Cyklotrasou som sa dostal do mesta (strana pri Karpatoch) a hneď prvá veľká križovatka na hlavný ťah (šiel som vtedy do Pezinka a na Pezinskú Babu)

48°14.66791'N, 17°12.42808'E
25.08.2021 - 13:43:51
00
ja to rozoznavam pavukom na ceste, abo snimacom na stlpe, ked nepoznam krizovatku a popravde, ked chodim skoro rano, ked nie su ziadne auta na tychto krizovatkach, som ten, co kazi meno normalnym cyklistom a idem na cervenu, lebo niekedy sa proste nedockam, najma ked idem zo smerov, kde je minimalna premavka...
25.08.2021 - 14:21:40
01
Oznacene nijak nie su, ano, da sa to vytusit podľa 'pavuka' v asfalte (obdlznik s uhloprieckami, indukčná slučka).
Akurat ani tie 'novsie' nekablove (so zariadenim podobnym kamere vo vzduchu lri semafore) nie su zarukou toho, ze ta to nasnima. Casto nenasnima ani auto (videne tento tyzden, bordova Fabia cakala aspon 2 minuty na Karloveskej za Centrumom), neviem ako dopadla (asi musel ist na cervenu) isiel som peso.
25.08.2021 - 14:58:13
00
To su tie,co svieti cervena a az ked clovek priblizdi a je "na dostrel",tak skoci zelena?
25.08.2021 - 15:13:51
00
hej budeme mat take dve krizovatky - uz sa na to "tesim"
25.08.2021 - 15:21:05
00
u nas viem ze je to krizovatka nad Tescom Lamac ako sa odbaca na Dubravku alebo Razsochy. Tam ked stoji cyklista sam tak ma smolu, moze stat aj do rana.
25.08.2021 - 15:25:40
00
Alebo zájde za tesco a prejde mimo semaforov :)
25.08.2021 - 16:13:46
00
misoR, ako si to predstavujes? Ja som tam uz postaval nespocet krat cakajuc na nejake auto, takze riesenie by som uvital:) Dajme tomu, ze ides na cestnom bicykli po Harmincovej a chces ist do Lamaca. Ako zajst za Tesco? Ty by si siel hore po Harmincovej, odbocil na Polianky, presiel po Starej Dubravskej kamsi k Vojenskej nemocnici a odtial nejak po hlavnej zas hore spat na Lamac?
Btw. dalsi podjazd dialnice smer Lamac (Janka Alexyho) trpi rovnakym problemom. Stastie je len, ze tam chodi viac aut a tam je sanca, ze nejake do 5 minut pride aj mimo rusnych hodin.
25.08.2021 - 16:18:18
00
Máš pravdu, týmto smerom je to asi zložitejšie, ale ja som to pochopil, že idem od tesca do Lamača. Tam to je celkom jednoduché, ale beriem, že do dubravky alebo z dubravky je to obtiaznejsie.
25.08.2021 - 16:38:29
00
Randal, nie,nestaci pribrzdit. V aute zastanes a cakas, na bicykli Ta ani nezaregistruje.

Je to tu nova moda,ale nefunguje dobre (resp mozno len nie je spravnenastavene, neviem).
V Dúbravke je to pri Kauflande v smere od SAV/Polianok. Na Karlovesko-dubravskej magistrale napr pri Juvente, Centrume,Segnerovej, Jurigovom namesti.

Dnes som zase videl opacny extrém,červená zastavila elektricku aj auta na Jurigovom namesti smer Dubravka, neodbocovalo nic, predtým cca 20-30 sekund jedno auto ukoncilo obratku, korektne na svoju zelenu /a červenú v tomto smere/. Asi snimac chytil 'ducha'
25.08.2021 - 19:24:52
00
Od/k polianok cez krizovatku chodim casto a neregistrujem nejako dlhe cakacie doby

Pri tescu je ist po tej krizovatke uchylne
25.08.2021 - 20:15:42
00
Aha,tak to je daco ine.Ja som isiel davnejsie cez Belušu,sam cyklista ,nikde nikto a na semafore cervena.Pytam sa sam seba preco prave ked ja idem.A ako som teda zacal spomalovat,tak skocila zelena.Fajn.A cestou spat zas cervena ako naschval.Spomalujem a zelena.Potesil som sa,ze mi to tak pekne vyslo.No potom mi dakto spominal.ze je to tak nastavene aby to prinutilo spomalit.Je to rovna cesta,nie krizovatka,vedla je skola,asi preto.
25.08.2021 - 20:19:59
00
hej, v belusi to nieje klasicky semafor na krizovatke - ale semafor ktory ukazuje stale cervenu - len ked sa priblizujes a ides pod 50km/h tak ti ukaze zelenu - ma ta donutit ist predpisovo. v republike ich je zopar.
25.08.2021 - 20:43:18
03
misoR napísal:
Máš pravdu, týmto smerom je to asi zložitejšie, ale ja som to pochopil, že idem od tesca do Lamača. Tam to je celkom jednoduché, ale beriem, že do dubravky alebo z dubravky je to obtiaznejsie.

ja zvyknem chodievat z kacina cez lamac a na tu krizovatku prichadzam zvrchu.
bud idem dolava na patronku alebo rovno do dubravky. Zhora chodi pomerne malo aut cize sanca ze dostanes zelenu je miziva
25.08.2021 - 21:05:11
00
lapaloma napísal:
Od/k polianok cez krizovatku chodim casto a neregistrujem nejako dlhe cakacie doby

Pri tescu je ist po tej krizovatke uchylne


Cakacie doby nie su dlhe, ked je otvoreny Kaufland 😀, ale ano, tu je to este celkom ok, lebo cely semafor je vypnuty cez noc, skoro rano, a ked aj nie je (okolo 5-6-7?), tak to vies prejst ako chodec, stlacis si zelenu.

Tie otocky na Karloveskej su v tomto horsie, bez legalneho riesenia.
25.08.2021 - 23:05:01
00
keyboard_arrow_up