Ja mám, objednané na rodinu, dnes došli karty, aj dve tenke bufky/šatky na krk v obálke. Platnosť do konca 1.2023, aspoň ma to bude motivovať splniť doma sľub a ísť zase niekedy na výlet do Rakúska.
07.09.2021 - 11:04:04
02
Prosím vás cez čo je najvýhodnejšie objednať poistenie Alpenverein? Už pár rokov som mal cez náš portál https://www.alpenverein.sk/
Teraz pozerám že mi prišlo viacej mailov s rôznych pobočiek Alpenverein. Je v tom nejaký rozdiel alebo je to všetko to iste, lebo keď som pozeral podmienky zdalo sa to isté skôr sa líšili nejaké benefity.
13.12.2022 - 22:05:53
00
Cena viac menej to iste, líšia sa benefity. Ja mám cez Active planet kde majú nejake zľavy na ich e-shop, ktoré mi už možno 6x po sebe prepadli, lebo vždy na ne aj tak zabudnem.
13.12.2022 - 22:58:48
00
alpenverein je rakúsky horský spolok, poistenie je doplnková služba.
Ak si členom KST vieš sa pripoistiť na skialpinistické aktivity.

https://www.kst.sk/sk/article/poistenie
14.12.2022 - 06:15:26
00
Mne prislo toto a som z toho "volaky zmateny". To sa Alpenverein rozdelil na 2 sekcie, alebo o co ide? Vie niekto?

Pokud obdržíte od bývalého poskytovatele služeb Alpy, resp. od jeho nového partnera Alpského spolku Austria ve Vídni (Alpenverein Austria in Wien) zprávu o případné změně sekce, dovolujeme si Vás zdvořile upozornit na to, že jste jako aktivní člen Alpského spolku v Innsbrucku (Alpenverein Innsbruck) nadále členem naší sekce a tímto jste zde i pojištěni. Chcete-li přestoupit do jiné sekce, musíte Vaše členství u nás aktivně vypovědět a teprve poté můžete vstoupit do jiné sekce. Společnost Alpy nemůže zrušit Vaše členství za Vás!
14.12.2022 - 06:28:51
00
skorpion napísal:
Mne prislo toto a som z toho "volaky zmateny". To sa Alpenverein rozdelil na 2 sekcie, alebo o co ide? Vie niekto?

Pokud obdržíte od bývalého poskytovatele služeb Alpy, resp. od jeho nového partnera Alpského spolku Austria ve Vídni (Alpenverein Austria in Wien) zprávu o případné změně sekce, dovolujeme si Vás zdvořile upozornit na to, že jste jako aktivní člen Alpského spolku v Innsbrucku (Alpenverein Innsbruck) nadále členem naší sekce a tímto jste zde i pojištěni. Chcete-li přestoupit do jiné sekce, musíte Vaše členství u nás aktivně vypovědět a teprve poté můžete vstoupit do jiné sekce. Společnost Alpy nemůže zrušit Vaše členství za Vás!

Presne toto keď som bol tento rok poistený v Alpenverein Insbruck a poistenie koncom tohto roka stráca platnosť chcú ešte aby som riešil nejakú výpoveď?
14.12.2022 - 07:54:12
00
zrejme straca platnost len poistenie a nie clenstvo. Este som sa v tom nevrtal.
14.12.2022 - 08:15:40
00
Takže keby si teraz na rok 2023 plánujem uzavret poistenie s druhou pobočkou bez tej výpovede to nebude možné nestretli ste sa stým?
14.12.2022 - 08:53:28
00
Volal som ta lebo mi tiež nebolo jasné o čo ide. No systém je taký ,že alpenverein ma viacero sekcií napr edelweiss alebo innsbruck a medzi nimi je boj o členov. Ja ostávam v sekcii edelweiss kedže som tam aj minulé roky. na karte to máte napísane v akom členstve ste. Kedže všetci sa prezentuju pod menom Alpenverein je v tom chaos. Nejaké tie ich výhody a nevýhody som nestudoval tak ak si niekto dá prácu s tým tak to tu može hodiť.
14.12.2022 - 10:20:27
11
mam posledne 4 karticky a bol som v sekcii Innsburck, ale potom som to objednaval cez iny web a zrazu som Edelweis. Vobec, som netusil, ze je v tom rozdiel :-D
14.12.2022 - 10:46:16
00
9 rokov som v tej istej, Innsbruck, rok 2019 som niekde stratila aj s Jamesom :P Nedávno prišiel ale mail, že v Čechách a na Slovensku ukončili spoluprácu so sekciou v Innsbrucku. Keď som robila členstvo teraz, tak pri odoslaní formulára automaticky potvrdíte, že súhlasíte so vstupom do ALPINEVEREIN. CZ, sekcia Austria (102) a rovno súhlasíte s ukončením členstva v iných sekciách.
Ktorá sekcia je výhodnejšie neviem. Myslím, že veľký rozdiel tam nie je. Pohodlne som zadala len svoje číslo preukazu a automaticky mi vyskočili aj moje deti. Poistenú mám prípadnú trvalú invaliditu aj smrť a to pre nás všetkých štyroch. Cena 93,47 eur. Ja ako samoživiteľ s deťmi mám ale výraznú zľavu na poistení. Neviem ako to vychádza iným.
14.12.2022 - 13:07:30
01
No napr. Rokošport Žilina je Innsbruck resp prešiel tam tento rok lebo minuly rok som ešte ako edelweiss sa tam poistoval ale nikde sa to nedočítam. Ak si zvoliš Innsbruck alpevverein.sk Tak sa dovoláš v Slovenčine ak si zvolíš edelweiss edelweiss.sk dovolaš sa v Češtine. Proste jedno poistenie ale dva bojujúce tábory o klientov. ale tie výhody jednej alebo druhej strany sa mi ozaj neche študovat. Napr ak sa dáte cez Rokošport máte tam zlavu na ich zájazdy. Ten druhy Vám dá zase nejakú mapu ale positné krytie je podla mna to isté napr. pozrel som krytie nákladov na záchrannú akciu a je pri oboch 25 000 EUR
14.12.2022 - 15:53:27
00
Porovnaval niekto Alpenverein vs James nahodou? Ide mi hlavne o krytie v SK. Je aspon jedno vhodnejsie na pobyt mimo znacenych tras?
28.12.2022 - 17:19:08
01
JAMES ti hradí zásah HZS len na území Slovenska. Alpineverein v Európe, plus môžeš si poistiť trvalú invaliditu, či smrť všetkých členov rodiny, ak cestujete na túry do zahraničia. Ak potrebuješ poistenie len na Slovensku, stačí aj JAMES alebo iné komerčné poistenie. Čo sa zásahu HZS týka, deti do 18 rokov poistené na Slovensku byť nemusia. Zo zákona majú zásah HZS bezplatný. Vlastne všetky osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony ;)
28.12.2022 - 17:31:51
12
To plati len pre zakladne clenske. Zopar rokov uz ponukaju aj poistenie pre cely svet za extra 30€ resp 45€ navyse.
https://james.sk/articles.asp?portal_id=1&pageid=16&id_dependency=14071&akcia=1

Kedysi som to pozeral a Alpenverein mal trochu vyssie krytie a trochu menej vyluk.
S tym pohybom mimo znacenych tras by to malo byt uplne jedno - s tym sa pocita v obidvoch pripadoch.
28.12.2022 - 17:57:17
10
keyboard_arrow_up