mal, tak to bude iné pojazdenie. Preto ešte jeden dotaz. Zasunutie funguje pomocou ovládacej páčky, alebo je to iba akési uvoľnenie zámku a sedlovku treba zatlačiť zadkom?
25.08.2021 - 13:12:20
00
Cauko lukjur ak sa nemylim tak aj OneUP ma ten system ako DT Swiss, ze robis dotahovanie na packe. Prinicp teleskopky je ten ze packou uvolnis zadkom zatlacis, hore ide sama. Pozeral som obchod kde som kupoval teleskop aj ja a maju aj tieto OneUP aj v 120mm myslim ze aj skladom (https://libike.sk/oneup-teleskopicka-sedlovka-dropper-post-v2).
25.08.2021 - 13:29:14
01
Na jemne dosponovanie mas este skrutku na packe,alebo nejaky iny podobny system na bowdene.Toto by som pri kupe nezohladnoval a nevidel ako problem.
25.08.2021 - 13:29:44
02
lukjur napísal:
Ahojte, pozeral som na nejaké teleskopky pre HT XC a celkom sa mi pozdávala KS Lev Integra Si 125mm, len ma zarazilo, že v recenziách dávali dole hodnotenie preto, že koniec lanka (gulička) je na ovládacej páčke a "došponovanie" sa tak robí na sedlovke. A keďže inštaláciu budem robiť na 99% sám, tak neviem nejako, ako by som to vlastne urobil a fakt mi to príde, že to môže byť vcelku problém. Z tohto dôvodu mi do oka padla aj DT Swiss 232, kde je to uchytenie opačné, tam je však zdvih 60 mm, čo neviem, či je pre xc dostačujúce. Cenový rozdiel tiež nie je zanedbateľný. Teleskopku som ešte nikdy nejazdil, ale už pár krát som pocítil, že keby som ju v určitej situácii mal, tak to bude iné pojazdenie. Preto ešte jeden dotaz. Zasunutie funguje pomocou ovládacej páčky, alebo je to iba akési uvoľnenie zámku a sedlovku treba zatlačiť zadkom?

Tvoje peoblemy vyrieši sedlovka BY divine sl.
25.08.2021 - 14:40:20
00
Tak som sa nakoniec rozhodol, že moje problémy najlepšie vyrieši predsa len ta DT Swiss. Pohodlná montáž, lahky servis a podľa recenzií dostatočný rozsah. Niekto nejaké negatíva?
27.08.2021 - 11:52:17
01
lukjur napísal:
Ahojte, pozeral som na nejaké teleskopky pre HT XC a celkom sa mi pozdávala KS Lev Integra Si 125mm, len ma zarazilo, že v recenziách dávali dole hodnotenie preto, že koniec lanka (gulička) je na ovládacej páčke a "došponovanie" sa tak robí na sedlovke. A keďže inštaláciu budem robiť na 99% sám, tak neviem nejako, ako by som to vlastne urobil a fakt mi to príde, že to môže byť vcelku problém. Z tohto dôvodu mi do oka padla aj DT Swiss 232, kde je to uchytenie opačné, tam je však zdvih 60 mm, čo neviem, či je pre xc dostačujúce. Cenový rozdiel tiež nie je zanedbateľný. Teleskopku som ešte nikdy nejazdil, ale už pár krát som pocítil, že keby som ju v určitej situácii mal, tak to bude iné pojazdenie. Preto ešte jeden dotaz. Zasunutie funguje pomocou ovládacej páčky, alebo je to iba akési uvoľnenie zámku a sedlovku treba zatlačiť zadkom?


Mam teraz KS Rage s takto riesenym lankom a cloveka, co to vymyslel, by som nakopal do guli, dlzku bowdenu som nastavoval na 3x.
27.08.2021 - 12:02:42
00
lukjur napísal:
Tak som sa nakoniec rozhodol, že moje problémy najlepšie vyrieši predsa len ta DT Swiss. Pohodlná montáž, lahky servis a podľa recenzií dostatočný rozsah. Niekto nejaké negatíva?


60 mm staci? Mne to pride zufalo malo ... Lacna tiez prave nie je.

Kupoval som nedavno Fox Transfer 125mm, zatial sluzi dobre, 299 eur ma to vyslo + 70 eur Fox packa, da sa dat aj ina. Montaz klasika, akurat sa pretiahne ramom lanko a pripevni k packe.
27.08.2021 - 13:18:45
10
288+doprava, vrátane páčky https://www.bike-discount.de/en/buy/dt-swiss-d-232-aluminium-dropper-post-1101325

A na tých 60 mm som sa pýtal hneď na začiatku, či to nie je málo. Píšem, že v recenziách na samotnú sedlovku alebo bajky, kde bola označili dĺžku ako dostačujúcu. Ak je to výrazné negatívum, tak dík za info.
27.08.2021 - 14:31:20
00
keyboard_arrow_up