toto by aj mňa zaujímalo, len skôr na hodiny ... ak viem, že pôjdem povedzme viac ako 4 hodiny
23.07.2021 - 11:27:53
00
Ja si myslim, ze to bude obdobne ako pri bajku (pretek), nesmie to byt suche pripadne tazko kusatelne, kvoli dychu a zabehnutiu. Okrem musli tyciniek a ovocia mozem odporucit vareny posoleny zemiak v alobale a este rad chrumem mrkvu (ta ale vie niekedy zabehnut). Pripadne vajicko na tvrdo.
23.07.2021 - 13:24:48
00
Viem viem chod k lekarovi, ale aj tak sa opytam, po behu mam palcivu bolest v oblasti kde konci prdel a zacina stehno, zacalo sa to prejavovat pri behu zaciatkom roka, tak som s behom prestal, vcera som sa bol zas prebehnut a po 1-2 km sa to objavilo, len na lavej nohe, dnes mam problem s pohybom, pri inej aktivite to necitim, neviete co to moze byt??
23.07.2021 - 15:05:03
00
pri jedle odporucaju kazdu hodinu prijímať cca 300kcal, to je take udrzatelne ked uz tvoje teloje na nieco naucene... ale to si clovek uz vybera ci je to postacujuce alebo nie a pravda postava, zdatnost vek jednoducho je tam priliz vela premennych co to ovplivnuje... ja osobne som zvykol rozmixovat jeden stredny banan, s orechmi a do toho len tolko vody nech sa to da zo 150ml softflasku cucat, dalej na zaciatok som si zvykol zabalit jednoducho banan, chlebik s maslol a salamou, chlebik s arasidovym maslom a troska solou(to na zaciatok ked tep je nizsi a telo este lahsie vstrebava) dalej proteinovu tycinku ja osobne len 1x a niekedy si ju nedam, sojovy rez klasicky, alebo corny orieskove, bananove( sladke ja osobne potrebujem lebo ked mi dojde zachran sa kto mozes 😁)... a to najdolezitejsie tieto jedla funguju mne na dlhe behy/turistiky ale podotýkam ze beham nesutazne... takze na tomto ja viem fungovat ale... vzdy tam bude ale no dufam troska som pomohol...
23.07.2021 - 15:34:36
00
Dredd napísal:
Hm, ak dobre rátam, tak každé 4 hodiny treba zabehnúť 6,43 km, čiže denne 38,58 vrátane nočných hodín, cakum prásk 77,16 km za dva dni. Piny ak by si to pri deťoch a manželovi dala, a samozrejme ak by fungovali donáškové služby kvetov, poslal by som Ti z juhu aj tri vedrá frézií👍.

Neviem, ci funguju donaskove sluzby, ale imho, mozno by si tento verejny slub mohol splnit :)
08.08.2021 - 21:26:40
02
necudoval by som sa, keby to bolo uz davno vybavene :f:
08.08.2021 - 21:27:36
00
Zdar.
Naposledy som vo februári zabehol asi 14Km posledný deň. Teraz už dva dni dávam ranné behy. Včera 6 dnes vyše 10 a už pekne cítim svalovku. Robím strečing pred aj po, ale zrejme veľká zataz po polroku na mňa.

Ale,baví ma to. Môžem si niečo urobiť so svalmi,ak zas zajtra pobrežím aj napriek silnej bolesti?

(Do toho cez den dávam ešte bike krátky na rozhýbanie svalov.)
07.09.2021 - 18:17:32
00
Vo februari som si pretazil quadricepsovy upon a potom som poriadne nebehal takmer styri mesiace. Ziadne kremy a maste nepomohli, pomohol mi az spickovy fyzioterapeut, jeho rady a cviky. Dodnes citim 4 mesacny vypadok bezeckych trenningov, ale upon je uz nastastie v poriadku. Niekedy je menej, viac a zvlast u ludi ktory pravidelne nebahaju. Naraz zacnu a bezhlavo nahanaju kilometre. Podla mna si takymto hr-hr behanim mozes akurat tak ublizit. Ako priklad ti uvediem ze ja beham tri krat do tyzdna cca 35-45 km/tyzden ( recovery 5-7km, intervaly 8-10 km a vytrvalost 20-30km. Pripravujem sa na dlheho Ironmana (o necely mesiac v Barcelone). K tomu tri treningy na biku cca 200-250km a dva plavecke treningy za tyzden cca 6-7km.


Naposledy upravil lakko dňa 07.09.2021 - 18:59:26, celkovo upravené 1 krát.

07.09.2021 - 18:36:57
08
tiez, ked som daavno behal svojich kvallitnych 120km tyzdenne, volne, useky, pyramidy.... vsetko slapalo, potom trener ze dame dvojfazovo vacsi objem... po mesiaci a pol odislo koleno a potom tiez mozno 4mesiace prestavka, maste secko mozne.... nic nezaberalo... trocha fastumgel,fyzio, vyzivove doplnky a sportove lekarstvo bolo este v plenoch.... proste bolo treba najst svoj fyzio limit a nad ten neist, niekomu treba 250km tyzdenne niekomu vyhovuje 120 a viac proste aj tak muskulatura nepusti....
07.09.2021 - 18:58:02
01
ja som si práve kvôli takýmto problémom, čo som si spôsobil sám, preťažením, zlou a slabou regeneráciou povedal, že ako padne sneh a bude možnosť jazdiť ma bežkách, tak nebudem behať na suchu vôbec plus bike trenažér, lebo je rýchlo tma
07.09.2021 - 18:58:05
00
Ja behám v zime. Teraz som proste dostal chut na hr hr behanie pred robotou rano. To že sa pripravujes na ironmana je pekné, len tak ďalej. Uvidím ako zajtra. Ale ísť dám len relax tempo a menej km.
07.09.2021 - 21:18:02
00
Tym ze som spomenul, ze sa pripravujem na Ironmana som len chcel poukazat, ze ja mam nejaku motivaciu do behu, ze nebeham len tak "ze mam chut" ako ty a pritom mi staci behat tri krat do tyzdna. Malo kedy sa stalo ze by som behal dva dni po sebe.
08.09.2021 - 10:15:01
01
Lakko a ktorý pol Ironman máš v pláne ísť?
Ako kombinuješ beh+bike+plávanie mne robí problém hlavne regenerácia aby som napr. druhý deň po ťažkom behu bol schopný odtrenivat sľube aj bike
08.09.2021 - 12:49:24
00
vidíš toto aj mňa zaujíma, kombinuješ v tréningu aj beh a bicykel? Ja som si nedávno skúsil len tak orientačne svoj prvý olympijský triatlon ... pričom som šiel vo štvrtok 17 km beh v teréne, potom v piatok ten triatlon a celkom som mal problém rozbehnúť sa ... asi 3 km nohám trvalo kým sa prestali priečiť. A to som šiel len úplne zľahka, bez snahy o nejaké výkony.
08.09.2021 - 12:56:55
00
mamator napísal:
Viem viem chod k lekarovi, ale aj tak sa opytam, po behu mam palcivu bolest v oblasti kde konci prdel a zacina stehno, zacalo sa to prejavovat pri behu zaciatkom roka, tak som s behom prestal, vcera som sa bol zas prebehnut a po 1-2 km sa to objavilo, len na lavej nohe, dnes mam problem s pohybom, pri inej aktivite to necitim, neviete co to moze byt??


mamator vyriesil si to nejak? mam nieco podobne, MRI ukazalo "úponová tendinitída šliach hamstringov na tuber ischii vľavo" takze to je asi nieco ako mas si mal ty... a sediet si mohol oka?
08.09.2021 - 13:01:30
00
keyboard_arrow_up