Ja som pásku tiež lepil na 2x, ale osvedčil sa mi postup, ktorý je síce trošku na dlhšie, ale zato precízne. Rovnako som použil Muc-Off pásku (aj ventilky a tmel).

Nalepiť začiatok, našponovať, nalepiť asi 15-20cm pásky, zobrať nejakú utierku alebo handru / staré tričko a poriadne pritlačiť nech odídu bubliny a je to krásne hladké. Keď sa to robí takto dôkladne a postupne tak sa to pekne dá vytlačiť. Pri tejto páske neodporúčam najskôr nalepiť celý obvod a potom pritlačiť, mne sa to neosvedčilo, bola tam tona bublín.

Takto poriešiť postupne celé koleso s nejakým presahom 20-30cm cez prvú vrstvu. Následne vziať montpáku alebo niečo z plastu s ostrejšiu hranou a poriadne pritlačiť na vonkajších okrajoch, prípadne ak vybehne páska trochu na bočnice (ako v tomto prípade).

Síce je to o 5-10min dlhšia robota, trošku piplačka ale problémy doteraz nemám žiadne. Páska je trošku viac tuhá, nemám skúsenosti s inou značkou, ale dá sa s tým robiť. V mojom prípade je interná šírka 17mm a páska bola myslím 21mm.

Ak sa ti to nechce celé riešiť nanovo, možno by pomohlo to trochu fénom nahriať nech je páska trošku poddajnejšia a skúsiť sa zbaviť bublín a prípadných netesností.
24.06.2021 - 13:32:56
03
diky za tipy. Isiel som pomalsie a po kuskoch som to tlacil microvlaknovov utierkov, islo to celkom dobre, bez bubliniek. Nakoniec ale bude asi problem aj v rafiku, fuci to ako je spoj na rafiku pri gume. Skusil som tam dat tmel, ze co to spravi, tak do 40psi to vydrzi ale potom to pusta, uvidim co to spravi do rana, ale asi bude treba nove kolesa nakoniec.
24.06.2021 - 22:42:34
00
Osobne mi Schwalbe Pro1 držia tlak veľmi dobre. Dofukujem cca 1x za týždeň. Pokles tlaku za ten čas je cca 0,5 Bar
25.06.2021 - 09:22:34
10
Pascalwb najprv sa nauc lepit pasku, kristova noho...
25.06.2021 - 20:08:58
00
Na Fulcrum Racing 3 DB som nahodil Schwalbe Pro One a ventilky Lezyne.

https://www.merlincycles.com/lezyne-cnc-tlr-tubeless-valves-197589.html?utm_source=PHG&utm_medium=AffiliateMarketing&utm_campaign=phg-GB&ucpo=118326&source=PHG

https://www.fulcrumwheels.com/en/wheels/road-bike-wheels/racing-3-db

Prvé obutie bol celkom ťažký pôrod. Týždeň som ich mal s dušami, kým mi došiel tmel a ventilky. Na druhý krát už išli obuť ľahko rukami a v pohode išli nafúkať obyčajnou pumpou. Bez tmelu klesol tlak za 24h z max. 80 PSI na 40 PSI jedno koleso a 20 PSI druhé. Testované 2x s rovnakým výsledkom. Neviem, či to je dobré alebo zlé.
Dnes som nalial tmel Stans NoTubes a podľa odporúčania Schwalbe som sa previezol 25 km. Za 4 hodiny klesol tlak o 3 PSI v oboch. Dofúkal som na 80 PSI a som zvedavý ráno. Dúfam, že sa to zlepší.
Tá kombinácia plášťov a kolies si ináč sadne ako riť na šerbel. Horšie to je s ventilkami Lezyne. Kúpil som ich aby som farebne vyvážil koleso :-) Je to ale riadna kolotárčina. Aj Mojsejovci by sa hanbili :-) Divne sa ale aj správajú. Samotné telo ventilu je relatívne krátke a najdlhšia je čiapočka ventilu. Pumpa nasadiť ide a je tam ešte dosť rezerva, ale niekedy to ide nafúkať, niekedy nie. Akoby pumpa nezatlačila na ten dzindzík na ventile. Potom kladie obrovský odpor. Často uniká vzduch pri fúkaní. A niekedy to funguje perfektne. Väčšinou ale nie. Možno robím niečo zle, ale tie ventilky by som neodporúčal.
25.06.2021 - 23:11:03
00
Pred fúkaním ťukni / krátko zatlač ten dzindzík / jazýček na ventile a potom to pôjdem zakaždým fúkať už bez problémov.

Ja som mal s dušami rovnaký problém, potom som našiel na nete odporúčanie, že pred fúkaním to treba urobiť takto a odvtedy v pohode.

Na druhú stranu, aktuálne na bezdušákoch (mám Muc-Off ventilky) toto riešiť nemusím. Ale pripisujem to hlavne nižším tlakom, ktoré teraz vozím. A keďže som sám dosť ťažký, tak som duše musel dosť bombovať = veľký tlak = ťažšie "prerazenie" dzindzika pumpou.

Znie to možno primitívne, pripomínať si ako fúkať gumy, ale niekedy sa pozastavim aj pri takých videách :D

https://youtu.be/8AM0Zf49aVU
Začiatok asi na 1:10
25.06.2021 - 23:24:43
01
Neviem či píšem do správnej témy, ale možno sa s tým niekto z vás už stretol chcem použiť tubeles jazdený plášť na bike do práce, problém je v Tom že hádže na zadnom kolese je nepoužiteľný, bol jazdeny na prednom kolese, bez poškodenia, bez seknutia či defektu a po tejto zime v trenažéri išiel dole po 3 rokoch. Je možné že došlo k deformácii, počas zimných tréningov ?
Díki za vaše postrehy
08.08.2021 - 19:30:23
00
Mayky A sadol na rafik pekne?
13.08.2021 - 23:35:21
00
Čaute, prerabali ste niekto na bezduse kolesá na biku z decathlonu? Mám triban rc120, kolesá sú tubeless ready. Dnes som dostal defekt, tak som pozeral co za pásku tam je. Zaujíma ma, či treba pásku meniť alebo to funguje aj s nou. Ďakujem.
29.08.2021 - 19:25:03
00
misoR TL paska sa lepi (s vynimkou niektorych speci tvarovanych vloziek), bezna rafikova paska sa nelepi. Staci teda pozriet😁
29.08.2021 - 20:26:47
00
No ved ja s tým mám skúsenosti na mtb, ale zaujíma ma skúsenosť s tou origo páskou, čo tam je. Je nalepena, ale na pár miestach sa mi odchlipila, keď som dával plášť dole.
29.08.2021 - 20:36:16
00
Potom si vyber, ci risknes 200ml tmelu, ak je ta paska shit alebo obetujes nejake ecka a nalepis tam nieco poriadne (napr. Tesa 4289)
29.08.2021 - 21:28:21
00
misoR napísal:
Čaute, prerabali ste niekto na bezduse kolesá na biku z decathlonu? Mám triban rc120, kolesá sú tubeless ready. Dnes som dostal defekt, tak som pozeral co za pásku tam je. Zaujíma ma, či treba pásku meniť alebo to funguje aj s nou. Ďakujem.


Ja som na Triban RC500 menil pôvodnú pásku za pásku Schwalbe na bezdušový systém. Tá pôvodná bola príliš hrubá a nevedel som kvôli nej navliecť plášť.
29.08.2021 - 22:14:40
00
Ak máte ráfy bez pätky (hookless) tu sú :
- doporučené min a max tlaky tlaky - https://www.enve.com/learn/tire-pressure/
- vhodné a nevhodné pneumatiky - https://www.giant-bicycles.com/global/hookless-technology
02.09.2021 - 12:12:37
00
Mayky A sadol na rafik pekne?
Mikael sadol, plášť som očistil od tmelu, skusil som aj druhý a aj tretí plášť všetky hádžu, ale z tých Schwable Pro Ono som bol prekvapený.
Teraz čakám na Continental Grand prix tak som zvedavý, čo to bude robiť.
02.09.2021 - 14:55:15
00
keyboard_arrow_up