Ja som nikdy nejak moc nestudoval rozne poistky , uz aj podmienky A. su na dlho a je tam aj nejednoznacna pasaz, vsak sa to tu rozoberalo, ale ked som riesil minule jednorazove poistenie, tak okrem zasahu HZS, tie vsetky poistky mali podmienku, ze poistna udalost (mari sa mi, ze aj zodpovednost za skodu) plati, ak nedoslo k poruseniu zakona.

S tym navratom tela je zjavne, ze A. sluzi pre horolezcov, co sa furt musia niekam napchat , az kym im karta nevyjde. Ale za priplatok , A. je do 6k tusim.
03.09.2021 - 09:11:13
00
lto Alpenverein ma slogan nielen poistenie do hôr. Ja som ho mal aj ako náhradu klasického cestovného poistenia. Tie limity sú o niečo nižšie ale tak máme aj EZP. Ciže napr havária cestou do zahraničnej destinácie tak malo by to kryt aj toto. Tento rok som si ho nedával a ked to porovnám s unionom tak ak ste viac ako týžden v roku na biku - lyže v zahraničí tak sa to oplatí kupit. Pretože v unione si musíte pri cestovnom poistení pripoistit kolonku šport a cena poistenia stúpne.. Pretože klasické cestovné poistenie Vás poistí len na spevnených cestách. Takže ak sa dolámete niekde na zvážnici v lese nebodaj na traily a nebodaj na turistickej trase kde nemáte čo byt s bicyklom:) a budú musiet íst pre Vás + operácia tak to nijak nekryje klasické cestovné poistenie. Tá kolonka šport je velmi dôležita nezabúdajte nato alebo potom Alpenverein.
03.09.2021 - 09:13:18
01
Ano, to som raz pozeral to cestovne .. a tak ako pises , je nutne pripoistit nielen sport, ale rizikovy sport. A to zacina byt potom trochu ine. Ja som raz riesil v jednej poistovni cez mojho agenta nieco podobne a ked som specifikoval podmienky, tak vysledok bol, ze to nevedia takto poistit. Vsetko to koncilo na tom, ze si mimo povolenu cyklotrasu => ziadne poistenie. A mimo cyklotrasu sa clovek dostane lahko. Staci zabludit :)
03.09.2021 - 09:18:13
00
Union sport a alpenverein práve poistuje tieto aktivity mimo značených trás. Takže pre teba ako stvorené:)
03.09.2021 - 09:27:06
01
Teraz majú akciu pre nových clenov za 16,5€
03.09.2021 - 09:32:59
01
Super idem to pozriet 🤑 len podpichujem lebo na predoslych stranach to tu kvoli tej zlave ozilo 🙂
03.09.2021 - 09:47:04
02
Ved aj ja som tam písal, ale bolo to v inej téme :D tak nič, neskoro ale predsa
03.09.2021 - 09:49:36
00
double napísal:
Union sport a alpenverein práve poistuje tieto aktivity mimo značených trás. Takže pre teba ako stvorené:)

zacal som klikat na ponuku (v ramci EU) a hned pri druhej stranke to ukazuje 51.80e a to som este necital vyluky (a to je len este rekreacny sport, nie rizikovy a imho len tie zvaznice :D) .. cize teda neviem .. kukol som par veci .. naklady na azchranu do 20k, A. ma 25k, poistenie skody do 100k na zdravi, 35k na majetku, A. ma 3miliony ... naco sa mam vobec zaoberat s Unionom, kvoli 15e ? Akoze ked tomu zle chapem, kludne ma opravte
03.09.2021 - 10:27:04
00
Ok, takze Union vseobecne podmienky poistenia, odsek 13 , Vylúčenia z poistenia:

d) kedy poistná udalosť nastala v súvislosti s konaním, pri ktorom poistený alebo osoba, ktorá uplatňuje právo na poistné plnenie, nedodržal/a právne predpisy platné na území danej krajiny,

Takze, ktora poistovna a poistka kryje poistnu udalost (nie zasah HZS, ten by mal byt vsade) v pripade, ze sa to stane na mieste, kde je to zakazane vykonavat ? A nejde o umyselne jazdeni po NP, ale vseobecne, aby sa poistovna nechcela a nemohla vykrucat , pretoze pozname poistovne. Napr. zle odbocim, dostanem sa do zakazu,smyknem sa, spadnem zo zvaznice na strechu chaty, prepadnem sa do kuchyne, rozbijem plynovy varic, ten zapali chatu a vsetko okolo. /Pozeram, ze A. ma dokonca vyluku nie priamo alkohol, ale nadmerne pozitie :lol:/
03.09.2021 - 10:37:46
00
Odsek D sa tyka umyselneho porusovania a nie zabludenia, spadnutia zo zvaznice atd.
Cize AV kryje umyselne porusovanie zakazov a nariadeni?
03.09.2021 - 10:40:56
00
To skus vysvetlovat poistovni :D O umysle sa tam nepise vobec nic. Uplne staci, ak sa ti to stane. Umysel mozes potom dokazovat pravnikmi dalsich 10 rokov. Stoji ti to za par euro ? Mne nie. Porusil si ? Tak smola, jedno ci umyselne, alebo nie.

AV o tom nepise nic. Aspon som sa nikde nedocital, ze by riesil. Ale tak mozno niekto ma viac informacii... zatial som v tom, ze s tym problem nie je. A teraz naozaj riesim neumyslne veci, co sa v zahranici stat moze lahko.
03.09.2021 - 10:46:12
00
Union sport aktivity kryte poistením:
Turistika, športy a disciplíny, pri ktorých sa používa akákoľvek súčasť horolezeckej výbavy (lano, sedací úväz, prsný úväz, prilba, karabína, skoba, a pod.) vrátane via–ferraty akéhokoľvek stupňa obtiažnosti bez obmedzenia nadmorskej výšky a turistika vykonávaná po neznačených cestách bez obmedzenia nadmorskej výšky

Cyklistické športy (s výnimkou rekreačnej cyklistiky a cykloturistiky vykonávanej po vyznačených trasách(ta je krytá v klasickom poistení))

Ale asi ideal je ten Alpenverein poprípade doplazit sa na značenú trasu:)

Každopádne v Saalbachu som tie helikoptery evidoval a nielen jednu. A Ked sa motáš v Leogangu dole pri lanovke pol dna tak vždy uvidíš niekoho ofačovaného čo prišiel pozriet kamošov lebo sa nudí na apartmane:) Sa mi zdá hlavne prírodne traily su coraz tazsie ak sa to vyjazduje a prší do toho. Samozrejme leogang je tažky bikepark


Naposledy upravil double dňa 03.09.2021 - 11:01:56, celkovo upravené 1 krát.

03.09.2021 - 10:56:17
00
vzdy je to o tom ako nahlasis poistnu udalost, je to rovnako aj u nas aj v zahranici
mne to pride ze AV je poistenie pre darebakov kedze udajne kryje tam kde nemas co robit a mas ovela vacsie krytie skod zavinenych tvojim konanim ako skody ktore su sposobene tebe.
03.09.2021 - 10:59:46
00
Došiel scarinko takže zase ide zasierat aj túto temu ako všetky možne takže odchádzam odtialto. Zdôraznujem ešte raz, horská cyklistika nieje zahrnuta v bežnom cestovnom poistení. Treba si priplatit za šport alebo Alpenverein.
03.09.2021 - 11:05:41
06
chod, kludne, nezabudni ze zakazy pre teba neplatia lebo ty si iny ;)
03.09.2021 - 11:06:51
00
keyboard_arrow_up